«مقاومت» نتیجه‌بخش بوده است/ دشمن آخرین نفس‌هایش را می‌کشد
«مقاومت» نتیجه‌بخش بوده است/ دشمن آخرین نفس‌هایش را می‌کشد

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن آخرین نفس‌هایش را می‌کشد و اراده سیاسی آمریکا دیگر نافذ نیست، گفت: فرار رسواکننده دشمنان از منطقه آغاز شد‌ه است.

سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در کنگره سه هزار و ۵۳۵ شهید استان زنجان که در مصلی این شهر برگزار شد، حضور در کنگره شهدا را توفیق الهی دانست و اظهار داشت: من به حضور در میان مردم زنجان افتخار می‌کنم؛ چرا که الگوی این مردم، علمدار کربلا و مظهر غیرت الهی است.

وی با بیان اینکه همه می‌دانیم که مردمان هر جامعه‌ای شبیه همان چیزی می‌شوند که به آن عشق می‌ورزند و به پای آن اشک می‌ریزند، افزود: مردم زنجان هم به همان سبک و سیاق الگوی خود، هر جا که پیشوای امت نیاز بداند حضور شرافتمندانه دارند، به همین دلیل حضور در بین این مردم یک افتخار است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه زنجان را با سه هزار و ۵۳۵ شهید آسمانی و مردان بزرگش که ضامن عزت دائمی ما و مردان جانبازی که ضامن عظمت، شکوه و جاودانگی اسلام و خانواده‌های عزیزی که توکل و رضا در محضر الهی را معیار عمل خود قرار دادند، می‌شناسیم، تصریح کرد: مطمئنیم و می‌دانیم آن‌هایی که شهدایشان را بدرقه کردند همه آرزویشان را بدرقه کردند؛ چرا که آن‌ها بیشترین نیاز را به بودن در کنار فرزندانشان احساس می‌کردند، ولی لباس رزم بر تنشان کرده و بدرقه‌اشان کردند و در حالیکه شهدا به آرزوی خود می‌رسیدند خانواده‌ها آرزوهایشان را دفن می‌کردند و ما به پدر و مادران نجیب، همسران عفیف و فرزندان برومند شهدا افتخار می‌کنیم.

سردار سلامی ادامه داد: واقعیت این است که شهادت و شهید ضامن سعادت مسلمانان است؛ چرا که هر زمان خورشید اسلام در عالم درخشش گرفت، همه مستکبران، اشرار عالم، منافقان و کافران در مقابل طلوع این خورشید ایستادند و این شیوه آن‌ها از زمان پیامبر اسلام (ص) که پیام حریت را می‌خواند تا این مقطع ادامه یافته است، تا نور را خاموش کنند.

این مقام عالی‌رتبه نظامی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران برای بازگرداندن مجد و عظمت از دست رفته و احیای دوباره تمدن اسلام و برای جاری شدن وحی در جامعه و عبادت و پرستش خداوند و جایگزین کردن اخلاق و ایمان به جای شرک کفر و الهاد و ابتذال و عزت و افتخار مسلمانان به پیروزی رسیده است.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب یک حرکت بزرگ در عصر ظلمت محسوب می‌شود، افزود: یادمان باشد در آن مقطع از عزت و شوکت مسلمانان خبری نبود و ثروت‌های آن‌ها غارت و شکوه مسلمانان کم فروغ بود و غیرمسلمانان بر مسلمانان حاکم بودند و چیزی به نام اسلام شناخته نمی‌شد و به همین دلیل بود که کافران بعد از پیروزی انقلاب شمشیر از نیام برآوردند تا نور خدا را خاموش کنند، ولی این بار مردم عزیز ایران که به عزت رسیده بودند و همچنان عزیز و شایسته تکریم و تحسین هستند با درس‌گیری از خاطرات صدر اسلام و جنگ‌های صفین و جمل، واقعه عظیم و حزن انگیز عاشورا، تنهایی امام حسن (ع)، درس‌های سخت و سنگین و دردناک دیگر و آرزو‌های بر جای مانده تصمیم گرفتند که امام خود را در میدان جنگ تنها نگذارند.

فرمانده کل سپاه تقدیم سه هزار و ۵۳۵ شهید توسط مردم زنجان سند همراهی مردم استان زنجان با امام خود دانست و ادامه داد: زنجان مفتخر به سَرو‌های بلند قامت گلستان شهادت است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه شهدا ارمغان آورندگان امنیت و آرامش جامعه هستند و البته که شهدا هرگز نمی‌میرند و به تعبیر خداوند نزد خداوند روزی می‌خورند و شادمان از آنچه که خداوند به آن‌ها بخشیده است، افزود: خانواده‌های شهدا هم به همین سبب باید شادمان باشد، چرا که خداوند به شهدای آن‌ها شادمانی داده است و طبق وعده الهی شهدا به خانواده‌ها بازگردانده خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه راه‌کار رسیدن به عزت، اقتدار، آرامش و رفاه را در دنیای نابرابر امروز ایستادگی و مقاومت اعلام و تاکید کرد: بر حسب شاخص‌های موجود مستکبران به دلایلی از جمله غارت ثروت کشور‌های دیگر از همه لحاظ از جمله ثروت و داشتن سلاح قدرتمند هستند و بر عالم مسلط شده‌اند؛ چرا که نمی‌توانند قدرت و شوکت اسلام و مسلمانان را ببینند و باید بدانیم که آن‌ها شوکت و قدرت خود را بدون در اختیار داشتن امکانات مسلمانان کامل نمی‌دانند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قلب سیاست دشمن برای تسلط بر جهان اسلام و مسلمانان، ایران اسلامی است، تصریح کرد: برای همین استکبار تمام توجه خود را متوجه این جغرافیای مهم اسلام کرده است.

