ذلت دشمنان اسلام به برکت قرآن/ «ولایت» تک‌ستاره‌ای در سپهر هدایت است
ذلت دشمنان اسلام به برکت قرآن/ «ولایت» تک‌ستاره‌ای در سپهر هدایت است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نوجوانان ما در سراسر کشورمان به زیبایی، مشغول فراگیری و حفظ قرآن هستند و قرآن در حال تسخیر همه ذهن‌ها و ضمیر‌هاست.

سپاه‌نیوز، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس قرارگاه قرآنی نور سپاه در اولین دوره جشنواره قرآنی نور که شامگاه دوشنبه در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، با قدردانی از خواهران و برادران قرآنی که در این محفل آسمانی مصادف با لیالی نزول قرآن عظیم بر قلب نورانی و نازنین پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) حضور یافتند، اظهار داشت: این یکی از دلنشین‌ترین، زیباترین و الهام‌بخش‌ترین و معنابخش‌ترین جلساتی بود که در طول سال‌های اخیر بنده به عنوان خادم و پاسدار کوچک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آن شرکت کرده‌ام.

سرلشکر سلامی ضمن تشکر از فعالیت‌های قرآنی انجام شده در سپاه عنوان کرد: صمیمانه از تمام مجاهدت‌ها و همه تلاش‌های ارزنده‌ای که مروجان معارف قرآن به عنوان منبع لایزال و جوشش بی انتهای پرفیض وحی الهی، قرآن عظیم در سطح جامعه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشته‌اند، تشکر می‌کنم.

فرمانده قرارگاه قرآنی نور سپاه با اشاره به فعالیت‌های این قرارگاه، گفت: قرارگاه قرآنی نور بایستی به‌گونه‌ای فعالیت کند که این کتاب نور و این حقیقت ناب و خالص در جان و پیکره سپاه و آحاد پاسداران و بسیج و آحاد بسیجیان جاری شود؛ عزیزانی که تلاش می‌کنند تا قرآن در زندگی جاری شده و این حقیقت از درون کتاب آسمانی قرآن به متن زندگی فردی و اجتماعی ما نقل مکان کند تا سپاه تجلی‌گاه نور و روح قرآن باشد. همه فرماندهان و عالمانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، قابل تحسین و ستایش هستند؛ چرا که در کلام رهبر معظم انقلاب، سپاه مصداق آیه شریفه قرآن است.

سرلشکر سلامی در ادامه با بیان اینکه سپاه با تقوا، زاده شده و بهترین توشه پاسداران، خِرد و تقواست، تصریح کرد: پاسداران، حافظ کل قرآن به معنای پاسداران حدود الهی هستند و می‌خواهند بشریت در مسیر قرآن قرار بگیرد؛ چرا که قرآن هم در سپاه به عنوان یک نهاد و هم در قلب، جان، ضمیر و ذهن پاسداران جایگاه رفیع و منزلتی عظیم دارد.

وی افزود: خانه پاسداران و بسیجیان صبح و شام به واسطه ذکر الهی رفعت می‌یابد و اذن رفعت یافتن دارد؛ چراکه در آن مردان و زنانی هستند که تجارت و بیع، آن‌ها را از راه خدا منصرف نمی‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما پاسدار قرآنی هستیم که نسخه کاملی از سعادت بشر است، تأکید کرد: هر آنچه قواعد سعادت، فلاح و رستگاری بشر است در این کتاب وجود دارد. قرآن به تمامی سؤالات پاسخ می‌دهد و هیچ‌گونه خلأ باقی نمی‌گذارد. شاید با دو یا سه آیه از آیات الهی، هدایت‌های رهبری عزیز، انقلاب‌مان را در این محوطه‌های سخت نبرد‌های نابرابر بتوان توجیه کرد. همین یک عبارت «فَاستَقِم کَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَکَ وَلا تَطغَوا ۚ إِنَّهُ بِما تَعمَلونَ بَصیرٌ» به معنای «استقامت کن، همان‌طور که به تو امر شده است»، در زمره این مصادیق است.

وی ادامه داد: استقامت، پیامبر و نایب پیامبر می‌خواهد تا در وسط یک میدان سخت و سهمگین بایستد و در برابر دشمنان قدرتمند، پیچیده و با توطئه‌هایی شوم، بایستد. در مقابل، میل خفیف هم به ظالمان پیدا نکند و آن‌ها را رکن قرار ندهد. فردی که می‌خواهد جامعه را از آتش نجات دهد باید به آیه «وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا» توجه کند. این حجت کاملی از تمام منطق‌های دیگری است که امروز، دیروز و احتمالاً فردا ما را به سمت نرمش با دشمنان خدا سوق می‌دهد و با همین یک آیه ابطال می‌شود.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: فردی که می‌خواهد براساس ارزش‌های الهی، حاکمیت اسلام را اثبات کند باید از طریق همین آیات به ابطال نرمش و انعطاف در مقابل کفار ظالم بپردازد، با همین یک آیه داستان استقامت ما شکل گرفت.

فرمانده قرارگاه قرآنی نور سپاه با اشاره به آیه «فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ۖ وَلَا یَسْتَخِفَّنَّکَ الَّذِینَ لَا یُوقِنُونَ» تأکید کرد: این آیه به معنای «پس تو صبر پیشه کن، که وعده خدا البته حق و حتمی است و از قول دیگران ناامید نباش.» است. رهبری که به این آیات متکی است در میان میدان می‌ماند و همه به او نگاه می‌کنند؛ زیرا او علامات است؛ «وَعَلَامَاتٍ ۚ وَبِالنَّجْمِ هُمْ یَهْتَدُونَ». علامات ستاره‌ای است که به واسطه او زمین و زمان هدایت می‌شود.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: ولایت تک ستاره در سپهر هدایت است که شما هر زمان و از هر نقطه‌ای از عالم به آن نگاه کنید، راه را گم نمی‌کنید. ستاره‌های دیگر درخششی دارند، اما هر ساعت از شب تغییر موقعیت می‌دهند؛ اما این ستاره همواره ثابت و درخشان است.

سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به آیه دیگری از قرآن کریم، خاطرنشان کرد: طبق فرموده قرآن، دشمنان دست از نبرد علیه شما برنمی‌دارند تا زمانی که شما دست از دین خود برندارید. هنگامی که قرآن به زیبایی، سیمای دوست و دشمن را ترسیم می‌کند در واقع حجت‌ها برای همه ما آشکار می‌شود.

وی افزود: نوجوانان ما در سراسر کشورمان به زیبایی مشغول فراگیری و حفظ قرآن هستند و قرآن در حال تسخیر همه ذهن‌ها و ضمیر‌هاست.

رئیس قرارگاه قرآنی نور سپاه خطاب به پاسداران و بسیجیان، تأکید کرد: امسال همه در سپاه باید همت کنیم و قامت قرآنی را رفعت ببخشیم؛ ما محق‌تر از همه نسبت به قرآن و پاسداران آن هستیم و می‌خواهیم احکام الهی را پیاده کنیم.

فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد: ان‌شاءالله شاهد باشیم که به برکت قرآن، اسلام عزیز جهانی شده و دشمنان اسلام خار و ذلیل شوند، کمااینکه شاهد این موضوع هستید.

انتهای پیام/