روایت همرزم شهید چمران در «کوچه نقاش‌ها»
روایت همرزم شهید چمران در «کوچه نقاش‌ها»

خبرگزاری رسا ـ کتاب خاطرات سیدابوالفضل کاظمی از همرزمان شهید چمران در جنگ تحمیلی با عنوان «کوچه نقاش‌ها» برای شانزدهمین بار منتشر شد. به گزارش خبرگزاری رسابه نقل از  سوره مهر، کتاب «کوچه نقاش‌ها» در برگیرنده زندگی‌نامه و خاطرات سیدابوالفضل کاظمی از دوران کودکی تا پایان سال ۱۳۶۷ و با تمرکز بیشتر بر سال‌های حضور […]

خبرگزاری رسا ـ کتاب خاطرات سیدابوالفضل کاظمی از همرزمان شهید چمران در جنگ تحمیلی با عنوان «کوچه نقاش‌ها» برای شانزدهمین بار منتشر شد.
کوچه نقاش هابه گزارش خبرگزاری رسابه نقل از  سوره مهر، کتاب «کوچه نقاش‌ها» در برگیرنده زندگی‌نامه و خاطرات سیدابوالفضل کاظمی از دوران کودکی تا پایان سال ۱۳۶۷ و با تمرکز بیشتر بر سال‌های حضور وی در جبهه‌های دفاع مقدس است که توسط راحله صبوری تدوین و تنظیم شده است.

 

ابوالفضل کاظمی، از رزمندگانی است که در کنار شهید دکتر مصطفی چمران و در گروه شهید اصغر وصالی با عنوان «دستمال سرخ‌ها» در کردستان فعال بوده است؛ کاظمی با شروع فعالیت‌ ضدانقلاب در کردستان، همراه شهید قاسم دهباشی و شهید محمد بروجردی به کردستان رفت. آنان همچنین به گروه شهید چمران در درگیری‌های سنندج و پاوه پیوستند.

 

کاظمی سال ۱۳۶۵ فرماندهی گردان میثم لشکر ۲۷ محمد‌رسول‌ الله (ص) را برعهده گرفت و همراه شهید اصغر ارسنجانی در عملیات‌های کربلای ۵ و ۸ حضوری فعال داشتند؛ او در دوره‌های مختلف زندگی، تجربه‌های متعدد و متنوعی داشت.

 

راحله صبوری؛ تدوینگر کتاب درباره نوع تدوین کتاب خاطرات ابوالفضل کاظمی خاطرنشان کرد: کتاب «کوچه نقاش‌ها» در ۱۶ فصل و بر اساس تاریخ وقایع و مکان آن‌ها تدوین و به دلیل تمرکز بر حوادث جنگ، رخدادهای انقلاب خلاصه شده است.

 

همچنین مرتضی سرهنگی؛ نویسنده و مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، درباره این کتاب می‌گوید: «کوچه نقاش‌ها» کتاب بسیار متفاوتی در حوزه ادبیات دفاع مقدس است؛ اصل مهم در سند بودن کتاب، لهجه اصیل تهرانی سید ابوالفضل است که توسط خانم صبوری در این کتاب رعایت شده است.

 

گفتنی است؛ کتاب «کوچه نقاش‌ها» در ۵۴۰ صفحه، قطع رقعی و در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه برای شانزدهمین بار از سوی  سوره مهر منتشر شده است./۹۹۸/د۱۰۲/ی