درخواست فرزند شهید رضایی‌نژاد از سفرای کشورهای اروپایی
درخواست فرزند شهید رضایی‌نژاد از سفرای کشورهای اروپایی

فرزند دانشمند شهید داریوش رضایی نژاد از سفیران کشور‌های انگلیس، سوئیس، آلمان، فرانسه و … دعوت کرد تا تماشاگر فیلم «هناس» باشند و گفت: با دیدن «هناس» تماشاگر بخش کوچکی از جنایات جهانی علیه ملت ایران باشید.

«آرمیتا رضایی‌نژاد» فرزند دانشمند شهید، داریوش رضایی نژاد در نامه‌ای سرگشاده از سفیران کشور‌های انگلیس، سوئیس، آلمان، فرانسه و … دعوت کرد که تماشاگر فیلم «هناس» در سینما‌های ایران باشند تا با گوشه‌ای از جنایات حقوق بشری علیه مردم ایران آشنا شوند.

متن این نامه سرگشاده به شرح ذیل است:

به نام خداوند بخشنده مهربان

مرگ با زندگی خط تقاطع ندارد، مرگ استمرار زندگی است. این اهداف و انتخاب‌های افراد است که آن‌ها را جاودانه و یا ابتر می‌کند. کسی که در زندگی راه سربلندی و عزت را انتخاب کرده، همیشه زنده است حتی اگر زیر خروار‌ها خاک خوابیده باشد.

هنوز شمع‌های کیک تولد ۵ سالگیم را فوت نکرده بودم که با گلوله‌هایی از خشم و نفرت، خون پاک پدرم بر صورتم جاری شد و جلوی چشمانم همه دنیای رنگی کودکی‌ام سیاه و تاریک گشت. سال‌ها زمان برد تا جراحت بزرگی را که در قلبم توسط دشمنان مردم سرزمینم وارد شده بود ترمیم کنم؛ با اینحال هیچوقت درد بزرگ از دست دادن پدر قهرمانم برای من تسکین نیافت.

حالا بعد از گذشت ۱۱ سال از آن روز‌های تلخ، در ایام نزدیک به سالروز شهادت پدرم دوباره سراسر خیابان‌ها و محله‌های ایران پر شده است از یاد و نام مردی که راه عزت و سربلندی خود و کشورش را انتخاب کرد تا دشمنان ذلیل و زبونش راهی جز ترورش در پیش چشمان اشکبار همسر و فرزندش نداشته باشند، با این امید که راه پیشرفت و ترقی را بر روی ملتی آزاده می‌بندند.

فیلم «هناس» که روایتی عاشقانه از زندگی مادر و پدرم در روز‌های منتهی به ترورشان است، بیش از یکماه است که در سینما‌های سراسر کشور در حال اکران است. تاکنون ده‌ها هزار نفر از هموطنانم این فیلم را دیده‌اند و با گوشه‌ای از رنج‌هایی که خانواده من در این مسیر متحمل شدند آشنا شده‌اند. من و مادرم در این سال‌ها همیشه به همدردی مردم سرزمینمان دلگرم بوده‌ایم و آن را مرهمی برای التیام زخم‌هایمان دانسته‌ایم.

آرمیتا: با دیدن «هناس» تماشاگر بخش کوچکی از جنایات جهانی علیه ملت ایران باشید

حالا که این فرصت دست داده است تا همه مردم جهان با بخشی از رنج‌هایی که ملت ایران در این چند دهه کشیده‌اند آشنا شوند و متوجه شوند که ایرانیان یکی از بزرگترین قربانیان جنایت علیه حقوق بشر هستند که علاوه بر تحمل ۸ سال جنگ ناجوانمردانه که یکی از نتایج آن ریخته شدن خون پاک حدود ۲۰۰ هزار جوان ایرانی بوده است، بیش از ۱۷ هزار شهید ترور داشته‌اند، خوشحال می‌شوم که شما به عنوان نماینده مردم کشورتان تماشاگر بخش کوچکی از این جنایات بزرگ علیه ایران و ایرانیان باشید.

خدا را شاکرم که با وجود همه این جنایات هولناک علیه ملت ایران، مردم سرزمینم از پای نیافتاده‌اند و غیرتمندانه دل در گروی آب و خاک خود بسته‌اند و هیچ رعب و وحشتی به دل راه نداده اند. جوانان غیور ایران با وجود همه کینه‌توزی‌ها با سرعت بیشتری چرخ‌های پیشرفت جامعه را به گردش درآورده‌اند تا ثابت کنند که فردای ایران روشن و چشم‌نواز است.

انتهای پیام/