کتاب جدید مسعود ده‌نمکی منتشر شد/ کارنامه عملیاتی گردان حمزه در ۳ جلد
کتاب جدید مسعود ده‌نمکی منتشر شد/ کارنامه عملیاتی گردان حمزه در ۳ جلد

به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، «بچه‌های حمزه»، کارنامه عملیاتی سه جلدی گردان حمزه سیدالشهداء(ع) لشکر ۲۷ محمدرسول الله(ص) در دفاع مقدس از اردیبهشت ۱۳۶۵ الی شهریور ۱۳۶۷ است که هر جلد آن در ۷۲۰ صفحه منتشر شده است. این دوره سه جلدی به پژوهش و نگارش مسعود ده‌نمکی کارگردان فیلم‌های سینمایی اخراجی‌ها و… است […]

به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، «بچه‌های حمزه»، کارنامه عملیاتی سه جلدی گردان حمزه سیدالشهداء(ع) لشکر ۲۷ محمدرسول الله(ص) در دفاع مقدس از اردیبهشت ۱۳۶۵ الی شهریور ۱۳۶۷ است که هر جلد آن در ۷۲۰ صفحه منتشر شده است.

این دوره سه جلدی به پژوهش و نگارش مسعود ده‌نمکی کارگردان فیلم‌های سینمایی اخراجی‌ها و… است که توسط نشر ۲۷ بعثت چاپ و منتشر شده است.

مجموعه کتاب کارنامه عملیاتی گردان حمزه سیدالشهداء (ع) ما حصل بیش از ۳۰۰ ساعت مصاحبه با ۷۳ تن از افرادی است که در مقاطع مختلف در این گردان حضور داشته‌اند و پس از مصاحبه متن کلیه مصاحبه‌ها بدون هیچ گونه دخل و تصرفی پیاده و پس از تایپ و ویرایش براساس ترتیب زمانی حوادث و عملیات‌ها تنظیم شده است.

گردان حمزه سیدالشهدا(ع) جزو اولین گردان‌هایی بود که پس از تأسیس تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) در دی ماه سال ۶۰ تشکیل شد و تا پایان هشت سال دوران پر از افتخار دفاع مقدس، از گردان‌های صاحب‌نام و عملیاتی لشکر ۲۷ بوده است. نکته جالب توجه در مورد گردان حمزه سیدالشهداء (ع) این بود که هیچ‌گاه در طول دوران دفاع مقدس منحل نشد و در عملیات‌های اصلی که لشکر در آن عملیات‌ها حاضر بوده حضوری پررنگ داشته است.

این گردان در ۱۶ عملیات اصلی مثل فتح‌المبین، الی بیت‌المقدس و… مشارکت داشته و در طول هشت سال دفاع مقدس، دو مرتبه در خط پدافندی شاخ شمیران، سه مرتبه در خط پدافندی مهران و در خط‌های پدافندی فاو، شلمچه و دوپازا مأموریت داشته است.

در بخشی از کتاب می ‌خوانیم: «از گردان حمزه یک دسته به فرماندهی آقای متین سازماندهی و به گردان عمار مأمور شد. در واقع ما در گزوهان شهید بهشتی گردان عمار و در قالب عملیات با آنها قرار گرفتیم. حدود یک ماه آنجا بودیم. آقای اصغری فرمانده گروهانی بود که ما یکی از دسته‌های آن بودیم. آموزش‌ها شروع شد و ما هر روز آموزش و پیاده‌روی داشتیم و در آن یک ماه تحت آموزش بسیار سنگین قرار گرفتیم؛ از جمله راهپیمایی و کوهپیمایی که کوهپیمایی‌ها را گردان در جهت‌هایی انتخاب می‌کرد که به منطقه بمو بخورد و عمدتاً صخره‌ای و خیلی تیز بود و موانع خیلی زیادی داشت. شب‌های آنجا بسیار سرد بود و ما هم بیرون می‌خوابیدیم. دو سه روز هم در منطقه کوزران به اردو رفتیم و آموزش‌های بسیار سختی را طی کردیم ….»

انتشارات بعثت این کتاب را در ۷۶۰ صفحه به قیمت ۷۵ هزار تومان منتشر کرده است./۸۲۶/د۱۰۲/ق