جمهوری اسلامی در اوج اقتدار بسوی جهانی شدن، در نهایت مظلومیت در جنگ شناختی بوده و نیاز به ایثار آبرو و جهاد تبیین در صحنه جنگ ترکیبی دارد !/ نظام جمهوری اسلامی مقتدرتر از همیشه ، در گام دوم انقلاب در جهان خواهد درخشید !
جمهوری اسلامی در اوج اقتدار بسوی جهانی شدن، در نهایت مظلومیت در جنگ شناختی بوده و نیاز به ایثار آبرو و جهاد تبیین در صحنه جنگ ترکیبی دارد !/ نظام جمهوری اسلامی مقتدرتر از همیشه ، در گام دوم انقلاب در جهان خواهد درخشید !

نماز جمعه پرشکوه شهر رباط کریم توسط حجه الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه محترم شهر رباط کریم برگزار شد. سخنران پیش از خطبه های این هفته دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع : « حرم جمهوری اسلامی و رسالت دفاع از حریم آن » بود.

*** وضعیت اسفبار پیش از جمهوری اسلامی ***

 *  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن ارزوی قبولی عبادات در بهار طبیعت و بهار قران و تبریک روز جمهوری اسلامی درخصوص نظام پیش از انقلاب بیان داشت : نظام مستمر در پیش از انقلاب اسلامی ، غیر مردمی و حکومت شاه اندرشاهی و دو شاه پهلوی توسط انگلیس و امریکا بر سرکار آمده و کاملا غیر قانونی بوده و برده این دو کشور بودند . چرخ رژیم بر ظلم ،  بی عدالتی، سرکوب،  عیاشی، چپاول، ذلت در امور خارجه استقرار داشته و اسلام زدایی در امور داخله و عقب افتادگی از رشد بقیه کشورها و شیب تند تباهی و نابودی کشوررا داشت .

*** چگونگی ایجاد جمهوری اسلامی ***

* ایشان در خصوص ایجاد نظام جدید حکومت اظهار داشت : علیرغم اینکه انقلاب مردم  پیروز میدان بود و نیازی به انتخابات نبود، ولی  برای اولین بار در ایران نوع نظام به رای مردم گذاشته شد و در۱۲ فروردین تغییر رسمی نظام متکی به رای رسمیت یافت . جمهوری اسلامی بر ویرانه عقب افتاده با نظام فاسد و ناکارامد با مختصر اصلاح همان ساختار استقرار یافت ، و بدون تجربه و بدون اموزش ، منتخبان مردم سرکار امدند ، و از ابتدای کار خود با نفوذیها ، لیبرالها ، شیطنت ها مواجه شد . ودر عین حال تغییر قوانین از نظام دیوان شاهی به مردم سالاری دینی صورت گرفت و به مرور در حال ترمیم قرار گرفت .

*** دستاوردهای جمهوری اسلامی ***

* وی در خصوص وضعیت چله اول عمرجمهوری اسلامی گفت :  علیرغم همه تحریمهای دشمنان خارجی و فتنه های داخلی و ضربات نفویها ، جمهوری اسلامی دستاوردهای انبوه مادی و معنوی وبرکات فراوان داشته و رکورد بی نظیر را ثبت کرد. دستاوردهای درخشان و چشمگیری داشته است ، که بشدت با پیش از انقلاب رشد چند برابر داشته است و مایه مباهات و افتخار ایران و ایرانیان است و در این فراز و نشیب ، تجارب گرانبهایی بدست آمده و جمهوری اسلامی بعد از هر فتنه قوی‌تر شده است و باور ما می توانیم در میان جوانان نهادینه شده است .

*** شبهه پراکنی برعلیه جمهوری اسلامی ***

* ایشان در خصوص شبهه ناکارآمدی جمهوری اسلامی بیان داشت : گاهی نغمه هایی مبنی بر ناکارآمدی جمهوری اسلامی سر داده میشود ، در حالیکه کدام کشور توان دفاع در برابر انبوه تهدیدات داشت و در عین حال بالاترین اقتدار در منطقه وبالاترین بازدارندگی ، حتی در برابر امریکا ، بالاترین توسعه زیر ساختها براساس آمار منابع معتبر داخلی و بین‌المللی داشته است . لذا نه تنها ناکارآمدی معنا ندارد و بیشتر عملیات روانی دشمنان است ، بلکه کارآمدترین نظام در برابر شدیدترین فشارها ، کارآمدترین در شکستن تحریمها ، کارآمدترین دربرابر منافقین نفوذی در ارکان نظام را داشته است .

