سامانه ثبت اسناد مجروحان دفاع مقدس رونمایی شد
سامانه ثبت اسناد مجروحان دفاع مقدس رونمایی شد

سامانه ثبت اسناد مجروحان دفاع مقدس توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.

سردار احمد اخوان فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در مراسم تجلیل از مدافعان سلامت نیروی زمینی سپاه با اشاره به معایب و نواقص و شرایط نامناسب نگهداری پرونده‌ها، اسناد و مدارک مصدومین و مجروحین جنگ تحمیلی هشت ساله اظهار داشت: با هدف ایجاد تسهیل در دسترسی آسان و سریع و مطمئن رزمندگان، ایثارگران و جهادگران سرافراز کشور به این اسناد و حفظ و نگهداری آنها، این سامانه خدماتی- الکترونیکی توسط بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه اجرایی، ایجاد و رونمایی شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: با ثبت و بارگذاری بیش از ۱۲۰ هزار فقره پرونده و مدارک و اسناد پزشکی و بالینی رزمندگان، جهادگران و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در این سامانه، شرایط بهتری برای رسیدگی، شناسایی و توجه به مطالبات ایثارگران نیروی زمینی سپاه فراهم آمده است.

سردار اخوان تصریح کرد: بیش‌از ۵۵ هزار فقره پرونده نیز در اختیار سایر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی علوم پزشکی استان خوزستان است که به دلیل عدم دسترسی به آن‌ها هنوز در این سامانه به ثبت نرسیده است.

فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد حضرت زینب (س)، روز پرستار را به جامعه پرستاری کشور و مدافعان سلامت گرامیداشت و گفت: در ایام شیوع بیماری کرونا، مراکز درمانی این نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در امر مقابله با این ویروس منحوس، و درمان بیماران کرونایی، پیشتاز و الگو بودند.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و توانمندی‌های نیروی زمینی سپاه در مقابله با حوادث غیرمترقبه و حضور به موقع و مؤثر در صحنه‌های بحران، بیان داشت: نیروی زمینی سپاه از ابتدای شیوع و همه‌گیری بیماری کرونا، به‌عنوان بازوی کلی نیرو‌های مسلح در راستای اجرای فرامین مقام‌معظم رهبری وارد میدان شده و با الگوسازی مناسب، بهره‌وری لازم و شایسته را در این زمینه به ثبت رسانده است.

سردار اخوان عنوان کرد: این نیرو در راستای درمان و مقابله با ویروس کرونا و براساس اعتقاد، ایمان و با توجه به رسالت پاسداری و اهداف عالی سپاه، با توسعه زیرساخت‌های آموزشی و برگزاری دوره‌های بهیاری و پزشکیاری در سطح یگان‌های مختلف نیز توانسته است بیش از ۲۳ هزار نیروی آموزش‌ دیده جدید را جهت کنترل و مقابله با بیماری کرونا و همکاری با وزارت بهداشت و درمان، آموزش داده و در مراکز و بیمارستان‌های سطح کشور مأمور کند که این نیز کمک قابل‌توجهی به جامعه سلامت و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بوده است.

وی در ادامه از احداث و راه‌اندازی بیست و یک بیمارستان سیار در نقاط مختلف کشور در مدت زمان اخیر با اولویت مناطق محروم و کمتر برخوردار توسط نیروی زمینی سپاه خبر داد و گفت: در اسفندماه سال گذشته بیمارستان بزرگ صحرایی امام حسین (ع) مرکز بهداری غرب نیروی زمینی سپاه به‌عنوان یک بیمارستان صحرایی تخصصی ویژه به عنوان یک مجموعه الگو و نمونه معرفی شد که این نیز سند ارزشمندی در اثبات آمادگی و توانمندی خوب این نیرو در دفاع بیولوژیک بود.

فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه گفت: در ایام شیوع بیماری کرونا ساعت کاری کادر درمان و مدافعان سلامت در مراکز درمانی و بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای رسیدگی بیشتر به بیماران، ۳۵ درصد نسبت به زمان مشابه در سنوات غیر کرونایی افزایش داشته‌است.

سردار اخوان از اجرای طرح نظام بهره‌وری در مرکز بهداری رزمی خبر داد و اظهار کرد: کاهش هزینه‌ها و افزایش کارایی کادر درمان در افزایش کیفیت خدماتی از دستاورد‌های این طرح بوده‌است.

همزمان با میلاد باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، مراسم تجلیل و تکریم از مدافعان سلامت و پرستاران نیروی زمینی سپاه با حضور رئیس حوزه ریاست ستادکل نیرو‌های مسلح، مسئول بهداری و بهداشت درمان کل نیرو‌های مسلح، جمعی از مسئولین و فرماندهان نیروی زمینی و با ارتباط تصویری هم‌زمان با سایر رده‌های این نیرو و همچنین جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافعان سلامت نیروی زمینی سپاه در ستاد این نیرو برگزار شد و در ادامه تعدادی از مدافعان سلامت و پرستاران نمونه و خانه شهدای سلامت این نیرو نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام/ ۲۳۱