جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳
پیوندها
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1398 - 10:47 |

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه                      shafighefakeh.ir

درگاه شفیق فکه، شبکه ایثار

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه

شفیق فکه در نظر دارد در یک تلاش جمعی، از لابلای زندگی نامه، وصیت نامه، خاطرات، و نتیجه گفتگوی با خانواده این عزیزان و مصاحبه با رزمندگان و ایثارگران ” مطالبات شهدا ” را استخراج و همراه با آیات و روایات همسو، اهداف و مطالبات شهدا را بررسی و تحلیل نماید و سپس این مهم را بصورت تبدیل «مطالبات شهدا به فرهنگ خاص جهت اجرا» در آورده و در فضایی مناسب، مسئولان را به پاسخگویی ترغیب نماید.

بیشتر …

فعالدرگاه شفیق فکه، شبکه ایثار

 

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه

shafighefakeh.ir

 

shafighefakeh.ir/index.php

۱
سایت شبکه ایثار

سایت شبکه ایثار اختصاص به معرفی و شرح چگونگی ارتقاء پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه به شبکه ایثار، (سیستم مدیریت محتوای ایثار، حماسه، شهادت و شبکه ملی ایثارگران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای جهان اسلام) در فضای مجازی دارد.

بیشتر…

فعالشبکه ایثارshabakehisar.ir۲
سایت روز شمار تاریخ، انقلاب و دفاع مقدس

در سایت روز شمار هر واقعه در هر روز مشخص از وقایع تاریخ، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مقاومت و بیداری اسلامی و مدافعان حریم، حرم و امنیت و… ثبت می گردد و حتی قابلیتی وجود دارد که کاربر گرامی می تواند واقعه مورد نظر خود نسبت به تاریخ انتخابی ثبت نماید.

بیشتر…

فعالاسناد ۸roozshomaar.ir۳
سامانه استعلام ایثارگران

در این سامانه می توان از ایثارگر بودن یک فرد آگاه شد. این سامانه فعلا فقط در رابطه با شهدا پاسخگو می باشد. ولی  افراد واجد شرایط می توانند با پسورد خاص و  ثبت نام ویژه به  اسامی دیگر ایثارگران نیز دسترسی داشته باشند.

بیشتر…

فعالایثارگرisaargar.ir۴
سایت شناسه ایثار

در این سایت برای هر شهید عزیز یک کد اختصاصی اینترنتی ( شناسه ایثار ) در نظر گرفته و معرفی می شود و همین شناسه ایثار کافی است تا شما در فضای مجازی به شهید عزیز خود در کمترین زمان ممکن دسترسی داشته باشید.

بیشتر…

فعالای دی ایثارidisar.ir۵
دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران

دانشنامه شهدا و ایثارگران در زمره بی نظیرترین و کاملترین دیتابیس ایثار و جامعه هدف قرار دارد و به صورت زنجیره ای عمل نموده و سپس شما را به مسیر دسترسی اطلاعات شهید و یا شهیده  مورد نظر هدایت می نماید. چنانچه شما تا کنون به دانشنامه شهدا مراجعه نداشته اید در مرحله اول بعد از جستجوی نام شهید و یا شهیده ، سنگ مزار  شهید و یا شهیده  ، کد اختصاصی  این عزیز در تمامی سایت های شفیق فکه، شبکه ایثار را روئیت می فرمایید.

بیشتر…

فعالشهید پدیاshahidpedia.ir۶
دانشنامه شهدا و ایثارگران شهدای جهان اسلام و شهدای مقاومت

پس از انجام تکمیل دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اهمیت جبهه مقاومت و شهدای جهان اسلام، تصمیم بر آن شد که دانشنامه شهدای جهان اسلام و شهدای مقاومت نیز راه اندازی شود و در فاز اول، پروژه عکسبرداری و فیلمبرداری از گلزارهای شهدای حزب الله لبنان صورت گیرد

بیشتر…

فعالشهداناshohadana.com۷
سایت مزار شهید

سنگ مزار شهدا نمادها، تصاویر، شعرها و شعارهایی هستند که شاید برای نسل اول و دوم انقلاب بر اثر تکرار عادی به نظر بیاید و اهمیت چندانی نداشته باشد، اما با گذشت زمان ارزش تاریخی و فرهنگی این آثار روشن‌تر خواهد شد. آثاری که از جمله یادگار‌های باقیمانده از دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند و نمادی از ایثارهای مؤمنانه دیروز برای نسل پرسشگر امروز و آینده هستند.

