عاقبت مذاکره با دشمنان از زبان شهید «محمدابراهیم همت»
عاقبت مذاکره با دشمنان از زبان شهید «محمدابراهیم همت»

فرزند شهید همت در صفحه مجازی‌اش به نقل از پدر شهید خود نوشت: «اگر در وضعیت فعلی پشت میز مذاکره بنشینیم، چنان کلاهی بر سرمان می‌گذارند که داغ ننگ آن، تا ابد بر پیشانی نسل‌های آینده‌ ما هم باقی بماند».

هشت سال دفاع مقدس ملت ایران، جنگ میان دو کشور نبود؛ بلکه بیش از ۳۶ کشور جهان از رژیم بعث عراق حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کردند، تا انقلاب اسلامی ایران که گفتمان جدیدی را در دنیای تحت سیطره ابرقدرت‌های شرق و غرب، ایجاد کرده است را ساقط کنند؛ در این راستا حامیان «صدام» با محاصره اقتصادی، نظامی، سیاسی و…، جمهوری اسلامی ایران را داخل یک قفس محبوس کرده و دور تا دور آن را محاصره کردند تا جایی که کشورمان در واردات «سیم‌خاردار» هم با محدودیت مواجه بود؛ اما با این وجود ملت ایران با مقاومت و استقامت مثال‌زدنی هشت‌ساله خود، نه تنها داغ «مذاکره» را بر دل دشمن نهاد، بلکه با وجود این‌که دشمن بعثی به سلاح‌های پیشرفته غرب و شرق مجهز بود، نگذاشتند حتی یک‌وجب از خاک مهین اشغال شود.

این‌روزها که در «گام دوم انقلاب» پای نهاده‌ایم و قدرت نیروهای مسلح با تأسی از فرهنگ دفاع مقدس به جایی رسیده است که پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی را با سامانه پدافند هوایی کاملاً ایرانی «سوم خرداد» منهدم کرده و در پاسخ به ترور جنایت‌کارانه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پایگاه آمریکایی عین‌الأسد را با اقتدار کامل موشک‌باران می‌کنند، دشمنان جمهوری اسلامی ایران دوباره ابزار تحریم را علیه کشورمان به‌کار گرفته‌اند و با حربه‌هایی نظیر «مذاکره»، می‌خواهند قدرت‌های علمی، نظامی، منطقه‌ای و… جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کنند.

سردار شهید حاج محمدابراهیم همت با بصیرت والای خود در آن‌روزها یعنی در دوران دفاع مقدس، حربه مذاکره دشمنان را این‌گونه روایت کرده است، روایتی که این‌روزها همزمان با ایام سالگرد این شهید والامقام توسط فرزندش «محمدمهدی همت» در صفحه مجازی‌اش بازنشر شده است:

«آموزگار بسیجی شهید حاج محمد ابراهیم همت فرمانده محبوب لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص): …اگر در وضعیت فعلی، پشت میز مذاکره بنشینیم، چنان کلاهی بر سرمان می‌گذارند که داغ ننگ آن، تا ابد بر پیشانی نسل‌های آینده‌ ما هم باقی بماند.

ایران را محبوس کرده‌اند داخل یک قفس، و دور تا دور آن را محاصره کرده‌اند؛ محاصره‌ اقتصادی، نظامی و سیاسی. محاصره از دریا و زمین و هوا. نمی‌بینید چطور یکی یکیِ سایت‌های راداری ما را در مهرآباد و جاهای دیگر دارند می‌زنند؟ آیا هیچ‌وقت به حکمت این مسأله پی برده‌اید؟ برای اینکه ما را در محاصره‌ هوایی گذاشته‌اند. در سطح دریا؛ نمی‌بینید ناوگان آمریکا تا نزدیک جزیره‌ خارک ما، جلو می‌آید؟ برای اینکه ایران در محاصره‌ دریایی است.

از همه طرف ایران را در محاصره قرار داده‌اند و ما را توی یک قفس حبس کرده‌اند، تا دم به دم حلقه‌ محاصره را تنگ‌تر کنند و آخر، این انقلاب را، ساقط کنند.

شما آیا می‌گذارید این انقلاب ساقط بشود؟ پس هیچ چاره‌ای جز استقامت نداریم».