شب احیای متفاوت نیروهای تخریب در پی تشییع برادر فرمانده
شب احیای متفاوت نیروهای تخریب در پی تشییع برادر فرمانده

شب ۱۹ ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۵ جمعی از نیرو‌های لشکر ۱۰ سیدالشهدا احیای شب قدر را در اتوبوس احیا گرفتند تا خود را به تشییع شهید سید مجتبی زینال حسینی برسانند.

شب احیای متفاوت در پی تشییع برادر فرماندهماه رمضان و روز‌های پر برکتش فرصت خوبی برای تقرب بیشتر بندگان مومن خدا به معبود خویش و ارتباط عمیق‌تر با خداست. رزمندگان دوران دفاع مقدس در میدان جبهه و جهاد نیز از این فرصت به خوبی استفاده می‌کردند و در شب و روز‌های این ماه به ویژه در شب‌های قدر برنامه‌هایی برای مناجات داشتند.

«جعفر طهماسبی» یکی از رزمندگان تخریبچی لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) در خاطره‌ای به ماجرای تشییع پیکر یکی از شهدای این لشکر و تشییع او در ۱۹ ماه رمضان اشاره می‌کند که در ادامه آمده است.

«پیکر مطهر شهید سید مجتبی زینال حسینی بعد از ۱۰ روز جستجو در میادین مین فکه پیدا شد. چند روز از ماه رمضان گذشته بود و بچه‌های تخریب مشغول پاکسازی میادین مین منطقه فکه و جمع آوری پیکر‌های مطهر شهدای عملیات سیدالشهداء (ع) بودند. پیکر‌های شهدا در اثر شدت آفتاب و گلوله باران شدید منطقه متلاشی شده بود.

ابتدا شهدایی که دو طرف جاده آسفالته بودند جمع آوری شدند و بعد از آن هم به سمت چپ و راست جاده آسفالته فکه اکیپ‌های تخریب و تعاون برای جستجو اعزام شدند.

در این جستجو پیکر شهدای لشکر ۱۰ و پیکر مطهر شهدای تخریب که در این عملیات شهید شده بودند پیدا و به عقبه منتقل شد، اما پیکر شهید سید مجتبی زینال حسینی برادر فرمانده ما پیدا نشده بود. سید مجتبی با گردان حضرت قاسم علیه السلام به عملیات رفته بود.

گردان حضرت قاسم (ع) سمت چپ جاده فکه عملیات کرده بود و جایی که بچه‌ها شهید شده بودند میدان مین بود.

ایام ولادت امام مجتبی علیه السلام بود و نام برادر فرمانده ما هم مجتبی بود تا اینکه خبر پیدا شدن سید مجتبی به همه‌ تیم‌های تفحص که در منطقه عملیات مشغول بودند رسید.

بیش از همه فرمانده ما شهید سید محمد خوشحال شد و بعد از اینکه پیکر مجتبی را به معراج الشهدا انتقال دادند شهید حاج سید محمد زینال حسینی به سمت تهران حرکت کرد. گفت می‌روم تا خودم خبر شهادت مجتبی را به مادرم بدهم، مادر مجتبی را به من سپرده بود.

شهید سید محمد به سمت تهران رفت و با اجازه حاج آقا فضلی دو تا اتوبوس از بچه‌های تخریب برای شرکت در تشییع شهید سید مجتبی زینال حسینی در روز ۱۸ ماه مبارک رمضان به سمت تهران حرکت کردیم. شب نوزدهم ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۵ و شب احیا داخل اتوبوس بودیم که به سمت تهران حرکت می‌کردیم.

صبح روز ۱۹ ماه مبارک رمضان به تهران رسیدیم. پیکر مطهر شهید سید مجتبی زینال حسینی در روز ۱۹ ماه مبارک رمضان از درب منزلشان به سوی گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها تشییع شد.

تخریبچی شهید سید مجتبی زینال حسینی در روز ۱۳ اردیبهشت سال ۱۳۶۵ که مصادف با ۲۳ ماه شعبان بود به شهادت رسید پیکر مطهرش بعد از ۲۶ روز در روز هفتم خرداد که مصادف با روز ۱۹ ماه رمضان و ضربت خوردن امیرالمومنین (ع) بود در قطعه ۵۳ گلزار شهدای تهران واقع در بهشت زهرا سلام الله علیها به خاک سپرده شد.»