مشاورین وزرا پیگیر حقوق ایثارگران در دستگاه‌های خود باشند
مشاورین وزرا پیگیر حقوق ایثارگران در دستگاه‌های خود باشند

قاضی‌زاده هاشمی گفت: مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌ها می‌توانند نقش مهمی در اطلاع‌رسانی دستگاه‌ها با مشکلات ایثارگران و حل آن داشته باشند و منافع ایثارگران را در دستگاه مربوطه پیگیری کنند.

یکصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران امروز (سه‌شنبه) با حضور جمعی از مشاوران وزرا، مشاوران استانداران و مشاوران شبکه اقتصادی کشور در امور ایثارگران به ریاست معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در باشگاه بانک ملی برگزار شد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جلسه با بیان اینکه این بنیاد تنها دستگاه مسئول در حوزه ایثار و شهادت نیست، اظهار داشت: بنیاد وظیفه دارد تلاش کند تا مسئولیت سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها در قبال ایثارگران به فعلیت و عمل تبدیل شود. خوشبختانه ظرفیت‌های بسیار خوبی در تمام دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به ایثارگران وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها به بهترین نحو در راستای منافع ایثارگران بهره گرفت.

وی افزود: یکی از برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در دوره اخیر ایجاد شبکه‌ای با محوریت فعالیت‌های مددکاری است تا مشکلات ایثارگران احصا شود و به اطلاع دستگاه‌های مسئول برسد تا موضوع پیگیری و برطرف شود و در این بین مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌ها می‌توانند نقش مهمی داشته باشند و منافع ایثارگران را در دستگاه مربوطه پیگیری کنند.

معاون رئیس جمهور بر اهمیت انجام دیدار‌های مسئولین با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تأکید کرد و گفت: مشاورین امور ایثارگران باید زمینه انجام دیدار‌های مستمر رئیس و مسئول دستگاه خود را با ایثارگران مهیا کنند. دیدار با این عزیزان وظیفه همه ما است و باید با افتخار انجام شود.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: مشاورین استانداران در امور ایثارگران نیز می‌توانند در انجام امور فرهنگی در استان‌های خود نقش مهمی داشته باشند که از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به پیگیری ساخت فیلم و سریال با موضوع شهدای هر استان اشاره کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: شبکه مشاورین امور ایثارگران همچنین باید به‌خوبی از ظرفیت‌های مردمی و گروه‌های جهادی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنند.

محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حسین همراهی مشاور امور ایثارگران وزارت کشور، قاسم علی‌اکبری مشاور امور ایثارگران سازمان اداری و استخدامی، حجت‌الاسلام لطف‌الله ثقفی مشاور وزیر امور اقتصادی و دارائی در امور ایثارگران، علیرضا زینلی مشاور استاندار سیستان و بلوچستان در امور ایثارگران و رضا رحیمی نسب دبیر شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران نیز در این جلسه به بیان مطالبی پیرامون پیگیری حقوق ایثارگران پرداختند.

انتهای پیام/  ۱۴۱