راه‌اندازی کانون‌های علمی در سپاه پاسداران
راه‌اندازی کانون‌های علمی در سپاه پاسداران

سردار «عیسایی» با اشاره به نقش مؤثر پژوهش در کمک به حل مشکلات جامعه گفت: به تازگی کانون‌های علمی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسین عیسایی» معاون دانش و پژوهش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در جشنواره باقرالعلوم (ع) دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج) اظهار داشت: امیدواریم که دانشگاه بقیةالله (عج) با تربیت نیروی انسانی در منطقه رتبه اول را کسب کند. آنچه در این دانشگاه مورد پژوهش قرار می‌گیرد، مشکلات برآمده از متن جامعه است که البته رفع این مشکلات هم از مسیر پژوهش عبور می‌کند.

سردار عیسایی افزود: آنچه باعث برتری قدرت کشوری می‌شود، داشتن قدرت علمی است؛ به‌عنوان مثال در ماجرای کرونا شاهد بودیم که غربی‌ها در دادن دارو و ارائه دانش مبارزه با کرونا به ما دریغ کردند؛ لذا دانشمندان کشورمان همچون محققان دانشگاه بقیةالله (عج) توانستند با تلاش خود، واکسن‌های مورد نیاز را تولید کنند؛ این موضوع  موجب شد که تولیدکنندگان غربی واکسن اعلام کنند که حاضر هستند تا واکسن‌های کرونای تولیدشده خود را در اختیار ما قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان دانشگاه را به‌صورت ستادی اداره کرد، بلکه اداره آن باید به‌صورت دانشگاهی باشد، گفت: به تازگی کانون‌های علمی در سپاه به مسئولیت معاون هماهنگ‌کننده سپاه شکل گرفته که وظیفه این کانون‌ها این است که ابتدا مراکز دانشگاهی سپاه به‌صورت شبکه‌ای با هم ارتباط داشته باشند و در مرحله بعد، این مراکز علمی به مراکز دانشگاهی کشوری و سپس بین‌المللی متصل شوند.

معاون دانش و پژوهش سپاه پاسداران در پایان عنوان کرد: امروز با «جنگ ترکیبی» مواجه هستیم که رسانه در آن نقش برجسته‌ای دارد و این نشان می‌دهد که تنها با یک دانش نمی‌توان در راستای اهداف تعیین شده، اقدامی انجام داد؛ لذا توجه به سواد رسانه‌ای موضوع مهمی است که در معرفی موفقیت‌های علمی باید به آن توجه داشت.

انتهای پیام/