گرد و خاک بهانه دیگری برای تخریب روابط راهبردی ایران و چین
گرد و خاک بهانه دیگری برای تخریب روابط راهبردی ایران و چین

رِژیم تحریمهای غیر انسانی و غیر قانونی امریکا علیه ایران در دولت ۱۳ درحال فرو ریختن میباشد و برای خنثی کردن شکستن تحریمهای ظالمانه موضوعاتی ساخته و پرداخته دشمنان ملت میشود که یکی از انها نشر فیلم تقطیع شده تولید خاک مصنوعی می باشد . که در این یادداشت بدان پرداخته شده است
دکتر سید جواد هاشمی فشارکی

  • پدیده گرد وخاک یک پدیده اقلیمی علمی است و طی چند سال گذشته شکل گرفته است  . برای نمونه رجوع به مقاله : بررسی عوامل بروز گرد و غبار در غرب و جنوب کشور با تمرکز بر دلایل خشک شدن تالاب هورالعظیم و ارائه راهکارهایی برای احیاء آن ( بنی حبیب ؛ محمدابراهیم ؛ نجفی مرغملکی ؛ سجاد و محمدرضاپور طبری ، محسن ، ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران ؛ ۱۳۹۵ به نشانی   https://civilica.com/doc/559086/ )
  • بخشی از تشدید خشکی وگرد و خاک نیز نتیجه سد سازی های ترکیه و کم شدن اب دجله و فرات و خشک شدن سواحل این دو رود خانه می باشد . ( ایلنا ، مدیر کل دفتر حفاظت آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست ، ۷ اذر ۱۴۰۰  به نشانی https://www.ilna.news/  )
  • کارشناسان مختلفی نیز از علت بوجود آمدن ( منشأ داخلی این ریز گردها در استان خوزستان نیز عمدتاً از دو کانون، شامل بخش خشک تالاب هورالهویزه (هورالعظیم) و بیابانهای ماه شهر و بخش خشک تالاب شادگان می باشد) نظر داده اند . ( بعنوان مثال :  روزیاتو ؛ علت گرد و خاک امروز تهران چیست و تا چه زمانی ادامه دارد؟ ؛ ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ به نشانی https://rooziato.com/1401375650/ )
  • پدیده گرد وخاک یک پیشینه ای دارد که مربوط به چند سال پیش است و زمان دولت روحانی که چینی ها و روسی ها را بلحاظ برجام تحویل نمیگرفتند .
  • نگارنده شخصا شاهد عینی این بوده است که در در چهار دهه پیش زمین های خوزستان بسیار زمسنانهای پر ابی داشت که ما ابتدا تصور میکردیم که دریاچه های زیادی وجود دارد ؛ و در بهاربسیار سرسبز بود . ولی در دهه اخیر که در خوزستان بودم و واقعا خشکی زمینها را مشاهده کرده ام که پدیده تلخی است .
  • از زمانی که در دولت ۱۳ موضوع دور زدن تحریمها جدی شده ویکی از انها توافقات بلندمدت با روسیه و چین می باشد ؛ و رژیم تحریمهای امریکاییها در حال فرو ریختن هست ؛ سناریوهایی برای تخریب روابط ایران با روسیه و چین در حال اجرا می باشد ؛ که یکی از انها انتشار فیلم تولید خاک مصنوعی و انتساب کار آن به چینی ها در عراق می باشد .
  • ویدئوی جعلی که یا مربوط به پست صحنه يه فيلم هاليووودي بوده ویا ویدئوی تقطیع شده مربوط به سال ۲۰۲۰ بخشی از گزارش یک کشاورز پرتغالی که درحال آموزش با خاک غنی سازی شده بدون کود برای پرورش محصولات ارگانیک بوده ویا موارد این چنینی بوده است .
  • بر فرض که با تولید خاک مصنوعی توسط چینی ها ؛ مردم خوزستان را بتوانند کوچ دهند (گرچه مردم ایران به این راحتی ها از سرزمین ابا و اجدادی خویش کوچ نخواهند کرد ) مگر دلیل میشود که بعداز کوچ مردم ؛ چینی ها بیایند جای آن و تسلط چینی ها بر نفت خوزستان شود ؟ شرکت های نفتی توانمندی درکشور وجود دارد که می توانند همانند عسلویه و جزایر شرایط اسکان دوره ای را برای متخصصان و کارگران با حقوق بالا ایجاد کنند و کار را ادامه دهند .
  • خیلی عجیب هست که رادیو فردا وابسته به منافقین و شبکه های فارسی زبان غربی در این موضوعات دلسوز مردم میشوند ؛ واین نشان از خط تبلیغاتی جبهه تحریف خارجی و داخلی ها برای تخریب اذهان مردم علیه منافع ملی می باشد .
  • پس از تغییر دولت و گفتمان حاکم بر دستگاه دیپلماسی کشورمان وارد مرحله‌ای جدید شد. دولت سیزدهم با به‌دست گرفتن ابتکار عمل توانست اراده قاطع خود را برای رفع تحریم‌ها و پایبندی به خطوط قرمز مذاکرات به نمایش گذاشته و مباحث فرابرجامی را در دور هفتم مذاکرات از روی میز گفت‌و‌گوها برچیند. پیروزی ایران تا این مرحله از مذاکرات در جنگ اراده‌ها باعث شده تا بازی به جنگ روایت‌ها منتقل شود و حریف از تکنیک‌های رسانه‌ای و جنگ روانی برای تغییر زمین استفاده کند. ( روزنامه ایران )

سخن پایانی

در سالهای پیش که پدیده گرد و خاک بوجود امده بود ؛ گروهکهای به ظاهر دلسوز مردم خاموش بودند و چشمشان این مشکلات را نمی دیده است .ولی اینک از ان مستمکی برای تخریب روابط راهبردی ایران وچین ( و ایضا در روابط با روسیه ) ساخته اند .

شواهد امر مبین انست که این سخن رهبری در حال تحقق می باشد:  «اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم هم شکست خواهد خورد.» ( رهبر انقلاب ؛  ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ )

علاوه بر پیگیریهای سیاسی با کشورهای همسایه برای حل مشکلات مشترک ؛ بایستی از گیاهان مقاوم برای تثبیت خاک های روان استفاده شود و بیابان زدایی یکی از برنامه های جدی ؛ بشدت دنبال شود .