زنان ایرانی با حفظ حجاب در همه عرصه‌ها سربلند ظاهر شده‌اند
زنان ایرانی با حفظ حجاب در همه عرصه‌ها سربلند ظاهر شده‌اند

ایت‌الله سعیدی گفت: زنان ایرانی با حجاب خود در همه عرصه‌ها سربلند ظاهر شده و بزرگترین ضربه را به تمدن غرب زده‌اند.

آیت‌الله «سید محمد سعیدی» تولیت حرم حضرت معصومه (س) امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در این حرم مطهر اظهار داشت: رمضان ماه گسستن از قید و بند‌های مادی و پرواز کردن به سوی ملکوت است.

آیت‌الله سعیدی افزود: این ماه، ماه جوشیدن چشمه‌های خیر و خوبی و ماه محبت و مواسات، اطعام و احسان به ویژه در ایام میلاد امام حسن مجتبی (ع)، ماه نزول قرآن و قرائت قرآن و تدبر در قرآن است؛ ماهی که قرآن را بندگان خدا بر سر گرفتند تا حرمت این کتاب الهی را در طول سال نگه دارند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) با اشاره به آیه «لیله القدر خیر من الف شهر» اظهار کرد: مردم خوب ما در این ماه راه هزار ماهه را در یک شب طی کردند و به همین خاطر است که ماه رمضان را ماه خیر و برکت نامیده اند.

آیت‌الله سعیدی در خطبه دوم با اشاره به وصیت‌نامه امیرالمومنین (ع) که در آن حدود ۲۰ توصیه را به تمام مؤمنین سفارش فروده‌اند، عنوان کرد: از مهمترین توصیه‌های امیرالمومنین مسأله تقوا است و مسأله دیگر نظم است که مفهومی گسترده دارد و از مصادق نظم این است که انسان میان کارکرد، افکار، عقاید و شعارهایش هماهنگی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر بین افکار و رفتار و شعار‌های انسان هماهنگی وجود نداشته باشد نوعی نفاق است، افزود: انسان اگر اسم قانون را بیاورد، ولی در عمل به قانون پاینبند نباشد از مصادیق بی نظمی و نفاق است که بسیار خطرناک است.

وی از دیگر توصیه‌های امیرالمومنین در وصیت نامه شان را اصلاح ذات البین عنوان کرد و گفت: حضرت فرمودند باید دل‌ها را به هم نزدیک و ذهن‌ها را نسبت به هم پاک کنیم و اگر این کار را انجام دهیم برتر از یک سال نماز و روزه مستحبی است.

نماینده ولی فقیه در قم با تاکید بر اینکه ما امروز به شدت به اصلاح ذات البین نیازمندیم، بیان کرد: دشمن از اول انقلاب با ابزار‌های مختلف و امروز در فضای مجازی به دنبال چرکین کردن دل مردم نسبت به همدیگر و نسبت به مسئولان است و به دنبال دو قطبی سازی جامعه است.

وی با بیان اینکه امیرالمومنین (ع) توصیه کردند که خصم ظالم و حامی مظلوم باشید، اضافه کرد: شرکت در راهپیمایی روز قدس از مصادیق عمل به این توصیه امیرالمومنین (ع) بود که شما مردم با حضور خود در این راهپیمایی از مستکبران عالم ابراز برائت و از مظلومان عالم حمایت کردید.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه دشمن از آن جایی که از زن ایرانی ضربه دیده، روی مسأله حجاب متمرکز شده است، گفت: دشمن خود را حامی زن و پیشرفت زن را در بی قیدی و بی بند و باری او می‌داند.

وی ادامه داد : این در حالی است که زنان ایرانی با استعداد‌هایی که دارند یکی از بزرگترین ضربه‌ها را به تمدن غرب و داعیه دروغ آن‌ها زده‌اند و در عمل در همه میدان‌ها با حفظ حجاب ظاهر شدند و سربلندی آفریدند.

انتهای پیام/