بنیادشهید و موسسات شهید کشورهای محورمقاومت تفاهم ‌نامه همکاری امضا کردند
بنیادشهید و موسسات شهید کشورهای محورمقاومت تفاهم ‌نامه همکاری امضا کردند

پس از برگزاری کنفرانس خبری مشترک روسای موسسات شهید کشورهای محور مقاومت، تفاهم‌نامه همکاری میان آنان به امضا رسید…

بنیاد شهید و امور ایثارگران با موسسات شهید کشورهای محور مقاومت (سوریه، عراق، لبنان، فلسطن، یمن و افغانستان) تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگارما، درنشست خبری هشتم اسفندماه، تفاهم‌نامه ای میان رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با موسسات شهید کشورهای محورمقاومت سوریه، عراق، لبنان، فلسطن، یمن و افغانستان به امضا رسید.
دکتر قاضی زاده هاشمی در توضیحات بیشترخود در این باره گفت: این تفاهمنامه ها با ۵ محور و ۶ بند منعقد شده است که محور اول آن تقویت روابط فرهنگی از جمله برگزاری نمایشگاه ها و همایش های مشترک و دومین محور تبادل تجارب در زمینه ایثارگران  و شهدا و همچنین همکاری های گردشگی دینی، مذهبی، درمانی، تبادل دانشجو استاد، دوره های آموزشی و کارگاهی در زمینه ارایه خدمات به ایثارگران از جمله بندهای این تفاهم نامه هاست.
وی همچنین اظهارداشت: این تفاهم‌نامه یک ساله بوده و چنانچه طرفین طالب آن باشند، سالانه تمدید خواهدشد.
رییس بنیادشهید و امور ایثارگران در ادامه این نشست با اشاره به برگزاری نخستین یادواره شهدای رسانه محور مقاومت نیز بیان داشت: امام سجاد(ع) رسانه کربلا بود و در این راستا و همزمان با تولد امام سجاد(ع) این یادواره را برگزار کردیم.


قاضی زاده هاشمی همچنین تاکید کرد: در عصر حاضر لازم است ما ارتباط رسانه ای بیشتری با کشورهای محور مقاومت داشته باشیم چرا که ما همه ضربه خورده های تسلط نظام سلطه بر رسانه جهانی هستیم از جنگ، ترور و ناامنی گرفته تا تخریب اخلاقیات جامعه که امیدوارم خون عزیز شهدا باعث شود همکاری گسترده ای در این عرصه داشته باشیم؛ چرا که شهدا ستارگان راهنمای شب های تاریک هستند.
رییس بنیادشهید و امور ایثارگران همچنین درباره برگزاری نخستین یادواره شهدای رسانه محور مقاومت گفت: در این یادواره  ۱۰ مقام سیاسی از جمله ۱ وزیر، ۳رییس کمیسیون اعلا، ۴عامل وزیر،۳مقام حماس و حزب الله، ۲۸مقام رسانه از کشورهای مختلف، ۱۲۰ نفر از خانواده شهدای رسانه محورمقاومت و ۱۵۰ نفر از خانواده شهید از شهدای رسانه ای کشورمان حضور داشتند.
گفتنی است میهمانان حاضردر این نشست نیز در صحبتهای کوتاه خود از مسوولان برگزاری یادواره شهدای رسانه ای محور مقاومت تشکر و قدردانی کردند.