عهدنامه رزمندگان نجف اشرف در تبعیت از ولایت پس از پذیرش قطعنامه
عهدنامه رزمندگان نجف اشرف در تبعیت از ولایت پس از پذیرش قطعنامه

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اقدام به انتشار نامه‌ای از مسئولین و رزمندگان قرارگاه نجف اشرف در تاریخ ۱۳۶۷/۵/۱ کرده است. در این نامه که به امضای سردار «شوشتری» رسیده است، بر اطاعت امر از امام و رهبر امت نسبت به پذیرش قطعنامه تأکید شده است.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اقدام به انتشار نامه‌ای از مسئولین و رزمندگان قرارگاه نجف اشرف در تاریخ ۱۳۶۷/۵/۱ کرده است. در این نامه که به امضای سردار نورعلی شوشتری رسیده است، بر اطاعت امر از امام و رهبر امت نسبت به پذیرش قطعنامه تأکید شده است.

متن این سند در ادامه خبر آمده است:

«به: فرماندهی نیروی زمینی

از: فرماندهی قرارگاه نجف

سلام‌علیکم

احتراماً، عطف به پیام تاریخی و مهم حضرت امام (مد ظله‌العالی)، مسئولین و رزمندگان تحت امر قرارگاه نجف، عریضه‌ای به شرح ذیل خدمت امام عظیم‌الشأن خود دارند که مستدعی است به نحو مقتضی به ایشان ابلاغ نمایید.

«بسمه‌تعالی»

اماما،‌ ای پدر بزرگوار،‌ ای آبرومند نزد خدا،

پیام مظلومیت شما را شنیدیم، یک بار دیگر سرشک غم بر گونه‌های شرمنده و ملتهب ما جاری شد.

اماما، به امر تو بغض و کینه قاتلان بهترین عزیزانمان را در سینه‌ها نگه داشته تا به یاری خدا در زمان مناسب، چون صاعقه بر پیکر استکبار فرود آوریم.

اماما، ای‌ کاش در جبهه‌های نبرد جان می‌باختیم و تلخ‌کامی تو را نمی‌دیدیم، ای‌ کاش با هم‌رزمان شهیدمان همسفر شده، این‌گونه فریاد مظلومیتت را نمی‌شنیدیم.

اماما، هزاران هزار از فرزندان تو، سینه‌های خود را برهنه، آماده پذیرش گلوله، موشک و بمب‌های دشمنان کرده‌اند تا از اسلام و انقلاب و رهبر عظیم‌الشأن و حیثیت و شرفشان دفاع کنند.

اماما، خوشا به حال شما که ایستادی و خوشا به حال شما که جز حق نگفتی و همه تأملات و مصیبت‌های بزرگ را دیده و خود و یاران را به فاستقم کما اُمرت خواندی و بدا به حال دشمنانت که نور وجود شما را درک نکرده و از انفاس قدسیه‌ات طریق هدایت را نیافته و بی‌شک از خوف قیام جهانی مستضعفین در ناآرامی و تشویش دائم به سر خواهند برد.

اماما، خدا را شکر می‌گزاریم که، چون تو رهبری داریم.

ما پذیرش قطعنامه ۵۹۸ را به یاری خدا، طلیعه فتوحات آینده اسلام در فردایی نه‌ چندان دور می‌دانیم.

اماما؛ با اعتقاد قلبی به ولایت شما که ذره‌ذره وجودمان حاکی از آنست، حکم به صبر و پذیرش قطعنامه را عین حکم جهادتان دانسته و در مقابل اوامرتان اطاعت محض و صابرانه خواهیم داشت و سخنی جز پاسخ اسماعیل نداریم که:

«یا ابت افعل ما تؤمر ستجدنی ان‌شاءالله من الصابرین»

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته.

فرماندهی قرارگاه نجف اشرف

نورعلی شوشتری

رونوشت:

دفتر نمایندگی محترم امام در سپاه.»

انتهای پیام