بیشتر…

فعالمزار شهیدmazareshahid.ir۸
سایت  ای دی شهید

برای معرفی هر شهید عزیز و به منظور زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با  بیش از دویست گزینه در نظر گرفته شده و راه اندازی گردیده است. در این زمینه ارسال نمودن هرگونه محتوا اعم از مطلب، دل نوشته، ارسال عکس و مدارک، اصلاح اطلاعات و آنچه که به شهید عزیز مربوط است

بیشتر…

 

فعالای دی شهیدidshahid.ir۹
وب ایثار – سامانه مدیریت هر شهید یک سایت

سایت وب ایثار به منظور زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده و در این سایت برای هر شهید عزیز یک سایت اختصاصی در نظر گرفته شده است. وب سایت اختصاصی هر شهید از دو بخش تشکیل گردیده است. در بخش اول زمینه ارسال نمودن هرگونه محتوا اعم از مطلب، دل نوشته، ارسال عکس و مدارک، اصلاح اطلاعات و آنچه که به شهید عزیز مربوط است و یا کاربر گرامی برای او در نظر گرفته است، فراهم گردیده است و بخش دوم مربوط به فعالیت خصوصی مدیر سایت می باشد که به طور کامل در اختیار ایشان قرار داده می شود .

بیشتر…

فعالوب ایثارwebisar.ir۱۰
دیدگاه حضرت امام خمینی رحمت الله علیه، نسبت به نقش و حضور زن :

اگر زنان مسلمان ما نبودند میدان های جنگ ما اینطور با شجاعت و شهامت و ایثار رزمندگان و جوانان آمیخته نمی شد. اگر مادران شجاع و همسران فداکار و پرگذشته نبودند فرزندان و شوهران نمی توانستند به کارهای دشوار تن بدهند. زنان سهم مهمی را در سازندگی کشور بر عهده دارند.

ملتی که بانوانش در صف مقدم برای پیشبرد مقاصد اسلامی هست آسیب نخواهد دید و ملتی که بانوانش در میدانهای جنگ با ابرقدرتها و با مواجه شدن با قوای شیطانی، قبل از مردها در این میدان ها حاضر شده اند، پیروز خواهند شد. قدرت شما زنان قدرت الهی است. برای شکوفایی استعدادهای زنان جامعه اسلامی، در درجه اول می بایستی فرهنگ اصیل اسلامی گسترش یابد که در این صورت بطور طبیعی زنان نیز از این موهبت برخوردار خواهند شد و در مرحله بعد ایجاد سازمانهای ویژه زنان است تا بتوان جوانب گوناگون حقوق و مسائل و مشکلات زنان را بررسی و رسیدگی کرد. از نظر اسلام زن مبدأ همه سعادت ها می باشد.

فعالاصل اولasleaval.ir۱۱
نظر به اهمیت جایگاه زن در نگاه اسلام، لذا در شبکه ایثار امور مرتبط به زنان ایثارگر جایگاه مستقل دارد و تمامی امور آنان با دامنه های اختصاصی مدیریت می شود ولی سیستم مشابه با دیگر سامانه ها دارد. توضیح این قسمت با کمی تغییر، مشابه سامانه جست و جوی مزار شهدا می باشد:فعالمزار شهیدهmazareshahideh.ir۱۲
همانطور که در صفحات قبل ملاحظه فرمودید نظر به اهمیت جایگاه زن در نگاه اسلام، لذا در شبکه ایثار امور مرتبط به زنان ایثارگر جایگاه مستقل دارد و تمامی امور آنان با دامنه های اختصاصی مدیریت می شود ولی سیستم مشابه با دیگر سامانه ها دارد. توضیح این قسمت با کمی تغییر، مشابه سامانه ای دی شهید می باشد:فعالای دی شهیدهidshahideh.ir۱۳
سایت وب شهیده )زنان شهیده) به منظور زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده و در این سایت برای هر شهیده عزیز یک سایت اختصاصی در نظر گرفته شده است. وب سایت اختصاصی هر شهیده از دو بخش تشکیل گردیده است. در بخش اول زمینه ارسال نمودن هرگونه محتوا اعم از مطلب، دل نوشته، ارسال عکس و مدارک، اصلاح اطلاعات و آنچه که به شهیده عزیز مربوط است و یا کاربر گرامی برای او در نظر گرفته است، فراهم گردیده است و بخش دوم مربوط به فعالیت خصوصی مدیر سایت می باشد که به طور کامل در اختیار ایشان قرار داده می شود .فعالوب شهیدهwebshahideh.ir۱۴
همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت، مزار عاشقان و عارفان و دل سوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود.

