پیکر ۲۶ شهید گمنام از مرز سومار وارد کشور شد
پیکر ۲۶ شهید گمنام از مرز سومار وارد کشور شد

پیکر پاک و مطهر 26 شهید هشت سال دفاع مقدس با استقبال مردم مرزنشین استان کرمانشاه از مرز «سومار» وارد وطن شدند.

به گزارش ایثارپرس ؛ پیکرهای مطهر ۲۶ شهید گمنام دوران دفاع مقدس لحظاتی قبل برای نخستین‌ بار از مرز سومار استان کرمانشاه وارد کشور شد.
این شهدا مربوط به عملیات‌های مسلم ابن عقیل در محور سومار- مندلی، عملیات عاشورا در محور میمک، عملیات والفجر ۳ در محور مهران- زرباطیه و همچنین عملیات‌ها و تک‌های دشمن در مناطق شورشیرین و زرباطیه هستند که به‌تازگی توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص شده‌اند.

مردم ایثارگر و ولایتمدار این این خطه به نمایندگی از ملت ایران باری دیگر عزم راسخ و خستگی‌ناپذیر خود را در تداوم دفاع مقدس با پاسداری از خون شهیدان با استقبال و وداعی باشکوه متناسب با شان و منزلت والای این لاله‌های گمنام وطن از لحظه ورود پیکرهای طیبه، با اجرای ویژه برنامه رسمی در نقطه صفر مرزی و شرکت در مراسم گرامیداشت در محل بازارچه سومار تا پایان بدرقه پیکرهای مطهر در شهر گیلان‌غرب، دومین شهر مقاوم کشور به نمایش گذاشتند.
فرماندار گیلان‌غرب در حاشیه این مراسم ، اظهار داشت: دومین شهر مقاوم کشور درحالی همزمان با سالروز شهادت حضرت امام محمد تقی (علیه السلام) مفتخر به میزبانی از عطر حضور ۲۶ یاس پرپرشده است که خود با تقدیم ۷۵۰ شهید گرانقدر ، ۲ هزار ۲۵۰ جانباز سرافراز ، ۱۴۱ آزاده سرافراز و ۵ هزار و ۸۰۰ شهید مهاجر سال‌ها خالق حماسه آفرینی های ماندگار در دفاع از میهن و آرمان‌های والای نظام اسلامی بوده است.
کوروش محمدیان تصریح کرد: ورود پیکرهای مطهر شهدای تازه تفحص شده به میهن اسلامی برای نخستین بار امروز از مرز سومار انجام گرفت.
مراسم وداع با پیکرهای ۲۶ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس امشب ساعت ۲۲، همزمان با مراسم شهادت امام محمد تقی (علیه السلام) و گرامیداشت شهید دفاع مقدس«حسین ادبیان»، شهید مدافع حرم«ابوالفضل سرابیان» و شهید مدافع امنیت «سیدمحسن نقیبی» با سخنرانی سردار اسدالله ناصح و مداحی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) در مسجد النبی (صلی الله علیه و آله و سلم ) طاق‌بستان برگزار می‌شود.
پیکر این شهدای والامقام به‌منظور انجام عملیات‌های تخصصی شناسایی به معراج شهدای تهران منتقل خواهند شد‌.

انتهای پیام/

  • نویسنده : زینب 135
  • منبع خبر : فارس