پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه
پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه

شفیق فکه، شبکه ایثار  در حال حاضر پیشرو در مطرح کردن بحث مهم مطالبات شهدا می باشد و مصمم است با ایجاد فضای لازم برای پاسخگویی به این سؤالات در یك تلاش جمعی از لابلای زندگی نامه، وصیت نامه، خاطرات و گفتگوی با خانواده های معظم شهدا، و مردم شهیدپرور “مطالبات شهدا” را استخراج و همراه با آیات و روایات هم جهت، تدوین و تبديل آن به فرهنگ خاص جهت اجرا توسط مسئولان تقدیم  نماید.

 

 

سایت شفیق فکه اولین سایت دفاع مقدس و شهدا در اینترنت می باشد که به موضوع مهم مطالبات شهدا که از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری می باشد، می پردازد. طرح موضوع مطالبات شهدا كه در نوع خود یك مطلب ضروری و جدید است مورد استقبال و توجه علاقه مندان فرهنگ ایثار و شهادت قرار گرفت. به اعتقاد ما دفاع از اسلام و كشور ادای دین بود كه توسط رزمندگان با غیرت و دلاور ما در نهایت اخلاص انجام گردید ولی نكته‌ی بسیار مهمی كه به هر دلیلی به فراموشی سپرده شد: مطالبات شهیدان از مسئولین نظام و آحاد مردم است.

بدیهی است كه رزمندگان، ایثارگران و بویژه شهیدان دارای مطالباتی هستند. آیا در دوران دفاع مقدس تنها وظیفه‌ی رزمندگان جنگیدن، شهید و مجروح و اسیر شدن بود؟  راستی چه نهادی تا به حال مطالبات این عزیزان را استخراج و تدوین و منتشر كرده است؟ كدام نهاد و گروه مسئولیت پاسخگویی به مطالبات شهیدان را برعهده دارد؟ مگر می شود در این جامعه، دولت از ملت و ملت از دولت مطالباتی داشته باشند ولی شهیدان مطالبات نداشته باشند؟ سر اصلی این غفلت، در مقام پاسخگویی به مطالبات شهدا، چیست؟ فهم این سؤال و جواب آن بسیار مهم است. چرا نباید در كشوری با فرهنگ كه شهادت را فوز عظیم می داند شهادت نامه و مطالبات شهدا نباشد؟ این غفلت و بی توجهی تا كی باید ادامه پیدا كند!؟ و مطالبات رزمندگان و خلیل عظیم شهدا بر زمین بماند؟

مطالبات شهدا در زمینه مذهبی، اعتقادی، ولایت فقیه، اجتماعی، سیاسی، تربیتی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، حفظ آثار دفاع مقدس و سایر …  می تواند می باشد.

shafighefakeh.ir

ادامه مطلب


پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار و میثاق، قرارگاه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به منظور زنده نگه داشتن ارزشها و پاسداری از فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده است و به هیچ نهاد، گروه و سازمان وابسته نیست و به صورت کاملا مردم نهاد اداره می شود.

  • نویسنده : شفیق فکه، شبکه ایثار
  • منبع خبر : ایثارپرس