گام دوم انقلاب زمینه ساز ظهور عظمای ولایت و بستر ساز دولت مهدوی (عج) است وحفظ جمهوری اسلامی بعنوان بزرگترین معروف تکلیف اساسی منتظران ظهور میباشد !
گام دوم انقلاب زمینه ساز ظهور عظمای ولایت و بستر ساز دولت مهدوی (عج) است وحفظ جمهوری اسلامی بعنوان بزرگترین معروف تکلیف اساسی منتظران ظهور میباشد !

نماز جمعه پرشکوه شهر باغستان در سالروز آغاز امامت امام مهدی (عج) در جمعه ۱۵ مهرماه ۱۴٠۱ در مسجد امام جعفر صادق«ع» صادقیه پس از ایراد خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه توسط حجه الاسلام والمسلمین مسعود سرافراز امام جمعه محترم شهر باغستان باحضور نمازگزاران باغستانی ، جمعی از کارکنان فراجا و دکتر حسین حق وردی نماینده مردم باغستان ، شهریار ، قدس و ملارد در مجلس یازدهم برگزار شد. سخنران پیش از خطبه های این هفته دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع : « امامت امام مهدی و گام دوم انقلاب اسلامی» بود.

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن تبریک سالروز آغاز امامت امام مهدی(عج) گفت : ۱۱۸۴ مین سالگرد طلوع سپهر اخرین امامت و ولایت امام حاضر و ناظر منتظر بر شما عاشقان منتظران ظهورش مبارک باشد . در دوران غیبت صغری برای ارتباط با امام و جلوگیری از انحراف شیعیان چهار نایب از سوی امام مهدی معرفی شد .که بعد از ۶۹ سال پایان ‌پذیرفت و اینک ۱٫۱۱۵ سال دوره غیبت کبری است ، که آن امام همام در پس غیبت بوده و در انتظار ظهور هستند .

* ایشان درخصوص مهمترین هدف تمامی پیامبران افزود : استقرار حکومت دینی هدف تمامی پیامبران الهی بوده چنانچه خداوند متعال در آیه ۲۵ سوره حدید می‌فرماید: «ما رسولان خود را با دلایل روشن فرستادیم، و با آنها کتاب آسمانی و میزان نازل کردیم؛ تا مردم قیام به عدالت کنند. و در آیه ۱۲۴ سوره بقره نیز خداوند به حضرت ابراهیم فرمود: « من تو را امام و پیشوای مردم قرار دادم.»

* وی درخصوص هدف غایی دین مبین اسلام اظهار داشت : اسلام دین کامل فردی و اجتماعی بوده و بخشهایی از ایات الهی برای اداره جامعه اسلامی می باشد . و پیامبر (ص) نیز برهمین اساس حکومت اسلامی را در مدینه تشکیل دادند که دوران شالوده‌ریزی نظام اسلامی و ساختن یک الگو و نمونه از حاکمیت اسلام برای همه زمان‌ها و دوران‌های تاریخ انسان و همه مکان‌ها می باشد . در غدیر خم امامت و وصایت پیامبر الهی به امام علی و فرزندانش در اطاعت امت از حاکم اسلامی انقال یافت ولی در ثقیفه با شورای بدعتگزاری در انحراف ، حکومت از صالحان به غاصبان جامعه اسلامی انتقال یافت . البته حضرت علی(ع) با الگوگیری از حکومت نبوی، حاکمیت علوی را شکل می‌دهد و چهار سال و نه ماه حکمرانی جامعه اسلامی را برپا میکنند و بعد از شهادت امام علی (ع) امام حسن(ع) نیز چندماهی حکومت می‌نماید. ولی معاویه با فریب و نیرنگ و ارعاب ، سبب عدم یاری مسلمین از امام حسن  (ع) شد که امام ناچار به پذیرش صلح و واگذاری جکومت می شوند .

