گفتمان مقاومت و ایستادگی تنها راه پیروزی است
گفتمان مقاومت و ایستادگی تنها راه پیروزی است

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی گفت: مشکلاتی داریم اما نباید ناامید شویم. نابسامانی‌ها ناشی از انتخاب بد خودمان است؛ گفتمان مقاومت و ایستادگی تنها راه پیروزی است هر چند الان هم برخی می‌گویند مگر این دولت می‌تواند بدون برجام و همراهی با کدخدا مشکلات را حل کند.

حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه عصر امروز (سه‌شنبه) در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: هیچ کس بهتر از شما رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس نمی‌تواند جلوی‌ تخریب و حجمه دشمن به انقلاب و دفاع مقدس را بگیرد.

وی افزود: امروز در جهاد تبیینی قرار داریم، زیرا تجربه نشان داده از مهم‌ترین عوامل زمین‌ خوردن مسلمانان، تحریف است؛ به عنوان مثال با تحریف بود که مسلمانان عصر پیامبر (ص) فرزند ایشان را در عاشورا به شهادت رساندند یا زمانی که حضرت علی (ع) را در محراب نماز به شهادت رساندند برخی‌ گفتند علی در مسجد چکار می‌کرد!

حاجی صادقی ادامه داد: کسانی که دفاع مقدس را لمس‌ کردند امروز بیش از دیگران وظیفه مقابله با تحریف را دارند؛ آن‌هایی که سال ۱۳۵۷ وارد سپاه شدند، آمدند تا از انقلاب اسلامی دفاع کنند که در این بین عده‌ای به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: تحریف به قدری خطرناک‌ است که کربلا را هم برخی‌ در داخل کشور سعی داشتند با تکرار حرف یزید، مورد تحریف قرار دهند؛ به همین دلیل باید گفت که اساس این‌ انقلاب نیاز به تبیین دارد و در این تبیین به محور‌هایی باید توجه کرد از جمله اینکه انقلاب اسلامی همواره رو به پیشرفت بوده است.

وی تصریح کرد: امروز به آمریکا می‌گویند وقتی تو مسایل داخلی خود را نمی‌توانی حل کنی، دیگر ابرقدرت در هیچ حوزه‌ای نیستی؛ پهپاد ما یک ساعت و ۴۰ دقیقه بالای سر مواضع آمریکایی پرواز داشت، ولی آن‌ها جرأت نکردند بزنند، چون باور دارند  امروز دوران بزن در رو تمام شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: پیروزی‌های انقلاب اسلامی و شکست‌های دشمن در کنار تحلیل پیروزی‌ها و شکست‌ها اهمیت دارد؛ شروع پیروزی‌های ما در دفاع مقدس زمانی بود که رزمندگان ما فرصت کردند خود را نشان دهند.

وی در ادامه بیان کرد: ایجاد یاس بین مردم نیز از دیگر موارد تحریف است. حمله‌ای که باید آن را با بیان موفقیت‌ها خنثی کنیم؛ امروز عربستان برای برقراری ارتباط با ایران التماس می‌کند، چون می‌گویند آمریکایی‌ها نامردی کردند و تا مثل افغانستان نشدیم باید فکری‌به حال خود بکنیم.

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: در داخل مشکلاتی داریم، اما نباید این موضوع موجب ناامیدی شود. به عبارت دیگر نابسامانی‌ها ناشی از انتخاب بد خودمان بوده است؛ گفتمان مقاومت و ایستادگی تنها راه پیروزی است هر چند الان هم برخی می‌گویند مگر این دولت می‌تواند بدون برجام و همراهی با کدخدا مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه در کربلای پنج انقطاع الی الله ما زیاد بود، تصریح کرد: قبل از انجام این‌ عملیات یکی از فرماندهان که هم‌اکنون هم در قید حیات است، گفت برای انجام این‌ عملیات یگان‌ها نیاز به بازسازی دارند لذا بهتر است زمان عملیات به تعویق بیافتد، اما بعد این جمله را هم گفت که اگر تکلیف است هیچ نمی‌گویم؛ در کربلای ۴ امکانات، طرح و عملیات و نیرو داشتیم، ولی یک مقدار به خود وابسته شدیم بدین معنی که تضرع ما در این‌عملیات کم شده بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: همواره باید تهدید را به فرصت تبدیل کنیم مانند شیوع کرونا که باعث شد ارزش ها، ویژگی‌ها، حماسه‌ها و جهاد‌هایی خلق شود و حتی خانه‌ها به حسینه تبدیل شوند.

وی تاکید کرد: دشمن راه ضربه زدن به این اسلام را بر این می‌داند که ولایتمداری را در جامعه به اشکال مختلف کم کند و ولایت را مورد تحریف قرار دهد؛ کاری که با تحریف توانستند صحابه پیامبر (ص) را از علی (ع) جدا کرده و آن‌ها را قاتل امام‌ حسین (ع) کنند.

حجت الاسلام حاجی صادقی بیان داشت: امروز به جهاد کبیر یعنی در برابر اراده و فکر و تحریف دشمن ایستادن و با بیان دقیق و مستدل از اسلام دفاع کردن بیش از هر زمانی نیاز داریم؛ ما امروز نیاز به نهضت و جهاد همه جانبه در برابر دشمنی که از انواع وسایل و‌شبکه‌ها استفاده می‌کند، داریم؛ بر این اساس باید با افتخار از ارزش هایمان و دفاع مقدس، دفاع کنیم.

انتهای پیام/ ۲۳۱