مراسم نواختن زنگ ایثار در سراسر کشور برگزار می‌شود
مراسم نواختن زنگ ایثار در سراسر کشور برگزار می‌شود

محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری مراسم نواختن زنگ ایثار در مدارس سراسر کشور خبر داد. وی با اعلام این خبر اظهار داشت: مراسم ملی نواختن زنگ ایثار در مدارس سراسر کشور با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت آموزش‌ و پرورش با هدف ترویج فرهنگ ایثار و […]

محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری مراسم نواختن زنگ ایثار در مدارس سراسر کشور خبر داد.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: مراسم ملی نواختن زنگ ایثار در مدارس سراسر کشور با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت آموزش‌ و پرورش با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: این مراسم مستقل از مراسم بازگشایی مدارس به همراه ارسال پیام شهید برای دانش آموزان و با حضور همزمان معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزیر آموزش‌ و پرورش در تهران و همزمان در مدارس سراسر کشور و با قرائت پیام مشترک روسای دو دستگاه برگزار می‌شود.

وی افزود: طرح برگزاری مراسم ملی نواختن زنگ ملی ایثار با هماهنگی دو نهاد تهیه شده و سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش ضمن ارج نهادن به این کار ارزشمند، دستور اجرای آن را در مجموعه تحت امر خود صادر کرده است. به همین منظور جلسه برنامه‌ریزی نواختن زنگ ایثار نیز با حضور سرپرست پرورشی و فرهنگی و سایر مدیران ستادی آموزش‌ و پرورش داشتیم که در این جلسه در خصوص ساز و کار اجرای این مراسم ملی در هفته دفاع مقدس اتخاذ تصمیم شد.

فقیه در پایان گفت: از دیگر برنامه‌های این مراسم، به صدا درآمدن زنگ تلفن همراه دانش آموزان به همراه پیامک حاوی وصیت یکی از شهیدان، قرائت میثاق‌نامه دانش آموزان توسط یکی از دانش آموزان و عطرافشانی و گل‌باران مزار شهدای دانش‌آموز سراسر کشور است.

مراسم نواختن زنگ ایثار در سراسر کشور برگزار می‌شود

انتهای پیام/ ۱۱۸