* ایشان درخصوص جایگاه امامت بیان داشت : رسالت همه پیامبران الهی به خاتم الانبیا (ص) منتقل و تمامی رسالت پیامبر (ص) بجز وحی به امام علی (ع) در عید غدیر منتقل و سپس به ۱۱ امام بعد وی منتقل شده است . چرا که مشیت الهی بر این بوده است که زمین هیچگاه از حجت الهی خالی نباشد . موید این مطلب نیز حدیث موثقی از امام حسن عسکری علیه السلام است که از پدرانش نقل شده: زمین هیچ گاه از حجت خدا بر خلق ، تا روز قیامت خالی نخواهد بود .

* وی همچنین درخصوص شکل گیری نهضت اسلامی توسط ایمه هدی اظهار داشت : بعد از صلح امام حسن (ع) ، اسلام ناب تبدیل به نهضت شد و تلاش برای بازگرداندن حاکمیت جامعه مسلمین به خاندان پیامبر(ص) صورت می پذیرد . امام حسین(ع) برای احیای دین جدش و قراردادن حکومت دینی در مسیر صحیح ، پا به میدان جهاد گذاشت و حماسه عاشورا را رقم خورد.امام سجاد(ع) نیز با زنده نگه داشتن نهضت امام حسین (ع) ، امامت را در ذهن مردم بازسازی کرد . امام باقر(ع) و امام صادق(ع) با جهاد علمی ، مردم را با امامت و مصداق روشن امام و حاکم دینی آشنا کردند . اما امام کاظم(ع) را هارون زندانی می‌کند و در همان زندان شهید می‌نماید . مامون از ترس نامشروع بودن حکومتش ، ولایتعهدی امام هشتم(ع) را تحمیل می کند .دردوران امام جواد(ع) ، امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) عرصه را بر آن امامان تنگ میکنند ولی امامان شیعیان را از طریق وکیلان برای آمادگی عصر غیبت آماده میکنند و نهایتا امام مهدی (عج) از نظرها غایب میشوند تا بازگشته و حکومت واحد جهانی و عدالت گستر را برجهان حاکم خواهد کرد .

* ایشان درخصوص شکل گیری نهضت های اسلامی توسط علما گفت : در عصر غیبت کبری نیز فقها که جانشین حجت خدا بر زمین بوده اند ، همین راه احیای نهضت اسلامی در مبارزه با نظام ظالم حاکم و تلاش برای برقرار نظامی مبتنی براحکام اسلامی را رفته‌اند. علمای زیادی تلاش کرده اند بخصوص در یکصد ساله اخیر سید جمال الدین اسد ابادی، میرزا کوچک خان، شیخ محمد خیابانی، شیخ فضل الله نوری، سید حسن مدرس، سید محمد باقر صدر، اقبال لاهوردی اهل سنت، و… مبارزات ارزنده ای داشته اند ولی اکثرا به شهادت رسیدند. و نهضت هایی مانند مشروطه، نهضت ملی نفت، و… به نتیجه کامل نرسیدند .

* دکتر هاشمی فشارکی درخصوص حکومت جمهوری اسلامی بیان داشت : بعد از ۱۴قرن، تنها پرچمداری امام خمینی در انقلاب اسلامی بعد از ۱۵سال در بهت وحیرت جهانیان معجزه آسا به ثمر نشست حکومت اسلامی برقرار یافته است و علیرغم همه فتنه ها و جنگ و تحریم  جمهوری اسلامی طی عمر شریف بیش از جهار دهه خویش دستاوردهای درخشان سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی ؛ نظامی و ….. گسترده و برکات زیاد معنوی داشته است ، وعلیرغم همه ضعفها ، چهار دهه راه کمال و پیشرفت مایه مباهات و عزت ملت وکشور ایران بوده ومایه افتخار می باشد .

