پرداخت وام مسکن به بیش از ۴۵ هزار نفر از ایثارگران در سال ۱۳۹۷
پرداخت وام مسکن به بیش از ۴۵ هزار نفر از ایثارگران در سال ۱۳۹۷

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سال گذشته از حدود ۵۰ هزار نفر از ایثارگران معرفی شده به بانک‌ها مجموعاً ۴۵ هزار و ۶۲۳ نفر وام مسکن دریافت کرده اند.

به گزارش ایثارپرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام گفت: امام حسن (ع) از ابتدای زندگی به امام ایثار و بخشش و الگوی کرامت مشهور شدند. امروز نیز با توجه به شرایط اقتصادی اجتماعی موجود توجه به سیره این امام و ترویج فرهنگ اکرام و ایثار اجتماعی برای ایجاد همبستگی و فقرزدایی ضروری است.

وی با بیان اینکه فرهنگ بخشندگی و اکرام از پایه‌های اصلی فرهنگ ایثار و شهادت است گفت: با بررسی زندگی روزمره شهدا می‌توان فهمید که ایثار، بخشندگی، عطوفت و مهربانی جلوه‌هایی از رفتار اجتماعی شهدا بوده که نقطه اوج این ایثارگری شهادت است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: فرهنگ انفاق و مهربانی در ماه مبارک رمضان بیش از همیشه در رفتار مسلمانان نمایان می‌شود و اگر بتوانیم این فرهنگ را در طی سال استمرار بخشیم کمک بزرگی برای حل مشکلات اجتماعی با مشارکت مردم صورت خواهد گرفت.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه فرهنگ ایثار اجتماعی در طی چند سال گذشته در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار داشته است افزود: باید بتوانیم فرهنگ ایثار اجتماعی که بخش عمده‌ای از آن در رفتار شهدا و ایثارگران قابل مشاهده است توسعه دهیم و به این ترتیب می‌توانیم به ایجاد الگویی مردمی برای حل مشکلات اجتماعی کمک کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مسکن ایثارگران گفت: در سال گذشته از حدود ۵۰ هزار نفر از افراد معرفی شده به بانک‌ها مجموعاً ۴۵ هزار و ۶۲۳ نفر از ایثارگران عزیز وام مسکن دریافت کرده‌اند و در سال جاری نیز باید تلاش کنیم از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای رفع مشکل ایثارگران استفاده کنیم و امیدواریم حداقل ۵۰ هزار فقره وام مسکن جذب شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی ادامه داد: تمامی فرایندهای دریافت وام بر روی سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران و به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و باید با تکمیل وب‌سرویس مشترک وزارت مسکن و شهرسازی و بانک‌های عامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به تسهیل بیشتر این فرایند برای دریافت تسهیلات مسکن ایثارگران اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین تعداد واگذاری زمین و مسکن به ایثارگران در سال ۱۳۹۷ را ۶ هزار و ۵۴ مورد عنوان کرد.

معاون رئیس جمهور در خصوص مناسب‌سازی مسکن ایثارگران نیز گفت: با توجه به افزایش سن والدین معظم شهدا و جانبازان گران‌قدر، مناسب‌سازی مسکن این عزیزان در دستور کار بنیاد قرار دارد که در این راستا در سال ۱۳۹۷ حدود ۵۰۰ مورد مناسب‌سازی مسکن صورت گرفته است.

  • منبع خبر : مهر