هوشمندی امام درباره آموزش ایثارگران امروز ثمر داده است
هوشمندی امام درباره آموزش ایثارگران امروز ثمر داده است

نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در سال ۱۳۶۴ و زمانی که هنوز تعداد فرزندان شهدا زیاد نبود، امام (ره) دستور راه‌اندازی طرح شاهد را برای تربیت آن‌ها صادر کردند که ثمرات این اقدامات هوشمندانه را امروز می‌بینیم.

 مراسم اختتامیه ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار (ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر) صبح سه شنبه ۱۷ اسفندماه با حضور سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام یوسفعلی شکری نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمدعلی فقیه، سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام شکری: ثمرات اقدام هوشمندانه امام (ره) درباره آموزش ایثارگران امروز قابل مشاهده است

در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام یوسفعلی شکری، نماینده، ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در قرآن کریم و مکتب اهل بیت (ع) هیچ چیز بیش از دانایی مورد تأکید قرار نگرفته است، ابراز داشت: سرآغاز حرکت انبیاء با آگاهی است. خداوند آسمان‌ها و زمین را در تسخیر انسان آفریده تا انسان به قدرت شناخت و بیان دست پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به تاریخچه تأسیس بنیاد شهید افزود: امام (ره) پیش از شروع دفاع مقدس، دستور تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را دادند و در سال ۱۳۶۴ و زمانی که هنوز تعداد فرزندان شهدا زیاد نبود، دستور راه‌اندازی طرح شاهد را برای تربیت آن‌ها صادر کردند که ثمرات این اقدامات هوشمندانه را امروز می‌بینیم.

حجت‌الاسلام شکری با تأکید بر اینکه شهدا جان خود را برای حفاظت از کشور و انقلاب فدا کردند، اظهار داشت: امروز جانبازان همچنان هزینه حفظ امنیت این کشور را پرداخت می‌کنند و کمترین کاری که برای فرزندان این عزیزان باید انجام داد، ایجاد زمینه آموزش و تربیت برای آنان است.

فقیه: لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها برای تربیت نیروی انسانی وفادار به انقلاب

سخنران بعدی این مراسم محمدعلی فقیه، سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران بود. وی با اشاره به مراحل برگزاری ششمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار گفت: این جشنواره بر اساس رهنمود‌های امام (ره) در زمینه آموزش و تربیت فرزندان شهدا و ایثارگران راه‌اندازی شده است.

فقیه تربیت نیروی انسانی در تراز جمهوری اسلامی مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب را از دیگر برنامه‌های آموزشی پیش روی بنیاد شهید برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستگاه‌های آموزشی ایجاب می‌کند با هم‌افزایی بیشتر به سمت هدف تربیت نیروی انسانی وفادار به انقلاب اسلامی حرکت پیش بروند.

وی ادامه داد: طرح تبیینی «ولایت» با حمایت رئیس بنیاد شهید برای هزار نفر از دانشجویان در دهه فجر آغاز شده است که جزو مواردی است که در راستای جهاد تبیین مدنظر رهبر معظم انقلاب انجام می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: ششمین دوره جشنواره جایزه ملی ایثار با همکاری پنج دستگاه وزارت علوم، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه‌های علمیه از سال ۹۵ برگزار شده تا خروجی طرح شاهد در هر دستگاه به جامعه معرفی شود.

انتهای پیام