* ایشان درخصوص بزرگترین معروف چنین بیان داشت : امروز بزرگ ترین معروف حکومت دینی است و لذا حمایت از جمهوری اسلامی حمایت از بزرگترین معروف هستی می باشد و بر اساس همین موضوع امام خمینی حفظ نظام را از اوجب واجبات اعلام کردند و یا آیت الله العظمی جوادی آملی فرموده اند بر همه ما واجب عینی است که اين نظام را حفظ بکنیم. و اگر معاذ الله کمترین آسیبی ببینید تمام لعنت های گذشته دامنگیر ما میشود، الی یوم القیامة هر مسلمانی که بیاید لعنتش دامنگیر ماست. ویاشهید سلیمانی در وصیت خود نوشته است امروز قرارگاه حسین‌بن‌علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند.

* وی درخصوص بزرگترین منکر اظهار داشت : امروز بزگترین منکر امریکای جنایتکار و شیطان بزرگ ، اسراییل وحشی و غده سرطانی در جهان اسلام ، غربیهای مکار و منافقین وجیه المنظر داخلی و خارجی می باشد . که براساس اصل تبری علاوه بر برائت قلبی از انان ، بایستی لعن و نفرینشان کرده و با طرحها و برنامه های آنان بشدت مخالف کرده و آنها را افشا نمود . شناخت دشمنان ظهور ، دورى از فتنه‌هایی که اینان بپا میکنند و شبهه‌هاى کفرآمیزی که منتشر میکنند ، بسیار حساس بوده وبایستی از انان پرهیز کنیم .

* ایشان درخصوص بزرگترین منکر بیان داشت : با توجه به اینکه بزرگتترین معروف نظام اسلامی می باشد ، لذا هر حرکت در تضعیف نظام منکر تلقی میشود ، حتی اعتراضات و شورشهای ساده نیز بغی علیه نظام اسلامی و بزرگترین منکر تلقی میشود و غیر قابل قبول می باشد. حتی نشرمطالب یاس اور ضربه به نظام تلقی میشود و بایستی اجتناب شود. همچنین سکوت خواص و عوام نیز از بی تعهدی انان در شناخت معروف و منکر بوده و بی قیدی به احکام اسلامی آنان را در درک شناخت حساس زمانه را می رساند .

* وی درخصوص آشوبهای اخیر گفت : کسانی که به هر نحویی در این اشوبها نقش داشته اند ولو اینکه برخی بدون غرض و مرض و احساساتی عمل کرده باشند ؛ در واقع بغی علیه نظام اسلامی داشته اند و گناه کبیره ای را مرتکب شده اند . همچنین نخبگان و صاحب منصبانی که در این جریانات موضوع گیری نکرده و ساکت بوده اند ، به تکلیف خود عمل نکرده و انان نیز از مظلوم که نظام جمهوری اسلامی است ، دفاع نکرده و جفا کرده و گنهکارند .

* ایشان درخصوص بزرگترین منادی معروف بیان داشت : بزرگترین معروف حاکم الهی به نیابت ازامام زمان و رهبر انقلاب اسلامی و ولی فقیه است و پرچمدار اسلام ناب در جهان و بزرگ مبارز با استکبار و شیاطین هستند و وظیه ما حمایت وپیروی از پرچمدار نیابت امام عصر در جهان می باشد .

* ایشان درخصوص اراده الهی بر تشکیل حکومت مهدوی گفت : دولت جهانی حضرت مهدی(عج) براساس اراده الهی ، سرنوشت بشریت است ، چراکه براساس ایه وَ نُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ” اراده الهی بر پیشوایی امام منتظر بر جهان است و بهترین و والاترین نیاز جهان امروز است ، بقیه الله خیرا لکم . وآن زمان نزدیک است به شرطی که «إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ؛ در حقيقت‏ خدا حال قومى را تغيير نمى‏‌دهد تا آنان حال خود را تغيير دهند». / مردم باید برای ظهور آماده شوند، امام مهدی(عج) غایب شدند .