امام خمینی رحمت الله علیه

گلزار‌های شهدا جزیی از فرهنگ و تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و سرمایه عظیم ملی محسوب می‌شوند که در آینده اثر نقش معرفتی، فرهنگی و الهام بخشی آنها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر دیده می شود. گلزار شهدا و نقش و جایگاه ویژه آن در معرفی فرهنگ ایثار و شهادت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسیار مهم و قابل بررسی است.

دلیل اینکه در فرهنگ شیعه تفکر ساختن زیارتگاه حاکم است تا به عنوان یک نماد و نشانه باشد، نقش و تاثیرات فرهنگی و فراهم نمودن مکان و محیطی الهام بخش و آرامش دهنده از لحاظ معنوی، فکری و روحی آن است. گلزار شهدا نیز یک زیارتگاه به وسعت تعداد مزار شهدای جای داده در خود می باشد و سرزمین آن جدای از موهبت به خاک سپاری شهدای عزیز در آن، یک نماد و نشانه معنوی و فرهنگی است که افراد زیادی را به سوی خود می کشد و فرقی نمی کند که آن فرد مستقیما به شهید منتسب باشد و یا اینکه به عنوان یک فرد، عزیزانی را که به خاطر حفظ ارزشها جان خود را فدا کرده اند را محترم بشمارد. البته شهید متعلق به همه ملت است و در این تفکر، بستگان درجه یک شهید فقط از اولویت برخوردار هستند…

فعالگلزار شهداgolzareshohada.ir۱۵
گلزار شهدا مکانی سرشار از تفکرات، انگیزه‌ها و اعتقادات رزمندگان و ایثارگران اصلی حماسه ای به نام دفاع مقدس است. شکل ظاهری حجله‌ها و محتوای سنگ نوشته‌ها نمایانگر حضور طبقه‌های اجتماعی متفاوت در جنگ، طرز تفکر و وابستگی‌های فرهنگی و قومی آنها و همچنین منبع ارزشمندی برای مطالعات فرهنگی و مردم‌شناسی پژوهشگران علوم اجتماعی و اصولاً شناخت واقعیت‌های انقلاب و جنگ است. لذا جا دارد تا این مکان های مقدس به مردم دنیا معرفی شود. بنابراین شفیق فکه، شبکه ایثار در نظر دارد در این سایت تمامی بیش از بیست هزار گلزار شهدا را در نقشه جهانی ثبت نموده و این مکان های مقدس را به جهانیان معرفی نماید.فعالنقشه گلزار شهداmap-golzar-shohada.com۱۶
این سایت به معرفی نقاط مختلف ایران اسلامی خواهد پرداخت و این اقدام به این دلیل در مجموعه پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه صورت گرفته است که در دانشنامه شهدا و ایثارگران حتی نام شهر محل تولد شهید و ایثارگر لینک بوده و کاربر را به این سایت هدایت نموده و اطلاعات جامع آن شهر و یا منطقه را به او ارائه می نماید. کاربران گرامی در این سایت می توانند یک صفحه به نام شهید مورد نظر خود باز نموده و اطلاعات جغرافیایی و ایرانشناسی ثبت نمایند. لازم به توضیح است که اطلاعات این سایت می تواند حتی در چندین مورد به یک فرد ایثارگر مربوط باشد. مانند شهر محل تولد – شهر و یا شهرهای مهاجرت و انتقال – شهر و یا شهر های محل تحصیل – شهر و یا شهر ها و یا منطقه و یا مناطق مبارزه و دفاع طی اعزام و حضورهای مجدد – مناطق و یا شهرهایی که در آن مجروح شده است – منطقه و یا شهری که در آن شهید شده است و…فعالفارس نامهfarsname.ir۱۷
نماد ایثار و شهادت ، حقیقت تجلی عرفان

محتوای تابلو شهدا و نوشته های سنگ مزار هر شهید تاریخ شفاهی انقلاب ، فرهنگ دفاع مقدس، حقیقت تجلی عرفان ، نماد ایثار و شهادت ، … در نگاه من و تو است.

