۳۲۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود
۳۲۰۰ برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در هفته دفاع مقدس امسال امسال به صورت کلی ۳۲۰۰ برنامه اصلی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی اجرا می‌شود.

سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با حضور در ویژه‌برنامه شبکه اول سیما در موزه ملی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی اظهار داشت: ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح کشور برگزار می‌شود و یکی از برنامه‌هایی که به صورت نمادین از تهران شروع می‌شود و سایر نقاط کشور نیز به صورت تصویری به این برنامه متصل هستند و سال گذشته نیز در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم، تجلیل و تقدیر از یک میلیون پیشکوست دفاع مقدس و مقاومت است.

وی افزود: امسال نیز این توفیق را پیدا کردیم که از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت تجلیل کنیم. مراسم به این صورت است که در تمامی استان‌ها، شهرستان‌ها، شهرها، ستاد‌های وزارتخانه‌ها و نیرو‌های مسلح این اتفاق خوب رخ می‌دهد. البته ما امسال از مقام معظم رهبری اجازه گرفتیم و میزبان آقای دکتر رئیسی ریاست جمهوری باشیم که از ساعت ۹ صبح در خدمت ایشان خواهیم بود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: مسئله‌ای هم که هست این است که ما در کنار این مراسم یک نمایشگاهی هم برگزار می‌کنیم که عنوان آن «در لباس سربازی» است. این نمایشگاه یک گزارشی مستند از «دفاع مقدس» به روایت مقام معظم رهبری است که محتوای این نمایشگاه از سال ۱۳۹۸ توسط دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری کار شده بود.

سردار کارگر خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در سال ۱۳۹۹ با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در حال حاضر در آن حضور داریم آماده افتتاح شده است. البته این نمایشگاه نیز توسط آقای رئیسی افتتاح خواهد شد.

وی اضافه کرد: من گزارشی از برنامه‌های درنظر گرفته شده به مناسب هفته دفاع مقدس اشاره می‌کنم. در گرامیداشت چهل و یکمین هفته دفاع مقدس برنامه‌های فراوانی را درنظر گرفتیم. ما ستاد‌هایی را ایجاد کردیم که در حال حاضر ۴۷۷ ستاد در سطح کشور این برنامه‌ها را دنبال می‌کند. برای برنامه‌های امسال ۱۸ ستاد در نیرو‌های مسلح مشغول فعالیت است. همچنین تعداد ۲۸ ستاد در وزارتخانه نیز فعالیت می‌کنند. در کنار این‌ها ۳۱ ستاد استانی و همچنین ۴۰۰ ستاد شهرستانی داریم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: اگر بخواهم به مسئولینی که در نهاد‌های مختلف اجرای این برنامه‌ها را برعهده دارند اشاره کنم باید بگویم که در نیرو‌های مسلح معاونین هماهنگ کننده آنها، در وزارتخانه‌ها یکی از معاونان وزیر و در ستاد‌های استانی خود شخص استاندار و در شهرستان‌ها نیز خود فرمانداران مسئول هستند.

سردار کارگر یادآور شد: امسال به صورت کلی ۳۲۰۰ برنامه اصلی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی تدارک دیده‌ایم. از میان این برنامه‌ها ۷۰ برنامه رونمایی است که با آخرین آماری که روز گذشته به دست من رساندند شامل رونمایی از بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب می‌شود. البته از این تعداد کتاب نیز ۳۲۱ عنوان کتاب در همین مراسم با حضور آقای رئیسی رئیس جمهور کشور رونمایی می‌شود.

وی تصریح کرد: در کنار ۵۰۰ عنوان کتابی که رونمایی می‌شود بالغ بر ۳۰۰ عنوان کتاب به صورت صوتی است که ۲۰۰ عنوان آن در همین مراسم رونمایی خواهد شد. همچنین ۲۰۰ همایش در سراسر کشور برگزار خواهد شد. ضمن اینکه در این هفته برنامه نثار گل و عطرافشانی برای بیش از ۱۹ هزار گلزار شهدای سراسر کشور را داریم که معمولا بنیاد شهید مسئولیت برگزاری این کار را برعهده دارد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: برنامه‌هایی که به آن اشاره شده نه فقط توسط بنیاد حفظ آثار بلکه توسط دستگاه‌های لشکری و کشوری و با حضور تمامی مردم انجام می‌شود. همچنین ما ۸۹۷ مراسم تکریم و تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران داریم. در کنار این برنامه‌ها، برگزاری ۵۱ جشنواره با موضوعات مختلف را نیز در دستور کار خود داریم. ضمن اینکه ۱۴۵ یادواره شهدا در همین هفته به صورت استانی، شهرستانی و روستایی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۴