اهمیت و جایگاه نقش روحانیت در تفهیم و ترویج «جهاد تبیین»
اهمیت و جایگاه نقش روحانیت در تفهیم و ترویج «جهاد تبیین»

حجت‌الاسلام «خطیب» گفت: جامعه روحانیت مازندران برای حفظ ارزش‌ها با جهاد تبیین و تولید محتوا و فرهنگ سازی جامعه کمک و مصونیتی ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام «سید اسماعیل خطیب» وزیر اطلاعات در دیدار با آیت‌الله «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های این استان این است که مواهب طبیعی، معنوی و مادی در آن برجسته است و خداوند تبارک نعمتش را در این سرزمین تمام کرده است.

وی افزود: این استان شهدای بزرگی را در طول تاریخ اسلام و مخصوصا در تاریخ انقلاب اسلامی تقدیم اسلام و نظام کرده اند و همچنین در هر عصری برای خودش علمای بزرگی از ابن شهر آشوب‌ها، طبری‌ها و… تا علامه حسن زاده‌ها و جوادی‌ها و دیگر ستارگان درخشان در آسمان علمی این کشور و استان دارد و همواره این سرزمین ملجا اهل بیت علیهم السلام بوده و یار و یاور و مروج فرهنگ دینی و شیعی بودند.

حجت الاسلام خطیب ادامه داد: امیدواریم این دولت مردمی با همتی که دارد و تمام تلاش و وقتی را که گذاشته و با طرح تحولی که برنامه ریزی کرده بتواند در ایجاد رفاه و ارتقا سطح معیشت و ترویج و توسعه اقتصاد مردم و ملتی که همیشه در همه جا و همه صحنه‌ها حضور فعالی داشته اند موفق عمل کند.

وزیر اطلاعات عنوان کرد: تمام تلاش دولت هم در همین جهت است که بتواند همانگونه که با توفیقات و تجربیات خوبی که به دست آورد و با یک بسیج هماهنگی موفق شد به لطف الهی در سلامت جامعه و مردم یک قدم موثری بردارد و نمود و اثرگذاری خوبی در جامعه داشته باشد، امروز هم بتواند تمام وقت و همت خود را به کار گرفته تا در جهت اصلاح وضعیت معیشتی و اقتصادی جامعه قدم بردارد.

وی تصریح کرد: طبیعتا شرایطی را که دشمنان بر ما تحمیل کرده بودند و به دنبال فشار حداکثری بودند و تحریم‌هایی که وضع شده بود و شرایطی که در داخل بر اساس ناکارآمدی‌ها و سوء مدیریت‌ها که داشتیم بر شرایط زندگی و معیشتی مردم اثر گذاشته بود که امیدواریم با همتی که به کار بسته شده و شرایطی که مهیا شده و نشانه‌های مناسب آن را هم می‌بینیم بتواند آرام آرام در زندگی جامعه و شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه اثر بگذارد.

وزیر اطلاعات بیان داشت: حرکت‌ها و تلاش‌های مردمی و خدمت به مردم همیشه با لطف و نصرت الهی همراه بوده و بنابر همین اعتقاد، امید اثربخشی وجود دارد.

حجت الاسلام خطیب تصریح کرد: دشمن در دشمنی کردن و در تلاش خود علیه ایمان، انقلاب و ارزش‌های مردم سعی وافری دارد، تمام امکانات دنیا و کشور‌های مختلف را بسیج کرده تا بتواند به هر شکلی شده به مقدسات و ارزش‌های ما ضربه بزند و قبح زدایی را در جامعه ایجاد کند، یکی از بستر‌های عمده آن هم شبکه‌های اجتماعی است که در فضای مجازی می‌بینیم.

وی ابراز داشت: یکی از انتظاراتی که وجود دارد این است که برجستگی‌ای که در جامعه روحانیت این استان همواره بوده، بتوانند در این جهت برای حفظ این ارزش‌ها با جهاد تبیین و تولید محتوا و فرهنگ سازی جامعه کمک کنند و مصونیتی ایجاد کنند که بتواند در سلامت و گسترش امنیت اجتماعی جامعه تاثیر بگذارند، اگرچه وظیفه دولتمردان و مسئولین هست که امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود را بسیج کنند تا بتوانند تقابل جدی و هوشمندانه‌ای را ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام خطیب خاطرنشان کرد: دشمن همواره تلاش کرده با شرایط مختلفی که از اوائل انقلاب در بحث‌های تجزیه طلبانه، کودتاها، جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی، تحریم و فشار حداکثری و با حضور خود در منطقه بتوانند به این نظام ضربه بزنند و مردم و نظام را از هم جدا کنند، اما به تعبیر خودشان با خفت و ذلت از این منطقه خارج شدند و امیدی برای به ثمر نشستن نقشه‌های خود ندارند و امروز ما با همین شهادت طلبی‌ها و همت‌ها و رشادت‌ها و حضور و صبر مردم هست که این توفیقات حاصل شده است.

انتهای پیام/