سردار سلامی ادامه داد: همه باید به سرنوشت مردم سوریه، یمن و عراق توجه کنند و باید متوجه باشند که اگر ضعفی وجود داشته باشد، کشور‌های دیگر در صدد اشغال کشورشان برمی‌آیند و مردم را به فرار از محل زندگی خود مجبور می‌کنند و مگر می‌شود ایستاد و نگاه کرد که دشمن، نوامیس ما را آواره کند.

وی با بیان اینکه به فضل الهی و هدایت یک رهبر حکیم که جلال و صلابت و عمود خیمه تمدن اسلام محسوب می‌شود، در کشور‌های اسلامی جبهه مقاومت شکل گرفته است، افزود: نقش و هنر مردم ایران در این میان ساختن و تقویت قدرت مقاومت در سرزمین‌های اسلامی است؛ چرا که پیشانی‌بند مقاومت در بین جوانان مسلمان بسته شده است و آن‌ها حاضر به فدا کردن گوهر جان خود برای اسلام هستند.

فرمانده کل سپاه به شکل‌گیری مقاومت در اقصی نقاط جهان اسلام از جمله سوریه، عراق، یمن و افغانستان اشاره و تاکید کرد: مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که در مقابل شکل‌گیری این مقاومت شادابی و نشاط سیاسی در بین دشمن از بین رفته و نظامیان آن‌ها هم افسرده شده‌اند و مسلمانان بانشاط شده و شمشیر کشیده‌اند و از پا نایستاده‌اند؛ چرا که شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی نشان داد که این وضعیت برای دشمن قابل تحمل نیست و مقاومت نتیجه داده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب اسلامی بیرق هدایت انقلاب را در پیچیده‌ترین مقطع تاریخ به دست گرفت، افزود: ایشان یک سیاست قدرتمند را در پیش گرفت و دست‌های قدرتمندان را بست و ضمن اینکه آزادی عمل برای مسلمان فراهم شد، برای ایران بزرگ هم مسیر پیروزی و توسعه فراهم شد.

وی با تاکید بر اینکه استکبار در حال فرار از منطقه است و جانی برای ادامه و عمل در میدان ندارد و آمریکا بیش از هر زمان دیگری در حاشیه وقایع قرار گرفته است، ادامه داد: در نبرد سیاسی اسلام و مسلمانان پیروز شده‌اند، این یک واقعیت است؛ چرا که ما از متن میدان سخن می‌گوییم که شاهد آن فرار دشمن را با آن شکل و شمایل رسواکننده از افغانستان است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه وقایع جهان امروز قابل کتمان نیست و همه چیز در لحظه به جهان مخابره می‌شوند، تصریح کرد: واقعیت این است که سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای دشمنان نیست و اسلام بر اساس حقیقت ذاتی خود چنین اجازه‌ای را به مسلمانان نمی‌دهد.

سردار سلامی با بیان اینکه ما در فراز‌های آخر مقاومت قرار داریم و این مقطع همواره مشکل بوده است، ولی به قطع یقین ملت ایران در آستانه فتح بزرگی قرار گرفته است، ادامه داد: وقتی ملتی از تحریم سهمگین می‌گذرد و به عملیاتی روانی و جنگ رسانه‌ای دشمن بی‌توجه می‌شود، نشان دهنده ثبات ایمان و موفقیت روحیه مقاومت است.

این مقام عالی‌رتبه نظامی، امنیت و ثبات ایران را مرهون شهدا و خانواده‌های آن‌ها دانست و افزود: نباید فکر کرد که عظمت کار شهدا فقط به لحظه شهادت است، بلکه این شهادت نتایجی در بر دارد که همواره زینت‌بخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه طی ۴۳ سال گذشته موفقیت و پیروزی همواره از آن ایران و مقاومت بوده است، افزود: آن‌ها همه امور مربوط به زندگی بشریت از جمله اخلاق و سیاست را باخته‌اند؛ چرا که دنیای امروز مقاومت و ایستادگی مردم و رهبری را تمجید می‌کند، که همان غیرت، وفا و مردانگی ابوالفضلی است که مردم زنجان به دلبستگی به آن ابرمرد شهره هستند و ما و شما همه این شاخصه‌ها را از عباس گرفته‌ایم، چرا که وقتی می‌ایستیم پس غرور و عزت داریم که همان راه شهدا محسوب می‌شود.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه خداوند شهدا را دوست دارد و اجازه نمی‌دهد که میراث شهدا در معرض خطر قرار گیرد، افزود: یادمان باشد میراث عاشورا همواره در حال گسترش و فتح قلوب مردم دنیاست.

انتهای پیام/ ۹۱۱