علاوه بر اینکه گلزار شهدا و مزار شهدا از نمادها، تصاویر، شعرها و شعارهایی بهره مند هستند که بسیار درس آموز می باشند همچنین تزئین حجله‌ها و انتخاب اشیاء آنها و شکل ظاهری سنگ مزارها نیز براساس سلیقه خانواده‌ها و بازماندگان شهدا که تحت تاثیر حال و هوای مؤمنانه و قهرمانانه آن دوره طراحی شده است و نمادی از ایثارهای مؤمنانه دیروز برای نسل پرسشگر امروز و آینده هستند و با گذشت زمان ارزش تاریخی و فرهنگی این آثار روشن‌تر خواهد شد.

فعالقاب عشقghabeshgh.ir۱۸
چند سالی هست که تمثال مبارک شهدای شهر تهران بر دیوارهای شهر دیده می شود و روحمان را صفا می بخشد. این اقدام و کار ارزشمند معنوی و فرهنگی که فقط در تهران و شهر آمل انجام شده است.

حیف بود که این اثر گرانقدر در فضای مجازی نباشد به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا این تصاویر دلربا در فضای مجازی برده شود.

فعالتمثال شهداtemsaleshohada.ir۱۹
در این سایت مزار شهدای گمنام به صورت آدرس و عکس و اطلاعات خاص خود معرفی می گردد. شفیق فکه معتقد است که استفاده از کلمه شهید گلنام برای شهید بی پلاک بهتر است و به همین جهت با تغییر نام شهید گمنام به شهید گلنام نگاه جدیدی را در اینترنت به این عزیزان گشوده است. واژه «گمنام» در فرهنگ معین و لغتنامه دهخدا به معنای «بی نام و نشان» و «خمول» بکار رفته و در مقابل شهرت و معروفیت قرار گرفته است.فعالشهید گلنامshahidegolnam.ir۲۰
گنجِ جنگ

رهبر معظم انقلاب اسلامی هشت سال دفاع مقدس را «گنجی بی‌پایان» می‌دانند که می‌تواند تاریخ ما را تغذیه کند. از همین رو ایشان به صورت جدی بر ثبت روایت‌ها و خاطرات مربوط به جنگ تحمیلی تأکید داشته و همواره از خوانندگان و حامیان جدی کُتب دفاع مقدس بوده‌اند.

مروری بر بیانات حضرت آیت الله خامنه ای درباره‌ی این موضوع و لزوم ثبت زوایای گوناگون دفاع مقدس و بهره‌برداری هنرمندانه از آن.

فعالکتاب جنگbookwar.ir۲۱
کوچه شهدا در شهر من و شما | با هجرت به شهر شهیدان، به کوچه شهدا سری بزنیم.

koochehshohada.ir

شهدا از کوچه پس کوچه های ذهنمان عبور می کنند. من و تو نام آنها را سر کوچه وجودمان نوشته ایم که در دلهایمان هم جایگاهی رفیع و بلند برای آنها ساخته شود تا یادمان نرود که هر چه داریم از برکت خون شهدا است.

در این سایت تمامی کوچه های ایران که مزین به نام مطهر و پر افتخار شهدا می باشد به مرور عکسبرداری شده و با توضیحات کامل در معرض دید کاربران گرامی قرار خواهد گرفت.

فعالکوچه شهداkoochehshohada.ir۲۲
در تعریف سند آمده است هر اطلاعی که از منظر دیداری، شنیداری و نوشتاری، توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و یا دستگاه‌های دولتی و خصوصی تولید شده و ارزش نگهداری کوتاه مدت یا بلند مدت داشته باشد، سند نامیده می شود. هر سند می‌تواند وسیله‌ای مهم در انتقال پیام باشد و ما را در شناخت بیشتر آنچه گذشته است یاری کند و بر همین اساس  هر سند به جا مانده از یک شهید می تواند برای الگودهی به جامعه و بشریت و همچنین تقویت آرمان‌ها مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. واقعیت این است که زمینه‌های الگوسازی برای نسل جوان، به وسیله این بستر مناسب فرهنگی فراهم می‌شود. در واقع آثار برجای مانده از شهیدان، بستر و زمینه مفید و موثر برای ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی و انسانی است.