* وی در خصوص جمهوری اسلامی به بن بست رسیده ؟ اظهار داشت : به فرمایش رهبری ،گاهی می‌گویند جمهوری اسلامی به بن‌بست رسیده، اگر این ادعا درست است، کسی که به بن‌بست رسیده خودش از پا می‌افتد و به زمین می‌خورد پس چرا این همه برای به زمین زدن او هزینه می‌کنید؟ این مطالب القای دشمن برای دمیدن یاس در جامعه هست . جمهوری اسلامی نه تنها هیچ بن بستی ندارد ؛ بلکه شتابان و درحال صعود و فتح قلل جهانی است .

* دکتر هاشمی فشارکی در خصوص شبهه جایگزین داشتن جمهوری اسلامی و رفراندم چنین تبیین کرد : در فرض جایگزینی میتوان گفت ، در شرایط امروزی دیگر نظام شاهی قبل و ملی جواب نمیدهد ، نظام لیبرالی و لاییک و سرمایه داری …. یعنی سیطره غرب را بهمراه دارد و اگر دشمنان بر فرض محال بتوانند به تغییر نظام بکشانند ، گزینه شان اصلاح طلبان نیز سرمایه اجتماعی شان هستند ، نخواهد بود . چرا که انان بدنبال تصفیه خونین بدتر از سوریه و عراق خواهند بود . موضوع رفراندم نیز معنا ندارد ، وقتی حضور انبوه مردم در صندوقهای رای و راهپیمایی ها را داریم و هیچ کشوری در تعیین نوع حکومت انتخابات نداشته است که ما داشته باشیم و در فاصله کوتاه از انتخابات نظام سیاسی قبلی در ۴۴ سال پیش منطقی نیست و اینکه هنوز جمهوری اسلامی به مطلوبیت های خویش دست پیدا نکرده و در مرحله اصلاح دولت به سمت دولت اسلامی است . لذا نظامی بهتر از جمهوری اسلامی نیست وگزینه جایگزین منطقی ، جز اصلاح عیوب و ضعفهای درونی برای کشورمان وجود ندارد .

*** وضعیت جمهوری اسلامی ***

* وی در خصوص وضعیت حال جمهوری اسلامی گفت : جمهوری اسلامی در وضعیت فعلی از سوی دشمنان بیرونی با تهدیدات جدی فرعونها شامل تحریم و وسوسه های دشمن ، دچارتحریم مالی و علمی ، تحریف ودروغ پردازی ، راه زنان فکر و عقیده ، توطئه واژگونه نمایی ، تهاجم مراکزضدمعنویت و ضداخلاق ، خبرهای دروغ ، تحلیل های مغرضانه ، جنگ شناختی و … مواجه بوده و درچالشهای درونی با غفلت زدگان داخلی ، تحلیل سراپا غلط،تلاش جهنمی ها و منحرفین در همسویی با اهداف دشمنان در تلاش هستند . جمهوری اسلامی ضعفهای درونی شامل مشکلات اقتصادی واخلاقی و مفاسد سیاسی دارد . و در مجموع وضع موجود ، با شعب ابی طالب فاصله زیادی دارد و ضعف ها از مسلمانی ماست والا اسلام و جمهوری اسلامی به ذات خود فاقد عیوب است .

* ایشان در خصوص مظلومیت نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت : جمهوری اسلامی بزرگ پرچمدار اسلام ناب در معرض تهدید همه اشرار عالم برای ایجاد یاس و دلزدگی ، شبهه ، اعراض و رویگردانی ملت با روشهای تحقیر انبوه دستاوردها و با بزرگنمایی ضعفها مواجه می باشد و داخلی هایی که فی قلوبهم مرض هست با کار شکنی و همسویی با دشمن ؛ توسط رسانه های زنجیری در تلاش اند . ودر این صحنه مظلوم ترین نظام ، حتی بعضا با نیت خیرخواهانه مورد حمله نیروهای انقلابی قرار دارد . عدم همراهی مان در اهداف جمهوری اسلامی و رهبر آن ، عبرت قصص قرانی در امم پیشین و عبرت عدم همراهی در زمان ایمه اطهار و عبرت کشور اندلس و اذربایجان وترکیه و…. را متذکر هست . و رسالت همه احرار ، امید وحمایت از آن و تلاش است .

