فرهنگ دفاع مقدس را باید با جهاد تبیین از تحریف و فراموشی نجات داد
فرهنگ دفاع مقدس را باید با جهاد تبیین از تحریف و فراموشی نجات داد

سردار «فدوی» با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در دفاع مقدس، گفت: یکی از مهمترین موضوعات در جهاد تبیین، فرهنگ دفاع مقدس است که علاوه بر اینکه باید الگو‌های موفق به‌خوبی روایت و تبیین شوند، باید با جهاد تبیین این فرهنگ را از تحریف و فراموشی نجات داد

اراک، سردار دریادار پاسدار «علی فدوی» جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی، با اشاره به اهمیت روایت صحیح از وقایع، اظهار داشت: تصویری که در ذهن مردم از واقعیت نقش می‌بندد، بسیار مهم است؛ چراکه بر مبنای آن تصویر مردم همه امور خود را تنظیم می‌کنند، قضاوت می‌کنند، سخن می‌گویند و رفتار انجام می‌دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: روایت صحیح و تصویرسازی هم در دین اسلام بسیار مورد توجه قرار گرفته و هم در دنیای غرب بسیار چشمگیر مورد توجه است، درحالی که در غرب منافع دنیایی شیطنت‌آمیز مطرح است.

سردار فدوی بیان کرد: در غرب به واقعیت انقلاب اسلامی که برگرفته از مکتب قرآن، دین اسلام و اهل بیت (ع) است، نمی‌پردازند؛ اما تصویرسازی غلط از انقلاب اسلامی برای آن‌ها بسیار مهم است؛ لذا هم برای مردم ایران و هم برای دنیا تصویر‌سازی شیطنت‌آمیز انجام می‌دهند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در دین اسلام بر تصویرسازی صحیح و در واقع همان جهاد تبیین که مدنظر امام خامنه‌ای بوده، بسیار تاکید شده است، گفت: تصویرسازی در دین اسلام بر اساس حق و حقیقت است و رسیدن به حق و حقیقت کسانی که در این مسیر مورد هدف قرار گرفته‌اند، مد نظر است.

وی افزود: اگر جهاد تبیین که اهمیت بسیار فراوانی دارد تحقق پیدا کند، می‌تواند تصویرسازی از واقعیت بر مبنای آن چیزی مورد نظر اسلام است ارائه شود؛ لذا وظیفه بسیار سنگینی در این خصوص داریم.

سردار فدوی ادامه داد: تصویرسازی از واقعیت‌ها بسیار مهم است و باید مورد تاکید جبهه حق باشد و اگر در این خصوص کم‌کاری کنیم، دشمن تصویرسازی غلط را انجام می‌دهد؛ چراکه دشمن به دنبال وارونه‌سازی حقایق و به تعبیری عوض کردن جای شهید و جلاد است که باید هوشیار بود و جهاد تبیین راهکار موثر برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان است.

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: جهاد تبیین باید در کشور نهادینه‌سازی شود و استمرار داشته باشد و مخاطب اصلی جهاد تبیین جوانان و نوجوانان هستند؛ لذا باید حماسه‌های هویت‌ساز به خوبی تبیین شود.

سردار فدوی تبیین را یک امر جهادی و موثر خواند و گفت: جهاد تبیین قطعا خیرات و برکات فراوانی برای آینده نظام اسلامی خواهد داشت و در جهاد تبیین اولا باید دستاورد‌ها به خوبی بیان و دوما باید آینده درخشان نظام اسلامی برای جوانان و نسل جدید به خوبی ترسیم شوند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در دفاع مقدس، گفت: یکی از مهمترین موضوعات در جهاد تبیین، فرهنگ دفاع مقدس است که علاوه بر اینکه باید الگو‌های موفق به‌خوبی روایت و تبیین شوند، باید با جهاد تبیین این فرهنگ را از تحریف و فراموشی نجات داد.

وی با تاکید بر اینکه نهادینه‌سازی فرهنگ دفاع مقدس یک وظیفه همگانی است، افزود: یکی از اهداف مهم برگزاری کنگره‌های شهدا در استان‌ها، نهادینه‌سازی و جهاد تبیین در دفاع مقدس است که خوشبختانه استان مرکزی در این خصوص پیشتاز و الگو‌های موفقی ارائه کرده است.

سردار فدوی با بیان این‌که حماسه‌ها و افتخارات دفاع مقدس باید برای نسل جوان به خوبی تبیین شوند، به حماسه‌های شکل گرفته در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی در ابتدای پیروزی خود مورد تهاجم قدرت‌های دنیا قرار گرفت و رزمندگان با هدایت‌های امام خمینی (ره) و فرهنگ «ما می‌توانیم» بزرگترین حماسه‌ها را خلق کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: عملکرد مردم در دفاع مقدس بسیار درخشان است و این عملکرد می‌تواند قرن‌ها برای نسل‌های آینده و حتی ملت‌های دیگر الگوی عملیاتی باشد و امروز موفقیت‌های انقلاب اسلامی و امت اسلام برگرفته از الگوگیری از فرهنگ دفاع مقدس است.

انتهای پیام/