جمع آوری و حفظ و نگهداری اسناد شهدا و ایثارگران زمانی به نتیجه مطلوب و نهایی می رسد که به بهترین نحو آنها را نشر دهیم  زیرا با انتشار آثار شهدا و نگاه به هدف آن‌ها می توانیم دفاع‌مقدس را به عنوان پشتوانه‌های معنوی رشد و توسعه جامعه و همچنین مبانی اخلاقی جامعه مورد توجه قرار دهیم.

فعالاسناد ایثارasnadeisar.ir۲۳

 

یاشهید – پایگاه اطلاع رسانی گلزار شهدای تهران،گلزار شهدای سراسر کشور ایران و شهدای جهان اسلامفعالیا شهیدyashahid.ir۲۴
سایت فکه اختصاص به دفاع مقدس و پژوهش و تحلیل در این زمینه دارد و امکان تحقیقات را برای عزیزان پژوهشگر فراهم نموده است. در این سایت تمامی اتفاقات سال های دفاع مقدس تحلیل و بررسی می شود. از نکات مهم در این سایت که بسیار مورد نیاز پژوهشگران عزیز می باشد، منابع رسانه ای و روزنامه ای سی سال گذشته می باشد که قابل استفاده تصویری و استنادی به دلیل کیفیت بالا نیز می باشد. جمع بندی این مجموعه رسانه ای به گونه ای است که تمامی پژوهشگران در هر زمینه ای می توانند از این منابع بهره برداری نمایند.فعالفکهfakeh.ir۲۵
طلوع فجر انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی رحمه‏الله‌علیه پرچمدار نهضت اسلامی و بزرگ منادی وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، باعث شد تا نور امیدی سرشار از تفاهم و یکپارچگی و برادری و انسانیت در قلب مشتاقانش جلوه ‏گر شود. حضرت امام خمینی رحمه ‏الله‌علیه با اطلاع کامل و دقیق از گذشته تاریخ جهان و ایران و با توجه به آنچه نقشه‏های رنگارنگ و پلید قدرت‏های سلطه‏گر بر سر این مرز و بوم آورده‏اند، به محض ورود به ایران، در دوازدهم بهمن ماه سال ۱۳۵۷ در نخستین سخنرانی که در بهشت حضرت زهرا سلام الله علیها ایراد فرمودند ملت مسلمان ایران را به وحدت کلمه و دوری از تفرقه و جدایی فراخواند.فعالمقاومتmoghaavemat.ir۲۶
فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ: حزب‌الله ایمان دارد که لشکر پیروز خداست، چرا که  وعده خدا حق است و بر اساس آن تنها حزب الله فاتح و غالب خواهد بود. حزب‌الله یقیین دارد کسانی که ولایت خدا و پیامبرش و مؤمنین را به سرپرستی و دوستی بپذیرند (حزب خدایند،) و حزب‌الله (در هر زمان و همه جا) پیروز است .

حزب الله اهل اطاعت و ولایت است و قدر نعمت می‌شناسد، فداکار است و از مرگ نمی‌ترسد و گوش به فرمان «اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم» سپرده است و اینچنین، تو گویی خداوند وظیفه‌ی تحقق اهداف الهی همه‌ی انبیا را بر گرده‌ی صبور و پرقدرت آنان نهاده است، و چه شرفی از این بالاتر؟ حزب الله از جانب خدا مأمور است که انسان و جهان را تغییر دهد. انسانی که امروز بیش از هر زمان دیگر گرفتار ظلمت شرک و بت‌پرستی است،

فعالحزب اللهhezbollaah.ir۲۷
در جهان امروز، رسانه به عنوان یکی از مهم ترین و پررنگ ترین ابزار جامعه توسط افراد موجه و غیرموجه یا دوست و دشمن هدایت، مدیریت و کنترل می شود.

در سال های اخیر به ویژه در جریانات بیداری اسلامی در منطقه، رسانه‌ها نقش موثری داشتند. گرچه این رسانه ها، بسیار کوچک و حتی گاهی شخصی بودند، اما بسیار بانفوذ و مهم و قوی عمل می نمودند و خبرهای پربار و موثر توسط آنان منتشر می‌شد.