* وی در خصوص وضعیت نظام جمهوری اسلامی گفت : نظام جمهوری اسلامی بهترین نوع حکومت ،دارای بهترین قانون اساسی ، آزادترین کشور، مستقل ترین در سیاستها و برنامه های خود ، دارای بهترین رهبر در جهان ،کارآمدترین در میان فتنه های دشمنان خارجی و داخلی بوده و واقعیتی تلخ برای دشمنان کافر و منافق و صهیونیستها و واقعیتی شیرین برای محرومان بوده ،بزرگترین نعمت الهی برای بهترین امت روی زمین است . و می توان گفت جمهوری اسلامی پدیده بهترین نظام برای عصر حاضر برای تقویت آرمانها وگسترش وتداوم اهداف و ارزش های  اسلام ناب بوده و جمهوری اسلامی در اوج اقتدار بسوی جهانی شدن، در نهایت مظلومیت در جنگ شناختی بوده و نیاز به ایثار آبرو و جهاد تبیین در صحنه جنگ ترکیبی دارد ! نظام جمهوری اسلامی مقتدرتر از همیشه بوده ، و در فرایند جهانی شدن در گام دوم انقلاب خواهد درخشید !

* ایشان در خصوص رسالت ما در رعایت حرمت حرم جمهوری اسلامی بیان داشت : نظام جمهوری اسلامی یعنی حکمرانی منتخبین مردم براساس حاکمیت دین اسلام بر امور جامعه و چه چیز بهتر از این خواهد بود . در زمان غیبت معصوم، اسلام در قالب نظام جمهوری اسلامی و نظریّه ولایت فقیه نمود یافته و به همین جهت حفظ نظام تعبیر به اوجب واجبات شده است . وبر همین اساس امام راحل گفتند :” حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر ولو امام عصر باشد اهمیتش بیشتر است؛ برای اینکه امام عصر هم خودش را فدا می‌‌کند برای اسلام و همه انبیا از صدر عالَم تا حالا که آمدند، برای کلمه حق و برای دین خدا مجاهده کردند و خودشان را فدا کردند. ” و امام خامنه ای نیز در اوج فتنه ۸۸ گفتند اماده اند جان خویش را فدایش کنند . و برهمین اساس نیز شهید سلیمانی گفته است : ” امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمّدی (ص) ” بنابراین وظیفه ما درک شرایط، نق نزدن ، دامن نزدن به شایعات و برعکس تزریق ارامش در برابر التهاب افرینان و منفعت طلبان و ورشکستگان سیاسی بوده و دین ما پاسداری از نظام جمهوری اسلامی که ثمره خون ۲۲۰هزار شهید بهار ازادی و حراست از انست و از جنبه های عبد خدا بودن، تبعیت از امام المسلمین است . و انانکه از نظام جمهوری اسلامی  و رهبرش زاویه دارند، ریشه مشکلشان در مبانی اعتقادی شان و حلیت لقمه هاشان دارد ، که امروز عدم همراهی صدمه به اسلام ؛ انقلاب و کشور بوده و جفا و ظلم نابخشودنی است . جهاد تبیین والاترین تکلیف شرایط امروز در صیانت از جمهوری اسلامی است .

*** ضرورت چرایی جهاد تبیین در رسالت عمومی ***

* دکتر هاشمی فشارکی در خصوص رسالت عمومی ما در عصر حاضر اظهار داشت : با عبرت گیری از تاریخ ، اطاعت ازنایب امام زمان ، بزرگ پرچمدار ، حمایت از جمهوری اسلامی بعنوان نظام برامده از شهدا ، حمایت از دولت انقلابی ، اهداف انقلاب ، دامن نزدن به ضعف ها که یاس اوراست  که البته نقد بجا بسیار ضرورت دارد . ندای هل من ناصر جهادتبیین ، یک جهاد عظیم و فریضه و تکلیف دینی واجب عینی و فوری است . که با جهاد تبیین ایجابی در بیان حقایق انقلاب و دستاوردهای آن بایستی روشنگری صورت گیرد . با جهادتبیین دفاعی در برابر تهدیدات گوناگون دشمن ، در جامعه مصون سازی صورت گیرد . وبا جهاد تبیین پیش دستانه آمادگی های لازم را قبل تهاجم فرهنگی و جنگ شناختی و جنگ روایتهای جدید دشمن بوجود اید. یاری انقلاب و نظام ،  کمک به سامان گرفتن امور جاری ، تحمل شرایط ، عدم نق زدن،  عدم همراهی با تبلیغات منفی رسالت عمومی همگانی است و رسالت ما در برابر شهدا ، حراست و صیانت و ترویج فرهنگ و تداوم بخشی راه شهداست .

