رئیس قوه قضائیه: شهید «سلیمانی» وحدت را بین بسیاری از کشورها ایجاد کرد/ حاج قاسم به تاسی از پیامبر اسلام و به عشق همه خوبی‌ها زیست
رئیس قوه قضائیه: شهید «سلیمانی» وحدت را بین بسیاری از کشورها ایجاد کرد/ حاج قاسم به تاسی از پیامبر اسلام و به عشق همه خوبی‌ها زیست

حجت‌الاسلام «اژه‌ای» گفت: شهید سلیمانی وحدت را در بسیاری از کشورها بین شیعه و سنی و همه موحدین ایجاد کرد؛ ایشان با علمای شیعه و سنی در بسیاری کشورها در ارتباط بود و مکاتبه داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین «غلامحسین محسنی اژه‌ای»، رئیس قوه قضائیه پیش از ظهر امروز در آئین تقریب روحانیت و مقاومت در محل مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان با بیان اینکه روند تخلف ناپذیر برای همه انسان‌ها مرگ است، اظهار داشت: مهم این است در این فرصت زمانی که در دنیا هستیم چگونه زیست می‌کنیم‌ و چگونه می‌میریم و در دنیای باقی چگونه خواهیم بود؟

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: کسانی در مدت زمانی که در این دنیا فرصت دارند، بیشترین و بهترین بهره‌برداری را دارند؛ به تعبیر سردار عزیز ما، زرنگترین افراد کسانی هستند که بیشترین مطاع را برای دنیای جاویدان به دست می آوردند.
وی عنوان کرد: شهید سلیمانی به تاسی از پیامبر عظیم الشان اسلام، اولیا و اوصیا به عشق همه خوبی‌ها زیست، دین را خوب شناخت و خوب پیروی و عمل کرد و هرچه بود در راه خدا خالصانه گذاشت، خدا هم برای او سنگ تمام گذاشت.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای افزود: هرکس خدا پشت سرش باشد، شکست ناپذیر است، ممکن است یک نفر باشد اما دنیا را تکان می دهد و قدرتمندان بزرگ طاغوتی را از عرش به فرش بکشاند و دماغ آنها را به خاک می مالد.
رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: شهدای ما و سردار دلها با پیروی از مکتب جمهوری اسلامی ایران که بنیانگذارش یک مرد خدا بود، پیروی از رهبر انقلاب و جرعه نوش آموزه های اسلام بودند یک تنه چه کردند؟
وی با بیان اینکه شجاعت، تدبیر و مدیریت تنها ویژگی‌های سردار سلیمانی نبود، عنوان کرد: چیزی که شهید سلیمانی را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان ها و مرزبندی های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت او بود.
حجت الاسلام محسنی اژ‌ه‌ای با اشاره به اینکه شهید سلیمانی عارف به تمام معنایی در نیمه های شب و رزمنده ای تمام عیار در میدان جنگ بود که دشمنانش او را تحسین کردند، گفت: مامور سابق سیا رسما مصاحبه می کند دشمن ما قدرتمند توانا و شایسته است و کار ما کار سختی است، دشمن در میدان جنگ نظامی اینگونه از او سخن می گوید.
رئیس قوه قضائیه افزود: اسرائیل غاصب با حمایت شیطان بزرگ آمریکا، مدت ها تلاش و کار اطلاعاتی کرد و همه مراکز حزب الله لبنان را شناسایی کرد تا در یک عملیات غافلگیرانه ۲۰۰ نقطه مقرهای حزب الله را میزنم تا به یکباره از دست حزب الله راحت شوند.
وی ابراز داشت: اما آنها نمی دانستند، سربازان دست آموخته مکتب قرآن و اسلام به گونه‌ای دیگر تدبیر می‌کنند، سید حسن نصرالله که از یاران همرزم شهید سلیمانی بود با پشتیبانی های جمهوری اسلامی به سرداری حاج قاسم در جنگ ۳۳ روزه نقشه شیطانی آنها را نقش بر آب کرد، شهید سلیمانی ها به میدان آمدند و آن کسانی که فکر می کردند، نیروی مقاومت را ضعیف می کنند اما دستشان را بالا گرفتند و حزب الله پیروز شد.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای عنوان کرد: شهید سلیمانی در جنگ شرع، خدا و رهبری هدف را فراموش نمی کرد، در همان لحظاتی که در نهایت آتش دشمن است، همانجا متوجه به خدا است که آیا می شود حتی یک نفر از افراد دشمن را هدایت کرد، در میانه جنگ به گونه آتش افروخت تا یک نفر بیگناه هم آسیب نبیند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه آمریکا تلاش و هزینه ها کرد همه شیاطین سیا را به کار گرفت، همه سرویس های اطلاعاتی دنیا را به کار برد تا در برابر جمهوری اسلامی بایستد، تصریح کرد: آنها تصمیم گرفتند جبهه ای در برابر نظام جمهوری اسلامی باز کنند به اسم اسلام، گروهی به نام داعش ایجاد کردند و بسیاری از جوانان مسلمان را فریب دادند.
