گرامیداشت ۲۵ آبان روز «حماسه و ایثار» در اصفهان
گرامیداشت ۲۵ آبان روز «حماسه و ایثار» در اصفهان

مراسم ویژه برنامه گرامیداشت «روز اصفهان» به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهرداری منطقه ۵ استان برگزار خواهد شد.

مراسم ویژه برنامه گرامیداشت شهدای ۲۵ آبان و (روز اصفهان) ۲۳ الی ۲۹ آبان از ساعت ۱۸:۳۰ در خیابان شهدای صفه گروه ۴۴ توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

این مراسم به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهرداری منطقه ۵ اصفهان برگزار می‌شود.

اجرای بزرگترین نمایش ترکیبی دفاع مقدس یکی از برنامه‌های مراسم گرامیداشت روز اصفهان است.

در این ویژه برنامه قصه شنیدنی زندگی یک ابرقهرمان به نام شهید امیر سپهبد «علی صیاد شیرازی» روایت خواهد شد. این فرمانده نامدار نیروی زمینی ارتش، پس از گذراندن دوره تخصصی توپخانه با درجه ستوان‌ یکم، استاد مرکز آموزش توپخانه اصفهان شد و به تدریس دانشجویان نظامی پرداخت.

۲۵ آبان سالروز «حماسه و ایثار» در استان اصفهان

مردم اصفهان روزی را با نام «حماسه و ایثار» در تقویم استان خود دارند، روزی که کاروان ۳۷۰ نفری شهدای عملیات محرم از جنوب کشور وارد اصفهان شدند و مردم این استان واقعه‌ای بی‌نظیر رقم زدند و با استقبال باشکوه این شهدای والامقام را بر روی شانه‌های خود تشییع کردند.

روز سه‌شنبه ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ روز حماسه مردم بود؛ مدارس، ادارات، کارخانه‌ها و بازار‌ها تعطیل شد. میدان امام و خیابان‌های اطراف آن مملو از جمعیت بود. علما و انبوه مردم اصفهان، نمازی پرشکوه بر پیکر مطهّر ۳۷۰ شهید عملیات محرم خواندند و سپس پیام امام خمینی (ره) قرائت شد.

آری؛ ۲۵ آبان روزی بزرگ و به یاد ماندنی برای تمام اصفهانی‌ها و مردم ایران عزیز است. در این روز تشییع پیکر پاک شهدا در حالی رقم خورد که مردمان این استان در همان روز بدرقه کننده جوانان غیور بسیاری به جبهه‌های حق علیه باطل بودند. ما این روز را پاس می‌داریم تا مقاومت، ایثار، گذشت و تمام ارزش‌های دینی را از یاد‌ها نبریم و شرمندۀ شهدا نباشیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مردم اصفهان در سالروز حماسه ۲۵ آبان در سخنانشان، حماسه ایثار مردم اصفهان در ۲۵ آبان سال ۱۳۶۱ را مصداق دیگری از سرافرازی آنها در امتحانات الهی برشمردند و افزودند: «در آن روز عظیم، مردم اصفهان همزمان با تشییع ۳۷۰ شهید، هزاران نفر دیگر از جوانان رشید خود را راهی جبهه‌ها کردند و نماد برجسته‌ای از ایثار و سرافرازی آفریدند.»

انتهای پیام/