پس از اجرای طرح بهار عربی در سوریه با هدف سرنگونی بشار اسد و کاهش نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه و تامین امنیت رژیم صهیونیستی، غربی‌ها تقریبا تمامی گروه‌های تروریستی را مسلح کرده و در این میان سلاح رسانه نیز از این قضیه مستثنی نبود! بطوری که در اکثر مناطق درگیری خبرنگاران و افراد گروه رسانه‌ای تروریست‌ها حضور داشته و به ساخت فیلم – مستند و… مشغول بودند و  بصورت حرفه‌ای بر روی رسانه تمرکز داشتند. اهمیت رسانه در جایی ثابت شد که روستای العماره (حومه حلب – سوریه) فقط با جنگ رسانه ای بدست تروریست ها افتاد و اشغال شد!

فعالاخبار جهادیakhbarjahaadi.ir۲۸
با توجه به اینکه متاسفانه اکثر خبرگزاری های اینترنتی به سبک و سیاست خاص خود رفتار می نمایند و گزینشی نسبت به اخبار دفاع مقدس و شهدا عمل می کنند و یا بعضی از آنها در پوشش فعالیت در زمینه دفاع  مقدس و شهدا به در آمد تبلیغاتی مشغول بوده و اکثرا سیاست زده شده اند و از هر طریق ممکن به دنبال جذب کاربر هستند و توجه خاص و هدفمند نسبت به اخبار دفاع مقدس و شهدا و مشکلات این عزیزان در این زمینه نداشته و اهمیت چندانی قایل نیستند لذا ضرورت داشت تا عزیزانی که می خواهند اطلاع رسانی نسبت به فعالیت های خود در زمینه دفاع مقدس و شهدا انجام دهند بتوانند به این مهم دست پیدا نمایند و جایی را که احساس تعلق به آنها بدهد را داشته باشند.فعالایثارپرسisarpress.ir۲۹
یکی از مهم‌ترین قسمت های شبکه ایثار رادیوی اینترنتی دفاع مقدس و شهدا است که به صورت آنلاین و آفلاین برنامه دارد. این سایت اولین رادیوی اینترنتی دفاع مقدس و شهدا می باشد و فایل های صوتی شهدا و اخبار زمان جنگ (داخلی و خارجی)، همچنین مکالمه های بیسیم در زمان عملیات ها، صدای شهدا، نوحه های زمان دفاع مقدس، سرودهای دفاع مقدس، افکت های مورد نیاز و… به تعداد بیش از سه هزار فایل، را در خود جای داده است که منبع خوبی برای پژوهشگران عزیز می باشد.فعالرادیو ایثارradioisar.ir۳۰
ایثار تی وی اولین تلویزیون اینترنتی دفاع مقدس و شهدا می باشد که دستگاه فرستنده و پخش مستقیم آن خریداری گردیده و آخرین مراحل آماده سازی را پشت سر می گذارد و به امید خدا بزودی پخش زنده آن نیز فعال خواهد شد.

تجربه ثابت کرده است که کاربران به تماشای فیلم ها و کلیپ های انقلاب، دفاع مقدس و شهدا و گزارش های تصویری مرتبط با مدافعان حرم و بیداری اسلامی و اخبار جهان اسلام و… خیلی علاقه دارند. بنابراین اولین تلویزیون اینترنتی دفاع مقدس و شهدا راه اندازی گردید تا علاوه بر ارسال محتوای متنی و صوتی ، محتوای تصویری مرتبط با موضوعات مرتبط را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم تا مورد استفاده قرار گیرد.

فعالایثار تی ویisartv.ir۳۱
گروه جهادی امام رضایی _ خادمین شهدای پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار و قرارگاه میثاق، ترویج فرهنگ ایثار و شهادتفعالامام رضایی هاemamrezaiha.ir۳۲
قرارگاه میثاق، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

 

وَ قُل رَّبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّی مِن لَّدُنکَ سُلْطَانًا نَّصِیرًا

و بگو بارالها مرا از دروازه صدق و شرافت به هر کار داخل گردان و به قدم صدق و راستی از هر کار بیرون آور و از جانب خویش مرا بصیرت و حجتی روشن عطا فرما. سوره اسراء آیه ۸۰

رهبر معظم انقلاب می فرمایند:

جهش تولید یکی دیگر از ابزارهای قوی‌شدن است و لزوم قوی شدن کشور، فراتر از عرصه دفاعی و نظامی می باشد و شامل ابعاد اقتصادی، علمی، فرهنگی، سیاسی و تبلیغاتی و قوت و برتری در فضای مجازی هم می‌شود.

