بازگشت پیکر مطهر اولین شهید روحانی شهید محمدمهدی مالامیری مدافع حرم پس از شش سال و چهار ماه
بازگشت پیکر مطهر اولین شهید روحانی شهید محمدمهدی مالامیری مدافع حرم پس از شش سال و چهار ماه

محمدمهدی ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ به سوریه اعزام شد و ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ در عملیات آزادسازی منطقه بصری الحریر استان درعا ، با فداکاری و از خودگذشتگی برای حفظ جان یکی از رزمندگان فاطمیون به شهادت رسید. ✍️ محمدمهدی مالامیری در ۲۶ خرداد ۱۳۶۴ در شهر نوشهر (کجور) استان مازندران به دنیا آمد. فضای طلبگی خانه پدری و علاقه محمدمهدی خیلی […]

محمدمهدی ۱۹ اسفند ۱۳۹۳ به سوریه اعزام شد و ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ در عملیات آزادسازی منطقه بصری الحریر استان درعا ، با فداکاری و از خودگذشتگی برای حفظ جان یکی از رزمندگان فاطمیون به شهادت رسید.

✍️ محمدمهدی مالامیری در ۲۶ خرداد ۱۳۶۴ در شهر نوشهر (کجور) استان مازندران به دنیا آمد. فضای طلبگی خانه پدری و علاقه محمدمهدی خیلی زود باعث شد که وی تصمیم خود را برای ادامه تحصیل در حوزه عملیه قم بگیرد. او سال ۱۳۷۸ برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه قم شد و به سرعت مراحل علمی را پشت سر گذاشت و در زمره طلاب موفق قرار گرفت و زودتر از هم درس‌های خود سطوح درسی را گذرانده و در سن ۲۶ سالگی از اساتید سطح عالی در حوزه شد . پیشگام بودن این طلبه نخبه تنها به درس و حوزه محدود نشد و روزهایی که هنوز اسمی از مدافعین حرم نبود و داعش با پرچمی دروغین به جان مردم مسلمان یورش برده بود، تصمیم گرفت به سوریه برود.
✍️ فاطمه و بشری دو یادگار این شهید مدافع حرم در روزهای سیاه‌پوشی سالار شهیدان به انتظار دیدار پدر نشسته‌اند.

پس از ۶ سال پیکر مطهر روحانی شهید مدافع حرم «محمد مهدی مالامیری» که در شامگاه دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴، مصادف با اول ماه رجب میلاد امام محمدباقر (ع) همراه با دیگر مجاهدان تیپ فاطمیون با شعار (کلنا عباسک یا زینب) در منطقه بصری الحریر استان درعای سوریه به شهادت رسید؛ شناسایی و به میهن بازگشته است.
شهید محمد مهدی مالامیری اولین روحانی مدافع حرم است که در دفاع از حرم اهل بیت (ع) در سوریه به شهادت رسید وی آرزو داشت: «آنچنان باید با داعش بجنگیم و بکشیم که اگر خود کشته شدیم، نباید چیزی از بدن ما بماند تا زحمت تشییع جنازه مان به دوش دیگران نیفتد».
شهید حجت الاسلام محمدمهدی مالامیری مسلط به زبان عربی و انگلیسی بود و پایان‌نامه ارشد خود را به زبان عربی نوشت. زمان دفاع از پایان‌نامه دکترایش بود که به سوریه رفت. سال‌های آخر به شهرهای مرزی کشور که داعش نیرو جذب می‌کند می‌رفت تا تیر دشمنان به سنگ بخورد. حتی به درخواست اهل تسنن که می‌گفتند جوانان ما را از افکار انحرافی داعش نجات دهید به سیستان و بلوچستان، خاش، ایران شهر، کرمانشاه، تالش و آستارا می‌رفت و آنجا به تبلیغ می‌پرداخت.