امام علی (ع) اعلی ، تحت بیشترین ظلمها توسط خط نفاق قرارگرفت و بایستی حوادث آن دوران عبرت مسلمین در عصر حاضر در شناخت فتن زمان باشد !
امام علی (ع) اعلی ، تحت بیشترین ظلمها توسط خط نفاق قرارگرفت و بایستی حوادث آن دوران عبرت مسلمین در عصر حاضر در شناخت فتن زمان باشد !

مراسم دومین شب احیا و شب شهادت امام علی (ع) مسجد جامع جعفریه تهران نو در تاریخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۲برگزار شد ، سخنران این مراسم دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع شب احیا و شهادت امام (ع) بود .

 *  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن آرزوی قبولی عبادات درخصوص قرآن بر سرگرفتن و زندگی قرآنی بیان داشت : شب قدر شبی است که از هزار ماه ؛ یعنی معادل یک عمر انسان برتر بوده و با نزول قران ، دربهای رحمت الهی برروی بندگان برای بهره مندی باز می باشد و خداوند می خواهد به انسان های علاقمند جایزه های بزرگ که همانا سرنوشت نیکوست بدهد و با احیا و تهجد و قران بر سرگرفتن ، سرمان زیر تابش انوارکلام الهی قرار گرفته و قران بر دلمان نشسته و با تدبر و عمل به کلام الهی آنچه در سر داشته قرانی شده و بر زبان و رفتارمان جاری و سبک زندگی مان قرانی شود . قرآن بر سرگرفتن در شب احیا ، زیر تابش انوارکلام الهی قرار گرفتن ، قرآن بر دل نشستن ، و سرزندگی در ارتقای زندگی قرآنی پناه گیرنده را بهمراه خواهد داشت !

* ایشان در خصوص سجایای امام علی (ع) بیان داشت : امام علی (ع) تنها مولود داخل کعبه ، اول مرد مومن به پیامبر الهی (ص) ، اول امام و جانشین و وصی پیامبر (ص) ، معصوم از خطا و گناه ، مجاهد در جنگ های صدر اسلام بود آنگونه که در زیارت امین الله می گوییم ،جاهدت فی الله حق جهاده ، تنها کسی که در لیله المبیت جای پیامبر خوابید تا جان پیامبر سلامت ماند ، فاتح درب قلعه خیبر ، صاحب شمشیر ذوالفقار ، دارای ایاتی در فضیلت وی و خاندانش ، همسر ختر رسول خدا ، پدر حسنین ، حاکم دومین حکومت اسلامی در دوره پنج ساله علوی ، دریایی از معارف الهی در کلام وی و بحر لایتناهی در علوم الهی و مادی و … بودند ، که بعد پیامبر الهی دومین انسان کامل و بی نظیر بود .

* ایشان در خصوص مظلومیت های امام علی (ع) اظهار داشت : بعد از رحلت پیامبر (ص) مظلومیتهای امام علی (ع) شروع شد ، غصب حکمرانی جامعه ، حمله به منزل وی ، به شهادت رساندن همسرش ، ایجاد سه جنگ خطرناک علیه حکومت پنج ساله وی ، تکفیر وی ، صب وی چند دهه در جامعه اسلامی ، شهادت وی در محراب عبادت ، دفن مظلومانه ؛ مخفی بودن قبر وی در یک صد سال ، ظلم و جنایت علیه دو فرزند معصوم (ع) و بقیه فرزندان وی و غیره

* وی در خصوص عبرتهای تظلم به امام علی (ع) گفت : عبرت بزرگ در این است که علیرغم جایگاه والای امام علی (ع) وسفارشات پیامبر (ص) و منصوب کردن وی به جانشینی اش در عید غدیر ، این همه ظلم و جنایت علیه وی و اهل بیت اش صورت میگیرند ؛ انهم توسط مسلمانانی بوقوع پیوست که پیامبر را درک کرده و سخنان وی را با گوش خود شنیده بودند ، ولی بر اثر همجمه دشمنان اسلام به انحراف کشیده شده بودند و باقصد غربت علیه امام شمشیر کشیدند . و این مساله اهمیت بصیرت در جامعه اسلامی را گوشزد میکند.

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان گفت : در این شب با پناه گیری بر قرانی که بر سر میگیریم و با تدبر در ایات الهی و توسل ۱۴ معصوم و اسمایی که در قران ممدوح شده اند ، از خدا بخواهیم و می خواهیم که کسب معارف الهی داشته و عامل بدان باشیم و از حوادث صدر اسلام و مظلومیت های امام علی (ع) علاوه بر عزاداری ، عبرت گرفته و بصیرت یافته و در این فتن زمانه ، از خدا بخواهیم که راه را برما هموار سازد تا عاقبت بخیر شویم .