*** چیستی جهاد تبیین ***

* ایشان در خصوص  اقدامات عملی مردم در جهاد تبیین چنین تبیین کرددر جهادتبیین پنج گونه و پنج اقدام  را بایستی انجام داد : اقدام نخست جهاد تبیین ایجابی ( اثباتی)  یعنی بیان حقایق ، و ” روایت درست ” ، بیان مطالب و حقایق کارهای انجام شده با روش صحیح ، بیان دستاوردهای عظیم انقلاب ، توصیف و تشریح و مقایسه تطبیقی – عمومی ، تخصصی در حوزه های مختلف و هدف جهاد تبیین ایجاد امید به اینده درخشان در برابر هدف دشمن که کوچک نمایی ، ناموفق جلوه دادن ، انزجار از توان داخلی ، بزرگنمایی کارهای غربیهاست . اقدام دوم جهاد تبیین دفاعی ، یعنی خنثی کردن اثر تهاجمات دشمن بر اذهان و افکار و رفتار مردم و متخصصان و تصمیم مدیران می باشد . هدف جهادتبیین ، شناخت اقدامات دشمن ، روشنگری ، بصیرت ، آگاهی ، خنثی کردن تهدیدات و تحریفات ، شبهه زدایی ، خنثی سازی حرکت دشمنان دربرابر تحریف یا انحراف و فریب و اغواگری در برابر جنگ شناختی بر ادراک مردم ، جنگ ترکیبی ، جنگ روایتها ، بمباران مغزها و تلاش در برابر آن می باشد . اقدام سوم جهاد تبیین پیش گیرانه یعنی آماده بودن برای دفع تهدید دشمن پیش از تاثیر تهاجم دشمن میباشد .بعبارتی قبل از انتشار ویروس ، با هدف آمادگی مردم در برابر تهدیدات اینده تلاش صورت گیرد .  اقدام چهارم جهاد تبیین پیش دستانه (تهاجمی) یعنی حمله تبیینی قبل از وقوع تهاجم جنگ شناختی دشمنان بر علیه بنیان های فرهنگ منحط انان می باشد . اقدام پنجم جهاد تبیین منتظر ساز یعنی زمینه ساز ظهور مهدوی درگام دوم انقلاب با هدف گفتمان سازی ، فرهنگ مهدوی و انتظار و زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) می باشد .

*** زمینه سازی ظهور مهدویت ***

* وی در خصوص  حکومت جمهوری اسلامی دوران گذار و منتظرپروری اظهار داشت : جمهوری اسلامی براساس بیانیه گام دوم انقلاب ، هدف ارمانی اش ، ایجاد تمدن نوین اسلامی ، و زمینه سازی اذهان وبستر سازی هسته های یاوران مهدی ( عج) برای ظهور خورشید عظمای ولایت بوده و اکنون شیعه در حال تمرین پذیرش نایبی امام الزمان به امام معصوم (عج) و پالایش دین داری در ازمون بصیرت اخرالزمان و جامعه سازی منتظران مهدی ، تربیت سرباز و زمینه ساز پذیرش امام عصر، پذیرش مومنین درعشق به نظام جمهوری اسلامی بعنوان مقدمه نظام عدالت گستر مهدوی و عشق منتظر حکومت مهدوی برای خویش و جامعه جهانی است . و جمهوری اسلامی در اوج اقتدار بسوی جهانی شدن، در نهایت مظلومیت در جنگ شناختی بوده و نیاز به ایثار آبرو و جهاد تبیین در صحنه جنگ ترکیبی دارد !/ نظام جمهوری اسلامی مقتدرتر از همیشه ، در گام دوم انقلاب مبشرمهدویت در جهان خواهد درخشید !

* ایشان در خصوص تسهیل‌گر و زمینه‌ساز ظهور مهدوی اظهار داشت :  جدال حق و باطل در عصر حاضر در اوج خود قرار دارد. جبهه مهدویت در برابر تمامی نظام باطل استکباری قرار گرفته و در این نبرد دشمنان مهدویت به صورت جنگ ترکیبی و همه‌جانبه با استفاده از همه روش‌ها و ابزار‌ها توسط جریان انحراف و به شیوه تحریف ، به دنبال وارونه‌نمایی واقعیت‌های جامعه و ترویج سبک غربی و مأیوس‌سازی مردم از نظام و انقلاب هستند؛ لذا مؤمنین انقلابی نیز بایستی بر اساس تکلیف «عینی بودن جهاد تبیین» در همه رده‌های سنی در حد استطاعت به تولید و انتشار مطالب صحیح اهتمام بورزند و با جریان تحریف و انحراف مقابله کنند. این جهاد براساس تکلیف ، بایستی فراگیر و گسترده باشد.