فعالمیثاقmisagh.info۳۳
اولین و بزرگترین آلبوم تصاویر دفاع مقدس و شهدا در فضای مجازی

این سایت بزرگترین آلبوم تصاویر دفاع مقدس می باشد و در حال حاضر بیش از یکصد و چهل هزار عکس در بیش از دوهزار و هشتصد عنوان  و موضوع وجود دارد که چینش آن به صورتی است که منبعی برای روایت گری و تحقیقات و پژوهش تصویری نیز می باشد. در ضمن نسخه جدید آماده گردیده و طی چند روز آینده بارگذاری خواهد شد و تعداد قابل توجهی عکس دفاع مقدس و شهدا به این مجموعه اضافه می گردد.

فعالگالری شفیق فکهgalleryshafighefakeh.ir۳۴
رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند:
خاطرات شهدا و خانواده‌های آنها گنجینه‌های بی‌بدیل و سرمایه‌ی ملت ایران است و باید با احیای این گنجینه‌ها، از ضایعات ناشی از روایت نادرست  جلوگیری کرد.
دوران دفاع مقدس ترسیم‌کننده‌ی وضعیت معادلات قدرت در دنیای حاکمیت سلطه است و رزمندگان دفاع مقدس با عمل خود، تصویری واقعی از دنیای وحشی و ظالم و به دور از معنویت و انصاف آن زمان، ثبت کردند که این تصویر باید به مردم دنیا نیز ارائه شود.
فعالخاطرات شهداkhaterateshohada.ir۳۵
در سایت دانشنامه جنگ می خواهیم تمام جنگ و خصومت ها و حتی اختلاف فردی و در حد کوچک که در سطح جوامع بشری اثر گذار بوده و سرنوشت بشریت دستخوش تغییرات اساسی نموده را مورد بررسی و تحلیل قرار داده و معرفی نماییم. به نظر ما حتی اختلاف و نزاع بین هابیل و قابیل هم قابل بحث بررسی است.

واژه جنگ از ریشه هند و اروپایی Ghengh «به معنای حرکت و پیشروی» گرفته شده‌است. همین ریشه در زبان‌های دیگر نیز نفوذ کرده و منجر به ایجاد واژه‌هایی چون gang به معنی رفتن، سفر یا گروهی از افراد که با هم حرکت می‌کنند در زبان آلمانی کهن شده‌است. در زبان انگلیسی هم واژه‌های gang و gangster از ریشه آلمانی کهن وارد شده‌است. معادل واژه جنگ در زبان انگلیسی واژه War است که ریشه در زبان فارسی کهن دارد.

فعالوار پدیاwarpedia.ir۳۶
یکی از ابزارهایی که باعث شناسایی هویت یک رزمنده می باشد قطعه فلزی از جنس آلومینیوم به نام پلاک می باشد. در این سایت پلاک شهدا و رزمندگان منتشر خواهد شد.فعالپلاک ۸pelak8.ir۳۷
سامانه جست و جوی مزار پدر شهید ، مادر شهید، همسر شهید، عزیز شهید، مهمان شهید

این سایت و سامانه اختصاص به آدرس گلزار شهدا و سنگ مزار پدر شهید ، مادر شهید ، همسر شهید ، عزیز شهید و مهمان شهدا دارد . هدف سایت یاس پروران رساندن این مهم است که در همه حال و همه جا باید نیاز و ارادت مردم به خانواده و بستگان شهدا نشان داده شود و این عزیزان بدانند که اگر ارادتی و قرابتی به شهدا دارند، حتی بعد از مرگ هم عزیز هستند و امید است که با شهدا محشور شوند. این هم یک نوع کار در زمینه معرفی نقش حضور و یاد شهدا در همه زمینه ها است. یاس پروران از مجموعه سایت های زیر تشکیل شده است:

