دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران برگزار می‌شود
دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید اعلام کرد: دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران با حضور رییس جمهوری و نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید برگزار می شود.

به گزارش ایثارپرس، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد گفت: در آستانه فرارسیدن ۳ خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر و «روز مقاومت، ایثار و پیروزی»، دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران و نکوداشت شهدای قرآنی پنج‌شنبه دوم خردادماه با حضور و سخنرانی دکتر روحانی رئیس جمهوری و حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: از سال ۱۳۸۳، بنا به پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران به شورای عالی انقلاب فرهنگی، سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر به‌عنوان روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی نام‌گذاری شد و به مناسبت پاسداشت این روز و نقش‌آفرینان این حماسه، کنگره ملی تجلیل از ایثارگران هرساله برگزار شده است که در سال جاری با توجه به تقارن با ماه مبارک رمضان، علاوه بر جمعی از فرماندهان فتح خرمشهر، تعدادی از مسؤولان ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای مردمی و بسیج و خانواده شهدای علوم قرآنی نیز در این کنگره حضور خواهند داشت.

حجت‌الاسلام کاویانی راد اعلام کرد: در دوازدهمین کنگره تجلیل از ایثارگران، به نمایندگی از همه شهدا، از تعدادی از خانواده‌های شهدای قرآنی محراب، اهل تسنن، ارتش، سپاه و مدافع حرم تجلیل خواهد شد و به‌صورت ویژه از گوینده خبر اعلام آزادی خرمشهر تقدیر می‌شود.

وی همچنین به اجرای دو قطعه موسیقی در این کنگره اشاره کرد و اظهار داشت: این دو قطعه توسط یکی از هنرمندان شاخص دوران انقلاب اسلامی و همچنین نوجوانی ۱۲ ساله با محوریت آواها و نواهای دوران دفاع مقدس اجرا می‌شود و روایت‌گری یکی از جانبازان ۷۰ درصد واقعه فتح خرمشهر نیز از دیگر برنامه‌های این کنگره است.

وی در پایان گفت: در راستای برگزاری دوازدهمین کنگره تجلیل از ایثارگران، یادواره شهدای فتح خرمشهر و تجلیل از شهدای قرآنی هم‌زمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

  • منبع خبر : مهر