تا فرصت هست ، لااقل جبران لسانی کنید !
تا فرصت هست ، لااقل جبران لسانی کنید !

بحمدالله روزهای نفس گیر دولت ۱۱ و ۱۲ رو به پایان است و اسباب سرور منتقدین و حتی کسانی که بدان رای داده بودند، گشته است و ادبیات طنز علیه رییس دولت رکورد شکنی کرده و مکرر در فضای مجازی به جهت به ستوه آمدن از مدیریت این جماعت پرخرج و کم کار به تنگ آمده و با ارسال طنزهای گوناگون منتظر تحویل سکان کشور به اهلش هستند .
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

  • آنچه از سر ، گذشت :

در دوره ریاست جمهوری ۱۱ و ۱۲ صدمات و لطمات کلان زیر وارد شده است :

  • صدمات سنگین و بی سابقه به اقتصاد کشور و معیشت مردم وارد گردید و سبب معضلات ومشکلات زیادی برای مردم و کشور گردیده است .
  • نابسامانی در توزیع کالاهای اساسی مردم ، بدهی تأمین اجتماعی، تشدید بیکاری، نابسامانی وتورم در بازار مسکن، رشد اقتصادی صفر، تلاطم بورس و خسارت به مردم سرمایه گذار در آن ، رها شدن پروژه‌های نیمه کاره، اجرا نشدن اقتصاد مقاومتی، کاهش سرمایه‌گذاری ؛ افزایش تحریم‌ها، واگذاریهای بی در وپیکر به بخش خصوصی ، تعطیلی بسیاری از کارخانجات ، خاموشی های مکرر برق ، معضلات آب در خوزستان ، و…….
  • افت های وارده بر مسند ریاست جمهوری و مسند کارگزاران عالی دولت جمهوری اسلامی ؛ با وقوع فیش های نجومی وکارهای میکروسپی ، تهمت زنی به منتقدان ، با دروغگویی نسبت به مسایل روز کشور ، با بی خیالی نسبت به مشکلات مردم ، تشکیل قرارگاه مرغ و عدم مدیریت حتی توزیع مرغ ، با امید هشت ساله به کدخدای بدعهد و جنایتکار ؛ با منوط کردن رفع مشکلات به برجام پرخسارت ، با خانه نشینی و مدیریت پشت میز نشینی دوساله رییس جمهور وگفتار درمانی در دوران کرونا ، با بیان سخنان زیبا ولی بدون عمل ؛ با ……
  • افت های وارده بر اعتماد بخشی از مردم در مشارکت در انتخابات و به رییس دولت ، که سبب شد برخی به خاطر این عملکرد در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند .
  • تلاش های مکرر اقای روحانی برای دستاورد تراشی موهوم جهت برجام پرخسارت و بلاثمر
  • و موارد دیگر که نیاز به نوشتاری جامع و تحلیلی دارد .

 

  • پیشنهاد :

گرچه فرصت زیادی به دلیل مذاکره و سازش با امریکاییها و اروپاییها و بی توجهی به توان و تولید داخلی تلف و تباه شد و با امضای برجام خسارات زیادی به کشور وارد شد.وگرچه دیگر فرصت اقدام اجرایی از سوی این دولت رو به زوال میسر نیست ولی از اشتباهات عدیده گذشته و سو مدیریت هایی که داشته و تورم چند برابری که برمردم تحمیل کردند و گفتند خودم هم صبح جمعه متوجه شدم !، لااقل  بیایند در این ایام پایانی از مردم عذر خواهی کرده و تصمیمات غلط خود را ملغی نموده و نسبت به امریکا وغرب مواضعی براساس منافع ملی گرفته تا نفرین دایمی ملت گریبانشان را نگیرد .

 

  • سخن پایانی :

گرچه شرایط امروز کشور همانند روزهای پایانی حکومت عثمان است، زمانی فساد، تمام جامعه اسلامی را فرا گرفته ‌بود و مردم برای کُشتن عثمان و برداشتن او از قدرت به مدینه آمده بودند . ولی بحمدالله امروز با درایت امام و امت بصیر ، مدیریت شده است تا بدون خون ریزی و اشوب این دوره هشت ساله به پایان برسد و دوره نوسازی و تجدید حیات نظام حکمرانی صورت گرفته و تحولی بنیادین توسط دولت انقلابی بوجود اید .