آمادگی خانواده شهدای ترور کشور برای افشای جنایات گروه‌های تروریستی
آمادگی خانواده شهدای ترور کشور برای افشای جنایات گروه‌های تروریستی

خانواده شهدای ترور کشور در پاسخ به فراخوان رهبر معظم انقلاب اسلامی به دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای کشور در ترسیم واقعیات تاریخی مرتبط با جنایات گروه‌های تروریستی علیه دولت و ملت ایران، اعلام آمادگی کرد تا مطالعات و پژوهش‌های خود را در این حوزه، در اختیار اصحاب رسانه و اهالی هنر قرار دهد.

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) با صدور بیانیه‌ای، در پاسخ به فراخوان رهبر معظم انقلاب اسلامی به دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای کشور در ترسیم واقعیات تاریخی مرتبط با جنایات گروه‌های تروریستی علیه دولت و ملت ایران، آمادگی خود را برای یاری‌رسانی به اصحاب هنر و رسانه اعلام کرد.

متن بیانیه خانواده شهدای ترور کشور بدین شرح است:

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با خانواده معظم شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) در شیراز، جامعه هنری و رسانه ای کشور را به تبیین واقعیات تاریخی مرتبط با جنایات گروه‌های تروریستی در ایران فراخواندند.

فرمایشات اخیر رهبری چراغ راهی برای ضرورت تجمیع ظرفیت‌های بزرگ موجود در کشور در امر مبارزه با تروریسم و افشای ماهیت آن در چارچوب های هنری و رسانه ای است. با این‌که در چند سال گذشته شاهد گام‌هایی نو در عرصه هنری به‌منظور معرفی چهره حقیقی گروه‌های تروریستی بوده‌ایم، این اقدامات در مقایسه با تعداد شهدا و قربانیان ترور کشور ناچیز بوده است.

کشور ما همواره یکی از قربانیان بزرگ تروریسم در جهان بوده است و تقدیم بیش از هفده هزار شهید ترور در این چهار دهه، گواه آشکاری بر این واقعیت است. با این حال دشمنان و معاندان، با رویکرد مسموم سیاسی، تبلیغات و فضاسازی و بهره‌گیری از ابزار رسانه، تلاش‌های متعددی برای قلب واقعیت‌ها و تغییر جای شهید و جلاد داشته‌اند. آن‌چه به تحقق این موضوع کمک کرده، بهره‌گیری دشمنان از رسانه و شیوه‌های تبلیغاتی و در مقابل کم‌کاری و کوتاهی در همین عرصه هنر و رسانه بوده است؛ نکته‌ای که مورد توجه جدی رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته است و دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای و عناصر هنری کشور را خطاب قرار داده‌اند تا کوتاهی صورت‌گرفته در ترسیم واقعیت‌ها و انتقال آن به آیندگان را جبران کنند.

تشکل خانواده شهدای ترور کشور در طول نزدیک به دو دهه‌ای که از حیات آن می‌گذرد، تلاش نموده است تا در عرصه افشای جنایات تروریست‌ها و ماهیت حقیقی آنان در داخل و خارج از کشور، فضای تک صدایی ایجاد شده توسط تروریست‌ها به ویژه منافقین خائن و وطن فروش و حامیان آنان را بشکند و روایتی حقیقی و ناب از مظلومیت قربانیان ترور و کشورمان را برای نسل جدید و آیندگان و برای افکار عمومی بین‌المللی ارائه دهد و در این مسیر، حملات تروریست‌ها و دروغ‌پردازی‌های مستمر آنان علیه این اقدامات و مانع‌تراشی پشتیبانان آن‌ها، تنها بر عزم این مجموعه افزوده است.

دائرةالمعارف هفده هزار شهید ترور کشور، کتاب روزشمار وقایع تروریستی ایران، برگزاری کنگره‌های «ایران قربانی تروریسم»، کتاب منافقین در اسناد بین‌الملل، انتشار ۲۰ شماره از نشریه تخصصی مطالعات تروریسم، کتاب گزارش سال تروریسم در ایران، کتاب مقالات کنگره ایران قربانی تروریسم، برگزاری ده‌ها نشست علمی در دانشگاه‌های کشور، برگزاری همایش‌ها و دوره‌های تخصصی با هدف شناسایی جریانات تروریستی و التقاطی و برپایی بیش از ۸۰۰ نمایشگاه با این موضوع، بخشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته توسط خانواده شهدای ترور در داخل کشور به‌منظور تبیین ماهیت حقیقی دشمنان منافق جمهوری اسلامی و ملت ایران است.

خانواده شهدای ترور کشور در پاسخ به فراخوان رهبر معظم انقلاب اسلامی به دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای کشور در ترسیم واقعیات تاریخی مرتبط با جنایات گروه‌های تروریستی علیه دولت و ملت ایران، آمادگی دارد تا مطالعات و پژوهش‌های خود را در این حوزه، در اختیار اصحاب رسانه و اهالی هنر قرار دهد. معتقدیم آن هنگام که توان جامعه هنری و رسانه‌ای کشور به طور جدی در کنار ظرفیت عظیم خانواده شهدای ترور قرار بگیرد، تحقق دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی، امری دست‌یافتنی خواهد بود.

انتهای پیام