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان گفت : تلاقی بهار قرآن در بهار طبیعت ، مقوم بهار معنویت در جامعه اسلامی و شکوفایی بهار معنوی گام دوم انقلاب را نوید میدهد ! و ما بایستی در تحقق آرمان گام دوم انقلاب در امتداد نهضت مهدویت و تسهیل‌گر و زمینه‌ساز ظهور مهدوی است بکوشیم؛ لذا جهادگران گام دوم انقلاب جزء منتظران واقعی و سربازان امام مهدی (عج) هستند. ان‌شاءالله بتوانیم در ساختن تمدن نوین اسلامی سهیم باشیم و بایستی در حد اعلای توان خویش توفیق زمینه‌سازی برای طلوع خورشید ولایت عظما (عج) را کسب کنیم تا به عنوان منتظر واقعی آن حضرت تلقی شویم.

*******

توافق ایران و عربستان نشان از بی اعتمادی عرب ها به آمریکا است

 امام جمعه شهرستان رباط کریم: امروز اولویت اول کشور اقتصاد است / دولت بجدّ از تصدّی‌گری خود بکاهد و زمینه مشارکت مردم در اقتصاد را فراهم نماید .

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای ترابی امام جمعه محترم شهرستان رباط کریم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت : حضرت خدیجه کبری “س” در کنار فرزند پاک و مطهرش زهرای مرضیه “س”  از برترین الگوهای تکرار ناپذیر تاریخ برای زنان مسلمان و انسانهای آزاده است.

عظمت حضرت خدیجه “س” از سربلندی او در امتحانی بود که با تمام تنهایی، لحظه‌ای در حقانیت رسول خدا “ص” شک نکرد.

۱۲ فروردین اولین تجربه مردم سالاری ملت ایران بود که تا قبل از آن به جهت وجود حکومت ستم شاهی چنین امکانی برای آنها فراهم نبود.

نظام مقدس جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه نظامی مردمی و مردم سالار است.

امروز اولویت اول کشور اقتصاد است. حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اولویت اصلی است.

امروز دشمنان تلاش می کنند از راه جنگ اقتصادی ملت ما را به زانو درآورده و وادار به تسلیم نمایند.

دولت بجدّ از تصدّی‌گری خود بکاهد و زمینه مشارکت مردم در اقتصاد را فراهم نماید.

رهبر عزیز و حکیم انقلاب اسلامی فرمودند راهکار قوی شدن ایران، پیروزی در جنگ اقتصادی است و این، مدیران اقتصادی قوی، مجرب و توانمند می‌خواهد. با مدیران اقتصادی ضعیف نمی توان در این جنگ پیروز شد.

*******

 اطلاعیه

(نماز جمعه ، حجّ مستمندان است)

به اطلاع شهروندان و همشهریان عزیز میرساند نماز جمعه این هفته شهرستان رباط کریم در تاریخ ۱۴۰۲/۱/۱۱ به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای ترابی امام جمعه محترم شهرستان رباط کریم در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) اقامه خواهد شد.

سخنران پیش از خطبه ها؛ دکتر سید جواد هاشمی فشارکی ( استاد دانشگاه و عضو شورای راهبردی جبهه مردمی گام دوم انقلاب)

ستاد برگزاری نماز جمعه رباط کریم –  #روابط_عمومی_دفترامام_جمعه_رباط_کریم

لینک کانال در پیام‌رسان ایتا ?

 

***پیوست***

رُباط‌کریم مرکز شهرستان رباط‌کریم و در فاصله ۲۵ کیلومتری جنوب غربی از تهران قرار دارد. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت شهرستان رباط کریم ۲۹۱۵۱۵ نفر بوده که از این تعداد ۱۰۵۳۹۳ نفر در شهر رباط کریم  ۲۸۶۳۳ در نصیرشهر ۹۷۳۶۳ نفر در شهر جدید پرند و ۶۰۰۱۴ نفر در روستاهای تابعه ساکن هستند.

اماکن زیارتی رباط کریم ، مزار شهدای والا مقام ، امامزاده عمادالدین و امامزاده محمد تقی در شهر رباط‌کریم بوده ، همچنین لوط پیغمبر ، امامزاده علی اصغر ،امامزادگان هادی و مهدی ؛امامزاده عین و غین ؛امامزاده ابوطالب درحومه این شهر می باشند .

اماکن تاریخی رباط کریم یخدان‌ها و آسیاب آبی ، کاروانسرای حاج کمال و قلعه سنگی در رباط‌کریم بوده و درحومه این شهرستان ، امامزاده علی اصغر آلارد ، تپه‌های تاریخی کیکاور ، تپه‌های تاریخی روستای یقه ، تپه تاریخی ده حسن ،منزل بشر شیرازی ،کرر مشی ممد ، باغ موزه امارت اربابی آلارد قرار دارد .

*****