توطئه آمریکایی‌ـ‌صهیونیستی در اغتشاشات اخیر شکست خورد
توطئه آمریکایی‌ـ‌صهیونیستی در اغتشاشات اخیر شکست خورد

سردار سلیمانی گفت: توطئه آمریکایی‌ـ‌صهیونیستی در جریان اغتشاشاتی که این دشمنان در کشور ما راه انداخته و تلاش کردند امنیت ملت ما را خدشه‌دار کنند، با عدم همراهی مردم و مقابله مردم با این حرکات شکست خورد.

سردار سرتیپ پاسدار «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ارتباط تصویری با فرماندهان و بسیجیان پایگاه‌های مقاومت بسیج که به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی و یوم الله ۱۳ آبان برگزار شد، گفت: چند مناسبت در داخل ۱۳ آبان وجود دارد. اولین مناسبت سالروز تبعید حضرت امام راحل است از میهن اسلامی به کشور ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ همینطور در ۱۳ آبان سال ۵۷ بعد از آنکه دانش آموزان به صف مبارزان انقلاب اسلامی پیوستند رژیم پهلوی تعدادی بیش از ۵۰ نفر از دانش آموزان عزیز را به شهادت رساند و نهایتاً ۱۳ آبان سال ۵۸ که سالروز تسخیر لانه جاسوسی است.

سردار سلیمانی ادامه داد: در آن زمانی که امام راحل مبارزات خود را با رژیم ستم‌شاهی اوج دادند و در فرمایشات خود فرمودند همه بدبختی‌های ما مسببش آمریکاست و اسرائیل است و رژیم پهلوی را به‌عنوان یک رژیمی که دست‌نشانده حکومت آمریکا و دست‌نشانده نظام سلطه است، معرفی کردند و آمریکایی‌ها را مقصر اوضاع آن زمان ایران عزیز؛ این باعث شد که آمریکایی‌ها به خشم بیایند و در پشت پرده طوری مدیریت کنند که محمدرضای پهلوی تصمیم به تبعید امام (ره) بگیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: اسناد فراوانی بعد از اشغال لانه جاسوسی به دست آمد؛ این اسناد در چندین جلد منتشر شده و گویای اتفاقات بسیار نگران‌کننده‌ای که امریکایی‌ها در سر داشتند بود. یکی از آن فتنه‌ها به راه انداختن جنگ داخلی در داخل کشور ما بود.

سردار سلیمانی بیان کرد: همه ساله ۱۳ آبان یک فرصتی است که ما با نظام سلطه اتمام حجت کنیم. ملت بزرگ ایران در ۱۳ آبان‌های سال‌های گذشته بخصوص دانش آموزان عزیز و دانشجویان عزیز به میادین شهر‌ها به محل‌هایی که اعلام می‌شد برای حضور عزیمت می‌کردند و با شعار‌های کوبنده و با در دست داشتن نوشته‌ها و تابلو‌های فراوانی تاکید بر مبارزه با نظام سلطه، تاکید بر استقلال و آزادی و تاکید بر اینکه ما در مسیر تحقق ایران قوی و مستقل از هیچ‌گونه تلاش و مجاهدتی فروگذار نمی‌کنیم، حاضر می‌شدند.

وی با اشاره به حوادث اخیر در کشورمان گفت: توطئه آمریکایی ـ صهیونیستی در جریان اغتشاشاتی که این دشمنان در کشور ما راه انداخته و تلاش کردند امنیت ملت ما را خدشه‌دار کنند، تلاش کردند به اموال مردم ما لطمه بزنند و به زعم باطل خودشان حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی را کند کنند یا متوقف کنند، با عدم همراهی مردم و مقابله مردم با این حرکات شکست خورد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: امروز این توطئه (اغتشاشات) شکست خورده و شرایطی برای ما فراهم است که خشم و نفرت خود را نسبت به آمریکایی‌ها نشان بدهیم.

سردار سلیمانی افزود: اینکه بعضی از تصاویر را می‌بینید در آلبوم‌ها تاریخ بعضی از این سران کشور‌های عربی آمده‌اند در دربار محمدرضا پهلوی و به ظاهر در مقابل او کرنش نشان دادند ناشی از همین مسئله است؛ چون عامل اصلی امریکایی‌ها در منطقه غرب آسیا محمدرضای پهلوی بود. آن‌هایی که در قالب نقشه‌های امریکایی عمل می‌کردند می‌بایستی به دست‌نشانده اصلی یعنی محمدرضای پهلوی کرنش کنند.

وی استقلال کشورمان را یکی از بزرگ‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی اعلام کرد و افزود: امروز در دنیا کشور‌های مستقل تعدادشان خیلی کم است و از تعداد انگشتان دست هم کمتر است. بررسی کنید چند کشور در دنیا مستقل هستند و بالاسر ندارند. آن تعداد کشوری که از انگشتان دست هم کمتر هستند، انگشتان یک دست، که یکی از این کشور‌ها ایران عزیز ماست. ایران عزیز ما، ایران با عظمت ما، ایران قوی و مستقل و امروز دنیا این را می‌بیند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این وعده الهی است که «أن تَنصُر الله یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکم»؛ ان شاالله پیروزی از آن ملت ایران خواهد بود، تصریح کرد: ان شاالله یوم الله ۱۳ آبان با حضور مردم عزیز یک یوم الله افتخارآمیزی خواهد بود و یوم الله باشکوهی اضافه خواهد شد به یوم الله‌های ۱۳ آبان.

انتهای پیام