حضرت زهرا (س) با شهادتش نفاق‌ها را افشا کرد/ بعد از ترور شهید سلیمانی، آب خوش از گلوی آمریکایی‌ها پایین نمی‌رود
حضرت زهرا (س) با شهادتش نفاق‌ها را افشا کرد/ بعد از ترور شهید سلیمانی، آب خوش از گلوی آمریکایی‌ها پایین نمی‌رود

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: قاتل خبیث شهید سلیمانی و همدستانش فکر می‌کردند با شهادت سردار سلیمانی، مقاومت شکست می‌خورد؛ در حالی که بعد از شهادت شهید سلیمانی، آب خوش از گلوی آمریکایی‌ها پایین نمی‌رود.

 حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های اول نماز جمعه امروز پایتخت که در مصلای امام خمینی (ره) اقامه شد، با گرامیداشت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) و دومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی، به بیان فضائل و مقامات حضرت زهرا (س) پرداخت و اظهار داشت: حضرت زهرا (س) جامع صفات خداوند و آینه جمال و جلال اوست.

وی افزود: خداوند حضرت فاطمه (س) را ملاک و شاخصی برای جدا کردن صف حق و باطل معرفی کرده است. رضایت او مظهر رضای خداوند و غضب او، مظهر غضب خداوند است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: یکی از مقامات آن حضرت، مقام پاسداری از حکومت توحید تحت عنوان امامت و ولایت است و او یک تنه به میدان آمد و از نظر جسمی آسیب دید و در بستر افتاد، اما پیروز میدان ایشان بود و نفاق‌ها را افشا کرد و چهره نورانی امامت و ولایت را چنان بیمه کرد که پرچم غدیر امروز برافراشته است و بذر آن، با خون حضرت زهرا (س) آبیاری شد.

صدیقی گفت: حضرت فاطمه (س) در دفاع از ولایت نمونه بود و موقع شهادت، چند سنگر مقاومت در برابر حکومت ظلم و غصب و نفاق را از خود بر جا گذاشت و وصیت ایشان برای غسل و تشییع شبانه، استمرار رزم او در برابر کسانی بود که حاکمیت دین و نظام امامت و ولایت را نپذیرفتند.

وی ادامه داد: ایشان با این وصیت، تا قیامت از کسانی که اجازه ندادند پرچم حاکمیت دین برافراشته شود، اعلام برائت کرد.

مردم در ۹ دی بساط فتنه را برچیدند

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه دوم، با اشاره به حوادث تاریخ‌ساز در دی ماه، به واقعه ۹ دی اشاره کرد و گفت: به گفته شهید سلیمانی، ما ملت امام حسینیم؛ این ملت وقتی دیدند فتنه‌گران به تصویر امام (ره) و اصل ولایت اهانت کردند و به این هم اکتفا نکردند و در روز عاشورا حرمت‌شکنی کردند، خونشان جوشید و بساط فتنه را برچیدند.

صدیقی ادامه داد: این حرکت خودجوش و اصیل ملت ایران یک ویژگی داشت و آنهم این بود که همه جریانات به میدان آمدند و فقط تصویر امام (ره) و رهبر انقلاب را در دست داشتند و فتنه‌گران را به حاشیه بردند.

وی افزود: شهید سلیمانی همیشه مرد میدان بود و، چون دل به خدا داده بود، مشکل دلدادگی به چرب و شیرین دنیا و مرگ را برای خودش حل کرده بود و مزه شهادت را قبل از شهادتش چشیده بود؛ لذا شهادت او نقطه عطفی بود که انقلاب را بیمه کرد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: دو سال بعد از شهادت او، شاهد چنان تحولی در منطقه هستیم که همه علاقمندان به مبارزه علیه استکبار، برای او مجلس بزرگداشت برپا می‌کنند و مردم عراق نیز با ۴۰۰ مجلس، یاد آن شهید و ابومهدی المهندس را گرامی داشتند و انتقام از قاتل میهمان خود را حق خودشان می‌دانند.

صدیقی همچنین به مقام مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی اشاره کرد و گفت: تمام تیر‌های لیبرال‌ها و منحرفان علیه آیت‌آلله مصباح بود، اما خم به ابرو نیاورد و در مقابل رهبرش، متواضع و عاشق بود.

وی در ادامه به سانحه هواپیمای اوکراینی هم اشاره کرد و اظهار داشت: یاد و خاطره این دانشجویان عزیز را که از دانشگاه‌های معتبر تهران بودند، گرامی می‌داریم؛ خانواده‌های نجیب و اصیل آن‌ها دشمن را مایوس کردند، هرچند داغ دیگری علاوه بر داغ شهید سلیمانی را دیده بودند.

بعد از شهادت «حاج قاسم» آب خوش از گلوی آمریکایی‌ها پایین نخواهد رفت

خطیب جمعه تهران تاکید کرد: قاتل خبیث شهید سلیمانی و همدستانش فکر می‌کردند با شهادت سردار سلیمانی، مقاومت شکست می‌خورد؛ در حالی که بعد از شهادت شهید سلیمانی، آب خوش از گلوی آمریکایی‌ها پایین نخواهد رفت. صدیقی خاطرنشان کرد: امروز صلابت و اقتدار مجاهدان عراق، لبنان و یمن را می‌بینیم و در افغانستان هم بعد از شهادت شهید سلیمانی بود که آمریکا با سرافکندگی گورش را گم کرد و از کل منطقه نیز ریشه آن‌ها کنده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی، وعده انتقام سر داده شد و در چنین روزی عین‌الاسد را در هم کوبیدند و دشمنی که هیچ آبرویی برایش نمانده، این ضربه محکم را تجربه کرد و هیچ غلطی نتوانست بکند.

انتهای پیام/ ۱۱۲