بازگشت بابا به خانه با پیکری مقدس/ پایان بی‌خبری ۳۳ ساله
بازگشت بابا به خانه با پیکری مقدس/ پایان بی‌خبری ۳۳ ساله

همسر شهیدرضاعلی ابراهیم‌نژاد می‌گوید؛ در مرحله دوم حضورش در جبهه بود که عضو گردان مالک شد، بعد از پیشروی دشمن حاضر به عقب‌نشینی نشد و به دفاع خود ادامه داد، تا مدت‌ها کسی اطلاعی از شهادت یا اسارت وی نداشت تا اینکه سال 1385 در لیست شهدا رفت و بعد از 33 سال پیکر مقدسش به ما برگردانده شده است.

خبرگزاری ایثارپرس؛ شهید رضاعلی ابراهیم‌نژاد بعد از ۳۳ سال به خانه برمی‌گردد او اکنون آوازه شهر شده است هر چند ۳۳ سال چشمان زیادی منتظر آمدنش بودند و ۳۳ سال چشم انتظاری جانکاه را سپری کردند.
شهید رضاعلی ابراهیم‌نژاد متولد سال ۱۳۴۱ است که در سال ۱۳۶۲ خدمت سربازی خود را در ایرانشهر گذراند و بعد از آن با حضور در صحنه دفاع مقدس در سال ۶۵ در سن ۲۴ سالگی در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید.
به سرانجام رسیدن بی‌خبری محض در سال ۸۵
همسر این شهید گرانقدر در دیدار امام جمعه بابل که به همراه فرمانده بسیج ناحیه مقاومت بابل و دیگر مسئولان به دیدار خانواده شهید رضاعلی ابراهیم‌نژاد رفتند، با بیان خاطرانی از شهید می‌گوید؛ شهید ابراهیم‌نژاد زمان قبل انقلاب با وجود ممانعت‌ها و فشارهای موجود در جامعه جزو انقلابیون بود و در مبارزات شرکت می‌کرد.
وی ادامه می‌دهد: شهید بعد انقلاب نیز جزو بسیج بود و اقدامات انقلابی زیادی داشت او که کارمند بیمارستان شهید بهشتی بود مرخصی گرفت تا به جبهه برود، در مرحله دوم حضورش در جبهه بود که عضو گردان مالک شد، بعد از پیشروی دشمن حاضر به عقب‌نشینی نشد و به دفاع خود ادامه داد، تا مدت‌ها کسی اطلاعی از شهادت یا اسارت وی نداشت تا اینکه سال ۱۳۸۵ در لیست شهدا رفت و بعد از ۳۳ پیکر مقدسش به ما برگردانده شده است.
حجت‌الاسلام حسن روحانی امام جمعه بابل در این دیدار ضمن تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا گفت: این شهید گرانقدر بعد از ۳۳ سال چشم انتظاری خانواده به برکت ایام سوگواری سیدالشهدا به آغوش خانواده برگشت.
وی وجود شهدا را آبروی نظام برشمرد وافزود: حضور شهیدان بعد از گذشت سال‌ها از جنگ تحمیلی یادآوری آرمان‌ها و اهداف نظام به جامعه است تا در راستای این اهداف قدم برداریم.
امام جمعه بابل گفت: انتظار داریم مردم استقبالی در شأن این شهید ارزشمند داشته باشند که حضورشان سبب نورانیت شهر است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بابل نیز در این دیدار اظهار کرد: شهید رضاعلی ابراهیم‌نژاد متولد سال ۱۳۴۱ است که در سال ۱۳۶۲ خدمت سربازی خود را در ایرانشهر گذراند و بعد از آن با حضور در صحنه دفاع مقدس در سال ۶۵ در سن ۲۴ سالگی در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید.
کیومرث قلی‌پور با اشاره به اینکه پیکر پاک این شهید بعد از ۳۳ سال به آغوش خانواده برگشت، افزود: همزمان با تاسوعای حسینی پیکر این شهید نیز از امامزاده قاسم بابل تشیع و در آرامگاه معتمدی آرام می‌گیرد.
زمان تشییع شهید پیکر ابراهیم‌نژاد روز دوشنبه همزمان با تاسوعای حسینی در اجتماع بزرگ عزاداران بابل در گلزار شهدای این شهر است؛ مراسم وداع با پیکر شهید ابراهیم‌نژاد نیز روز یک‌شنبه ۱۷ شهریور ساعت پنج بعد ازظهر در حسینیه سپاه بابل است.
شهید ابراهیم نژاد سال ۶۵ در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید و از وی یک فرزند دختر به یادگار مانده و پیکر این شهید پس از ۳۳ سال به تازگی در منطقه عملیاتی شلمچه تفحص شده است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : زینب 135
  • منبع خبر : فارس