دفاع مقدس را نباید مختص نسل و زمان خود بدانیم/ باید تمام مضامین جنگ را مرور و ترویج کنیم
دفاع مقدس را نباید مختص نسل و زمان خود بدانیم/ باید تمام مضامین جنگ را مرور و ترویج کنیم

سردار رضایی با بیان اینکه دفاع مقدس را نباید مختص نسل و زمان خود بدانیم، گفت: باید تمام مضامین جنگ را مرور و ترویج کنیم.

سردار «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا در دیدار با سران قبایل و عشایر شهرستان دشت آزادگان با بیان اینکه حرکت اربعین حسینی جهانی شده و حتی غیر مسلمانان هم در این راهپیمایی شرکت می‌کنند، اظهار داشت: در سال‌های گذشته چشمانمان که به جمعیت زوار می‌افتاد، ایثار، ازخودگذشتگی و عشق در آن خیل عظیم عاشقان حسینی تبلور پیدا می‌کرد.

وی اضافه کرد: هفته دفاع مقدس هم نزدیک است و ما باید این هفته را گرامی بداریم چراکه این هفته نماد عشق و اخلاص و شهادت است که باید تمام این مضامین را دوباره مرور کرد و یاد شجاعت ها و شهادت ها را زنده نگهداشت.

سردار رضایی با بیان اینکه یکی از محورهای اول جنگ همین منطقه چذابه بود، عنوان داشت: دفاع مقدس را نباید مختص نسل و زمان خود بدانیم بلکه بایستی به نسل های بعد نیز منتقل شود.

وی با بیان اینکه جوانان و مردان این مرز و بوم با عشق و ایمان در دوران دفاع مقدس در جبهه ها حاضر شدند تا آرامش و آسایش را به ما هدیه دهند، عنوان داشت: قطع به یقین در این پیروزی مرزنشینان نقش برجسته‌ای داشتند زیرا در جنگ، مردم از هر نوع طیف زبان و قومیت در مید

جانشین فرمانده ناجا به حمل سلاح های غیرمجاز اشاره کرد و گفت: آنهایی که در مراسم عروسی و عزا از سلاح استفاده می‌کنند و این بدعت نادرست را ادامه می دهند مجرمند.

وی با تاکید بر اینکه کسی که سلاح غیرمجاز دارد باید احساس ناامنی کند، از مردم خواست سلاح‌های غیرمجاز را به مراجع قانونی تحویل دهند و اگر از کسانی که سلاح غیر مجاز دارند مطلع هستند به مراکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند و این بدعت را به صفر برسانند تا دیگر شاهد اتفاقات ناشی از حمل سلاح غیرمجاز نباشیم.

سردار رضایی با بیان اینکه هزینه جرم باید بازدارنده باشد، عنوان داشت: با کسی که سلاح دارد و به خود اجازه می دهد که به سمت مامور پلیس و قانون تیراندازی کند و او را به شهادت برساند، باید برخورد جدی کرد و ما از دستگاه قضائی مجدانه و مصرانه می‌خواهیم در صدور و اجرای حکم این قبیل افراد سرعت بخشیده تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

انتهای پیام/ ۲۴۱