اقتدار امروز ایران نتیجه دفاع مقدس است
اقتدار امروز ایران نتیجه دفاع مقدس است

چمران گفت: دفاع مقدس یک تجربه بزرگ برای ما بود، تجربه‌ای که براساس ایمان، شجاعت، شهادت طلبی و متکی بودن به خودمان به دست آمد و نتیجه‌اش را امروز در قدرتی که به دست آورده‌ایم می‌بینیم.

مهدی چمران رئیس شورای شهر پایتخت در صحن امروز شورای شهر درباره موضوع امید در جامعه اظهار داشت: متاسفانه عده‌ای تلاششان این است امید و ریشه امید را خشک کنند و مرتبا از داخل و خارج بر ما بتازند و مسائلی را طرح کنند که باعث ناامیدی ملت ما شود.

وی افزود: ناامیدی یعنی شکست در حالی که موفقیت و پیروزی و پایداری ما بر پایه امید بوده و هم جمهوری اسلامی و هم مکتب اسلام بر اساس امید بنا شده است. امید به آینده روشن که قطعا پیروزی نصیب پیروان حق و خدای بزرگ خواهد بود و ما به این امید زنده هستیم و جلو آمدیم و به پیروزی‌های بزرگ دست یافتیم و باز هم جلوتر خواهیم رفت و هفته دفاع مقدس هم یکی از این موارد است.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در هفته‌ای که گذشت ورزشکاران ما به موفقیت‌های بزرگی نایل شدند به ویژه پارالمپیک که در حرکتی خوب تقدیر و تشکر از این ورزشکاران به عمل آمد؛ لذا به همه آنان تبریک می‌گوییم چراکه کار پسندیده‌ای انجام دادند و مقام معظم رهبری در دیداری با این عزیزان در حد نهایت آنچه را می‌بایست، مطرح فرمودند. امیدواریم در همه صحنه‌ها و نه تنها در ورزش موفقیت داشته باشیم.

چمران بیان داشت: در دفاع مقدس ما به امید پیروزی جلو رفتیم و در شرایطی بسیار نامناسب توانستیم ایستادگی کنیم. من کاملا در جریان مسائل دفاع و جنگ بودم و از نزدیک شاهد این جریانات و روحیه‌ای که برای مردم به وجود آورده بودند، بودم، ولی ملت ما با امید و پشتوانه کلام حضرت امام (ره) به جبهه‌ها رفتند و با دست نیمه خالی به جبهه‌های جنگ رفتند، در حالی که تانک‌های ما بعد از طی چند کیلومتر موتور می‌سوزاندند و وسایل دیگر را به ما کامل نداده بودند.

وی گفت: از نظر پوشش راداری و هوایی کمبود داشتیم و نمونه اش را در طبس دیدم که تجاوز هوایی کردند آمدند و کسی متوجه نشد و خداوند آن‌ها را در آتش عذاب خود سوزاند و خودشان خبر دادند و متوجه شدیم.

چمران تصریح کرد: دفاع مقدس یک تجربه بزرگ برای ما بود، تجربه‌ای که براساس ایمان و اعتقاد و شجاعت و شهادت طلبی و متکی بودن به خودمان و روی پای خودمان ایستادن به دست آمد و نتیجه اش را امروز در قدرتی که به دست آورده ایم می‌بینیم.

وی افزود: البته مغرور هم نیستیم چراکه هستند کشور‌هایی که پیشرفت بیشتری دارند، ولی این اعتقادات و خدایی بودن را ندارند و این فرق بزرگی است بین ما و آن‌ها و همین است که سبب پیروزی می‌شود.

انتهای پیام/۳۴۱