رسالت عاشقان حسینی اعتلا بخشی شور و شعور اربعین حسینی است !
رسالت عاشقان حسینی اعتلا بخشی شور و شعور اربعین حسینی است !

مراسم عزاداری ماه صفر ، پس از نماز جماعت مغرب و عشاء در مسجد جامع جعفریه تهران نو در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴٠۱ برگزار شد . سخنران این مجلس دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع « اربعین حسینی و رسالت عاشقان حسینی » بود.

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز بیان داشت  : به برکت اربعین حسینی ، شوری گسترده تر از دهه اول محرم و در گستره ای فرامنطقه ای فضا را عودبخش کرده  و همه عاشقان حسینی بایستی این  حادثه و پدیده الهی پیاده‌روی اربعین را قدردانسته و به پاس این نعمت پایدار شکر الهی کرده و آنرا پاس داشته و صیانت نمود .

ایشان در ادامه گفت : بایستی اهداف قیام را بخوبی شناخته و عمل به حق و مبارزه با باطل را که هدف مهم امام بوده ؛ تاسی نموده و با شرایط زمان و مکان خویش تعمیم وگسترش داده و در جهت گسترش ان اهتمام داشته و شئونات اربعین حسینی را مراعات کرده و خدای ناخواسته درتضعیف آن حرکتی نداشته باشیم . برای حصول نتایج ارزشمند اربعین باید تلاش‌های فراوانی صورت دهیم ، باید ضعفهای ظاهری راهپیمایی اربعین را رفع کرده و جهت جلوه گری اوج صفات مومنانه ( ایثار و صبوری و فداکاری و…. ) در اربعین نهایت تلاش را نمود . لذا میتوان گفت که رسالت عاشقان حسینی اعتلا بخشی شور و شعور اربعین حسینی است !

وی بیان داشت : هدف امام حسین (ع) احیای سنت پیامبر اکرم (ص) درجامعه بوده آنجا که می فرماید:” شما را به کتاب خدا و سنت پیامبر اسلام دعوت می کنم چرا که سنت رسول خدا را میرانده و بدعت را احیا کرده اند.”  لذا رفع شبهه پراکنی و شایعات و مقابله با انحرافات و تحریفات دشمن مقابله و نقشه های دشمن را خنثی کنیم . افشای چهره منافقان زمان (خطر منافقانه بنی امیه که در لباس خلافت اسلامی همه مقدسات اسلام را زیر پا گذاشته و یکی را پس از دیگری محو می کردند همچنین جمعی از کوفیان پرمدعای منافق که بر امام حسن (ع) به خاطر صلحش آن همه ایراد کرده و تقاضای قیام از امام (ع) می کردند می بایست رسوا می شد.) در شرایط فعلی نیز انواع منافقین وجود دارند ؛ که موظفیم تا انان را رسوا کنیم .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان گفت : از انجا که جمهوری اسلامی ؛ بزرگ پرچمدار نهضت حسینی است و تنها کشوری است که با تمام توان بسیج امکانات برای عظمت اربعین ناب را دارد ؛ انقلاب اسلامی ؛ همسو و محیی نهضت حسینی بحساب می اید ؛ لذا یاری انقلاب ، یاری نهضت امام حسین تلقی میشود و همانطور که یکی از علل ظهور حضرت مهدی (عج) انتقام خون شهدای مظلوم کربلاست ؛ بنابراین تلاش در جهت زمینه سازی ظهور حضرت ؛ مشارکت در ثواب منتقم خون شهدا را دارا بوده و ما مکلفیم علاوه بردعای تعجیل در ظهور حضرت(عج) ؛ بایستی تلاش در فراهم سازی بستر ظهور حضرت نیز داشته باشیم .