هدف راهبردی آمریکایی‌ها مهار قدرت انقلاب اسلامی در جنگ ترکیبی است
هدف راهبردی آمریکایی‌ها مهار قدرت انقلاب اسلامی در جنگ ترکیبی است

حجت‌الاسلام طائب گفت: هدف راهبردی آمریکایی‌ها در خصوص داخل ایران در این مقطع با جنگ ترکیبی انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین «حسین طائب» مشاور فرمانده کل سپاه ظهر شنبه در نشست با مدیرکل صدا و سیما خراسان رضوی و جمعی از کارکنان رسانه ملی در مشهد با اشاره به مفهوم جنگ ترکیبی اظهار داشت: این جنگ به معنی راهبردی دفاعی، آمیخته به جنگ سیاسی، کلاسیک و نامنظم، مجازی، خبررسانی جعلی، دیپلماسی، جنگ دادخواهی، مداخله در انتخابات کشور، برهم زدن بافت جمعیتی، مهاجر پذیری، یورش فرهنگی و ایجاد تضاد دینی است.

حجت‌الاسلام طائب گفت: جنگ نرم نیز به معنای جابجایی عشق و نفرت نسبت به ارزش‌های خودی و بیگانه و جنگ نیمه سخت به مفهوم ایجاد ناامنی با ترور، خرابکاری و اعمال خشونت آمیز است.

مشاور فرمانده کل سپاه افزود: مهار قدرت انقلاب اسلامی در جنگ ترکیبی، با اولویت دادن به اقدامات نرم و نیمه سخت دو اقدام محوری هویت زدایی و هویت زایی دنبال می‌شود.

وی شبهه افکنی از طریق طرح سوالات راهبردی، عملیاتی، تاکتیکی و تکرار سوالات و ابهامات با پاسخ‌های ناقص و دروغ را یکی از گام‌های هویت زدایی عنوان کرد و افزود: همچنین می‌توان ایجاد بی تفاوتی در مردم و ترس در خواص، نافرمانی در همه سطوح جامعه از خانواده تا حکومت و نیز ایجاد گسست اجتماعی با بهره گیری از گسست‌های نسلی، قومی و مذهبی و دوگانه سازی را نام برد.

مشاور فرمانده کل سپاه با اشاره به گام‌های هویت زایی دشمن بیان کرد: ایجاد زیرساخت ارتباطی به منظور تعامل با آحاد جامعه، تبلیغ لذت گرایی و سبک زندگی غربی، شبکه سازی (مدارس آنلاین، مهد‌های کودک، هنرمندان و خبرنگاران، شبکه بهنود، اراذل و اوباش و…)، تولید هیجان از طریق روش‌های مختلف از جمله ترویج بازی‌های رایانه‌ای، از جمله گام‌های هویت زایی دشمن در ایران است.

وی افزود: تبدیل هیجانات روانی به اعمال خشونت آمیز، تخلیه هیجانات و خشونت علیه حاکمیت و طرفداران نظام و نیز معرفی لیدر داخلی فتنه یا انحراف، بخشی دیگر از گام‌های هویت زایی معرفی کرد.

حجت‌الاسلام طائب درباره هدف راهبردی ایران برای مقابله با آمریکا گفت: این اهداف شامل تغییر روند سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی به سمت افزایشی در داخل و خارج از کشور با تقویت واقعیت در عناصر قدرت دینی، رهبری، دفاعی، امنیتی، علم و فناوری، تغییر در واقعیت عناصر قدرت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین تغییر اساسی در تصویر واقعیت که عمدتاً تصویری منفی و خلاف واقع می‌باشد، است.

مشاور فرمانده کل سپاه اظهار کرد: برای نیل به این اهداف، نیاز به برنامه ریزی در دو سطح کوتاه مدت نظیر مدیریت بحران و مهار فتنه و همچنین برنامه ریزی بلند مدت شامل افزایش سرمایه گذاری اجتماعی نظام، تولید قدرت ملی با تقویت عناصر اصلی قدرت در داخل و تعمیم آن به محور مقاومت است.

وی مقابله با هویت زدایی دشمن با ایجاد سازوکار‌های مناسب در ستاد و استان‌ها را یکی از راهکار‌های ایران دانست و افزود: معرفی امامین انقلاب اسلامی به نسل‌های جدید و نیز تکمیل چرخه هویت زایی با هویت پیشرفت، از دیگر راهکار‌ها به شمار می‌رود.

انتهای پیام