* وی درخصوص وظایف شیعیان در عصر غیبت بیان داشت :  اولین وظیفه شناخت و معرفت نسبت به امام است . زیرا براساس حدیث امام صادق(ع) درباره گفتار پیامبر اسلام که نقل فرموده اند : «مَنْ مَاتَ وَ لَیسَ لَهُ إِمَامٌ فَمِیتَتُهُ مِیتَةٌ جَاهِلِیةٌ؛ هر فردی که بمیرد در حالی که امامی نداشته باشد، مرگش، مرگ جاهلی است» و علاوه بر شناخت ظاهری امام ، ما وظیفه داریم  شرایط عصر ظهور را به درستی بشناسیم و شبهاتی که علیه امام (عج) و افراد کذابی که میخواهد ظهور را به انحراف بشکانند ، مانند حجتیه ای ها و خشکه مذهبی ها متحجر و اسلام امریکایی و اسلام رحمانی و گروههای عرفان کاذب را بدرستی بشناسیم و در دام انان نیافتیم . و دومین وظیفه ما اطاعت ازاقوال و سیره امام (ع) می باشد. چنانچه همواره در دین مبین اسلام ایمان بهمراه عمل صالح (آمنوا و عمل الصالحات) امده است. بر همین اساس ، یکی از وظایف ما امر به معروف و نهی از منکر می باشد ؛ که هدف نهضت امام حسین (ع) بوده است . یعنی علاوه بر ایمان زبانی ، در عمل نیز بایستی پیرو آن امامان نیز باشیم . و وظیفه سوم شیعیان ، منتظر ظهور بودن است چراکه انتظار فرج بزرگترین اعمال است . زیرا بقیه الله خیرا لکم می باشد و دولت جهانی حضرت مهدی(عج) سرنوشت نهایی بشریت بوده که اراده الهی بر تحقق آن در آخرالزمان است . ودر روایات مختلف بیان شده که امامی که از صلب امام عسکری زاده خواهد شد ؛ جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد و طومار نظام سلطه را برخواهد چید. و براین اساس نیز همواره برای سلامتی و فرج امام (عج) دعا می کنیم .

* ایشان درخصوص بستر سازی ظهور چنین تبیین کرد: امام زمان (عج)  ۱۲ قرن امامت دارند و منظر ظهورند . وعلیرغم استغاثه پدران ما ؛ بدلیل عدم فراهم بودن شرایط آن امام ظهور نکرده اند، چراکه مردم برای حکومت امام معصوم(ع) آماده نبودند،لکن امروز این توفیق برای ما هست که هم برای ظهور تلاش کنیم و هم جز منتظران عملی باشیم . امروز وظیفه ما این است که ظهور را نزدیک و زمینه حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم(عج) را محقق کنیم . تکلیف و راهبرد شیعه در عصر غیبت، زمینه سازی برای ظهور است .در دعای عهد ؛ عهد می بندیم که «… مَا عِشْتُ مِنْ أَیامِی عَهْدا وَ عَقْدا وَ بَیعَةً لَهُ فِی عُنُقِی …» این عهد فقط شخصی نیست بلکه جامعه باید چنین راهی را در پیش بگیرد. و زمینه پذیرش امام زمان را داشته باشد و زیر ساختهای جامعه نیز فراهم باشد .

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان در خصوص زمینه سازی ظهور عظمای ولایت بیان داشت :  براساس بیان برخی از علما که می فرمایند همانطور که ابتدا غیبت صغری و بعد غیبت کبری رخ داده است ، ظهور صغری نیز بعنوان مقدمات ظهور حضرت رخ داده است . امروز وظیفه ما این است که زمان ظهور را نزدیک کرده و زمینه حکومت جهانی حضرت بقیه الله الاعظم(عج) را فراهم کنیم ، تکلیف شیعه در عصر غیبت، زمینه سازی برای ظهور است . و ان شالله بر اساس این دعا فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ ، به حق ایشان به ما گشایشى ده فورى و نزدیک مانند چشم بر هم زدن و گام دوم انقلاب نیز هدف غایی اش زمینه سازی ظهور عظمای ولایت است . این تلاشهایی که صورت میگیرد ، در راستای فراهم سازی بستر ظهور می باشد . وخدا ان شالله ما را مشمول این دعا اللّهُمَّ إنّا نَرغَبُ إلَيكَ في دَولَةٍ كَريمَةٍ تُعِزُّ بِهَا الإِسلامَ وأهلَهُ وتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وأهلَهُ قرارداده و جز منتظران واقعی حضرت (عج) که همانا زمینه سازان ظهورش می باشد قراردهد .

