روحیه بسیجی معلمان خالق صحنه‌های ماندگار است
روحیه بسیجی معلمان خالق صحنه‌های ماندگار است

سازمان بسیج فرهنگیان استان قم با صدور بیانیه‌ای به مناسبت هفته معلم اعلام کرد: روحیه و تفکر بسیجی در معلمان موجب خلق آثار و صحنه‌های ماندگار می‌شود.

سازمان بسیج فرهنگیان استان قم به مناسبت فرارسیدن ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری و آغاز هفته گرامیداشت مقام معلم بیانیه‌ای صادر کرد.

متن کامل بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم وایاه نستعین

دوازدهم اردیبهشت ماه سال روز شهادت معلم اسوه، علامه شهید آیت الله مرتضی مطهری و فرا رسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم و یاد شهیدان سرافراز و ایثارگران عزیز فرهنگی و دانش آموز را ارج می‌نهیم و به تمامی معلمان و فعالان عرصه تعلیم و تربیت تبریک می‌گوییم.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز و حکیم در بیان جایگاه شایسته و منیع معلمان فرمودند:
معلمان پایه ریزان تمدن نوین و جهادگران در میدان کارزار با جهل و بی سوادی هستند که برای جامعه و نسل جوان آن، هویت سازی فرهنگی می‌کنند! و ایشان هویت قوی، فرهنگ غنی و فکر و اندیشه صحیح را پایه‌های اصلی ساخت تمدن می‌دانند!

معظم له می‌فرمایند: این سخن امام خمینی(ره) که معلمی را شغل انبیا دانستند، یک شعار تبلیغاتی نبود، سخن قرآن بود که فرموده است: و یزکیهم و یعلمهم الکتاب والحکمه … تزکیه و تعلیم و کتاب و حکمت الهی چهار واژه‌ی کلیدی در دعوت اسلام و همه پیامبران است. واژه کلیدی دیگر قیام به قسط است. در مدرسه نبوت‌ها، نسل‌های بشر با کتاب و حکمت، آموزش و پرورش می‌یابند و آنگاه زندگی عدالت محور بنا می‌کنند و جوامع بشری بدین ترتیب به هدف‌های آفرینش انسان نزدیک میشوند.

توجه به تحقق اهداف سند تحول بنیادین به عنوان سند بالادستی باید محور سیاست ها، برنامه ها، راهبردها، فعالیت ها‌ی کوتاه مدت و بلندمدت مسوولان آموزش و پرورش قرارگیرد و در پیاده شدن اهداف مهار تورم و رشد تولید، با بیانیه گام دوم انقلاب و سبک زندگی اسلامی ایرانی همگامی داشته باشد و قوی سازی کشور عزیز و پیش به سوی برقراری تمدن نوین اسلامی و تمدن شکوفایی اسلامی و در تربیت و پرورش روحی و معنوی دانش آموزان و نسل جوان و نوجوان و رسیدن به حیات طیبه باید با فرهنگ سازی و معرفی قهرمانان ملی و شهیدان و ایثارگران این الگو‌های درخشان و برجسته و کارنامه هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و امنیت و انقلاب اسلامی برنامه ریزی و نظارت شود و کسب علوم نافع و سعادت آفرین را راهبری و هدایت کنند.

هر جا و هر مکان نوای دلنشین و تفکر روحیه بسیجی و جهادی با محوریت ولایت و ایثار و فداکاری و مقاومت رنگ پیدا کند صحنه‌های خلق افتخارات و ابتکارات و نوآوری‌ها است و در سنگر آموزش و پرورش با علم و تخصص و تعهد عجین می‌شود و صحنه‌هایی مانا و واقعی می‌آفریند!

در لحظه لحظه و برگ برگ زرین تاریخ، جای پای موثر معلمین متعهد و امانت دار نقش بسته است و جوامع مدیون و مرهون آنان می‌باشند و در تمام پیروزی‌ها و سرافرازی‌ها و زیبایی ها؛ نقش معلم با بنان و بیان او و با قلم و زبان و عقل و ذوق و شوق در آمیخته و در جمهوری اسلامی ایران با محوریت ثقلین؛ نور آیات قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام رنگ اصلی و خمیرمایه توفیقات و پیشرفت‌ها است! و بر قهرمانان ملی و براین نعمات بی شمار خدا را شکر و سپاس می‌گوییم!

ما فرهنگیان بسیجی و تمام فرهنگیان استان قم در سالروز بزرگداشت هفته مقام منیع معلم اقتدا کنندگان به اجرای منویات رهبر عزیز و حکیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای در باب علم آموزی و هویت ملی و انقلابی و اسلامی هستیم که فرمودند:
ما معتقدیم پرچم علم را باید هر روز بیشتر بلند کرد در کشور؛ منتها در کنارش پرچم هویت ملی؛ هویت افتخارآمیز؛ هویت انقلابی؛ هویت اسلامی هم باید بلند بشود.

انتهای پیام/