وی ادامه داد: آنها با این اقدام چند هدف داشتند، یکی اینکه اسلام نابی که با وحدت شیعه و سنی در حال یکپارچه شدن است و همه زیر چتر رهبری واحد هستند را از بین ببرند و جلوی این حرکت اسلامی ناب را بگیرند.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای افزود: هدف دیگر این بود که به جای اینکه مسلمانان در برابر طاغوتیان عالم بجنگند با خود درگیر باشند تا انرژی مسلمانان را نسبت به خودشان تخلیه کنند؛ آنها به دنبال این بود اختلاف بین مسلمانان را زیادتر کند تا مبارزه آنها از جنگیدن با شیاطین کوچک و بزرگ را کاهش دهند و به خود مشغول باشند.
رئیس قوه قضائیه بیان داشت: دشمنان با این اقدامات در تلاش این بودند تا در نهایت نفت انرژی و سرمایه های مسلمانان را غارت کنند و جوانان خوش فهم مسلمان کشورهای مختلف از اهل سنت و شیعه دریافتند چیزی که به نام اسلام علم کرده‌اند، موضوع خطرناکی است؛ بنابراین همه دست به دست هم دادند و سردار سلیمانی شد یک سرباز اسلام و شهید سلیمانی را خداوند در دلها نفوذ داد.
وی اضافه کرد: چه کسی می‌تواند این وحدت را بین جوانان کشورهای دنیا ایجاد کند؟ اینان جنود الله هستند، اینان در برابر مکر و توطئه ایستادند، داعش شکست خورد و البته آمریکا شکست خورد، آنها ۷ تریلیون دلار در منطقه خرج کردند تا بتوانند قدرت شیطانی آمریکا را در منطقه توسعه دهند و شکست‌های رژیم صهیونیستی در منطقه را ترمیم کنند، اما یک انسان مجاهد جلوی آنها ایستاد.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی وحدت را در بسیاری از کشورها بین شیعه و سنی و همه موحدین ایجاد کرد؛ او با علمای شیعه و سنی در بسیاری کشورها در ارتباط بود و مکاتبه داشت، گفت: جمهوری اسلامی ایران به شهید سلیمانی میدان داد و از او پشتیبانی کرد تا میادین را فتح کند، اسلام انسان های بزرگ تربیت می‌کند و این انسان‌های بزرگ دین خدا و مردم را یاری می‌کنند.
رئیس قوه قضائیه با طرح این سوال که وظیفه امروز ما چیست و با بیان اینکه تنها تمجید از شهدا، بزرگان‌ و شهید سلیمانی کافی نیست، ابراز داشت: ما باید ببینیم شهید سلیمانی‌ها چگونه زیستند ما هم آن‌گونه زندگی کنیم، شهید سلیمانی یار دلسوخته انقلاب و مردم، نظام و رهبری بود.
وی ادامه داد: شهید سلیمانی در همه صحنه ها به عنوان فرمانده سپاه قدس عمل می کرد، کار فرهنگی، اطلاعاتی، نظامی و رسانه‌ای می‌کرد؛ او در برابر دشمن سخت و در برابر مردم خودش بسیار متواضع بود.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای تاکید کرد: امروز دشمن باز هم از شهادت سلیمانی می‌ترسد؛ چرا که می‌داند شهید سلیمانی‌ها بوجود می آید، این همه عشق و علاقه مردمی برای او در سومین سالگرد شهادتش ایجاد شده و امسال نسبت به سال قبل کارهای تبیینی و جهادی و خدمت رسانی بیشتر بوده است.
رئیس قوه قضائیه گفت: امروز شناختن نقشه های دشمن مهم است دشمنان ما حقیقتا احمق هستند؛ خودشان دست خودشان را رو می‌کنند، اما ترفندهای مختلفی برای جدایی مردم و ایجاد اختلاف بین مردم و علما دارند و باید مراقبت کرد؛ در دو سه ماه اخیر دشمن بسیار تلاش کرد اما به هدف خودش نرسید در آینده هم به هدف خود نمی‌رسند؛ چرا که مردم ما هوشیار هستند.
وی افزود: به برکت خون این شهید بزرگوار در دهه مقاومت امسال در قوه قضائیه بنا گذاشتیم، کسانی که برای مسائل مالی و خطاهای کوچک در زندان هستند به آنها کمک کنیم در دو سه روز گذشته کاری فوق العاده انجام شد.
حجت الاسلام محسنی اژه‌ای خاطرنشان کرد: تا روز هجدهم دی که سالروز تدفین شهید سلیمانی است، شاید بیش از سه هزار نفر از زندانیان با کمک مردم و خیرین و با گذشت طلبکاران از زندان آزاد شوند و بسیاری از دین خودشان و از حق خودشان به عشق امام حسین و به حرمت شهید سلیمانی بخشیدند و گذشتند.
انتهای پیام/