**************** پیوست ****************

باغِستان شهری است فاصله کمی در جنوب غرب شهر تهران و در بخش مرکزی شهرستان شهریار از استان تهران قرار دارد. و در سال ۱۳۸۳ از شهرداری تهران منفک شده ودارای اراضی سرسبز،مستعد و حاصلخیز،باغات و مزارع، مناظر زیبا ، قدمتی تاریخی مربوط به دوره آهن ، برخوردار از صنایع مختلف و دارای بزرگترین شهرک صنعتی شهرستان شهریار می باشد.

جمعیت باغستان براساس سرشماری ۱۳۹۵ با احتساب محلات دهشاد بالا ، دهشاد پایین ،بادامک ، قلعه بهاء ، کوی سازمان ۲۲ بهمن ،  ورامینک جمعا ۱۱۳۵۴۹ نفر بوده است . و مردم باغستان تعداد ۱۰۹ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم تقدیم انقلاب اسلامی نموده اند .

صنایع باغستان شامل کارخانه‌های صنایع مخابرات ایران، داروسازی، کمپوت‌سازی، سردخانه، انبار وزارت نیرو، کارخانه‌های ماکارونی، خمیرمایه، مرغ‌داری و لبنیات و تولیدی تجهیزات ورزشی بی اف تی اسپرت می‌باشد .

مکان های زیارتی شامل مزار شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و شهدای گلنام و بخصوص مزار شهید حاج یدالله کلهر قائم مقام لشکر ۱۰ سیدالشهدا (س)

اثار تاریخی باغستان شامل پل آجری آبرسان ورامینک ، قلعه دهشاد با پیشینه قریب ۲۰۰ سال در روستایی به همین نام در ده کیلومتری شرق شهریار ، تپه ده ‌مویز مربوط به دوره سلجوقیان روستای ده مویز و …. می باشد .

********************************

? اطلاعیه ستاد نمازجمعه شهرباغستان

  • ┈┈••بسمه تعالی••┈┈•

✍️  امام باقر(ع):  نمازجمعه سنتی است از پیامبر اسلام، بشارتی است برای مؤمنان و توبیخی است برای منافقان. (وسایل الشیعه، ج ۶ روایت۷۶۰۲)

‌✅ برنامه نمازجمعه شهر باغستان @snjbaghestan1

?مورخ ۱۵ مهرماه ۱۴۰۱? ?شروع برنامه ساعت ۱۱:۳۰?

? خطیب: حجه الاسلام والمسلمین مسعود سرافراز (امام جمعه)

https://jomebaghestan.blog.ir/

? سخنران: دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

عضو شورای راهبردی جبهه گام دوم انقلاب و استاد دانشگاه امام حسین(ع)

?قاری و مؤذن: آقای محمد وظیفه

?مجری: آقای حسین شاکری

?مکبر: آقای مجتبی کاشی

? مکان : مسجد امام جعفر صادق«ع» صادقیه

موقعیت :  https://maps.google.com/maps?q=35.647440,51.133300&ll=35.647440,51.133300&z=16

♦️ یاد آوری : حتی الامکان ماسک و مهر شخصی همراه داشته باشید.

?ستاد برگزاری نمازجمعه باغستان   https://eitaa.com/snjbaghestan1