فعالیاس پرورانyasparvaran.ir۳۸
در این سامانه سنگ مزار پدر شهید قابل جست و جو و روئیت و آدرس برداری است و دامنه یاس پروران به یاس پرور و پدر شهید تغییر  می یابد.فعالپدر شهیدpedareshahid.ir۳۹
در این سامانه سنگ مزار مادر شهید قابل جست و جو و روئیت و آدرس برداری است و دامنه یاس پروران به یاس پرور و مادر شهید تغییر  می یابد.فعالمادر شهیدmadareshahid.ir۴۰
در این سامانه سنگ مزار همسر شهید قابل جست و جو و رویت و آدرس برداری است و دامنه یاس پروران به دامنه همسر شهید تغییر می یابد.فعالهمسر شهیدhamsareshahid.ir۴۱
عزیز شهید از بستگان درجه یک و نزدیک شهدا می باشد که سنگ مزار آن عزیز در این سامانه و سایت قابل جست و جو  و دسترسی می باشد.  پدر بزرگ و مادر بزرگ، برادر، خواهر، فرزند(پسر و دختر)، داماد، عروس، دایی، عمو، خاله، عمه، نوه در دسته عزیزان شهید قرار دارند.فعالعزیز شهیدazizeshahid.ir۴۲
این سامانه سنگ مزار عزیزانی که به رحمت خدا رفته اند و در قطعه شهدا خاکسپاری شده اند و یا بستگان یک متوفی که دوست دارند سنگ مزار متوفی گرامی خود را در کنار اطلاعات شهید قرار دهند، را در خود جای می دهد.

عنوان “مهمان شهید” شامل کسانی است که در جوار شهدا به خاک سپرده شده اند و یا به درخواست خانواده، سنگ مزار آنان با شهید انتخابی و یا منتسب به آنان لینک می گردد. زمانی که کاربر گرامی گزینه مورد نظر خود را انتخاب می نماید دامنه  و قالب سایت طبق گزینه انتخابی تغییر می کند و پاسخگوی کاربر گرامی است.

فعالمهمان شهیدmehmaneshahid.ir۴۳
سایت و سیستم مشترک با شبکه های اجتماعی با تعداد زیادی از شماره تلفن متعلق به خانواده شهدا و ایثارگران بزودی راه اندازی و فعال خواهد شد.فعالپیام ایثارpayameisar.ir۴۴
این سایت به معرفی یادمان های دفاع مقدس خواهد پرداخت. لازم به ذکر است که تاکنون سایت اختصاصی به این منظور در اینترنت راه اندازی نشده بود و حتی دامنه های مرتبط با آن نیز آزاد بود و در صورتی که کلمه یادمان دفاع مقدس را جست و جو می کردید، چیزی از ایران نمی یافتید.فعالیادمان دفاعmemorialdefense.ir۴۵
غفلت فقط در امور مادى نیست ‏بلکه در امور فرهنگى هم چنین است مظاهر غفلت و ناآگاهى در زندگى انسان فراوان‏است.

رهبر معظم انقلاب می فرمایند:

«من وقتی تهاجم فرهنگی را مطرح کردم، فکر می‌کردم که مسأله روشن است و معنی‌اش معلوم است. بعد که شبیخون فرهنگی را مطرح کردم باز همین‌طور. ولی به نظرم رسید نه، تازه من باید تعریف کنم تهاجم فرهنگی یعنی چه؟»

………..

انجام کار فرهنگی  بویژه در رابطه با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار پیچیده‏تر و مشکل‏تر از انجام کار زودگذر است، این کارى است که چند سال باید دنبالش را گرفت، باید روز و شب وقت صرف کرد، بى‏خوابى‏ها کشید، خطرها را تحمل کرد. براى انجام کار انسان باید خودش را مواظبت کند که شیطان گولش نزند، در بین راه از هدف ‏خارج نشود، هدف را فراموش نکند، تا بتواند کار خود را درست انجام دهد.

فعالغفلتgheflat.ir۴۶
سایت اختصاصی معرفی دامنه ها و سایت های شفیق فکه، شبکه ایثار و قرارگاه میثاقفعالای اس ۱۱۲as112.ir۴۷

 

از آنجا که پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار اقدام به انجام کارهای دیگر فرهنگی و علمی نیز نموده است لذا تصمیم به راه اندازی سایت جامع و کامل مقالات در همه زمینه های علمی و پژوهشی و سرگرمی گرفته شد و در همان مرحله ابتدایی با ارائه بیش از شش هزار مطلب به عنوان هدیه ای به نیابت از شهدا در اختیار کاربران عزیز قرار گرفت. انشاءالله بزودی تعداد زیادی مطلب به این سایت اضافه خواهد شد. در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰ مقاله علمی و تخصصی با دسته بندی های خاص در این سایت وجود دارد که مورد استفاده جامعه علمی می باشد.فعالای متنematn.ir۴۸
از آنجا که پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه اقدام به انجام کارهای دیگر فرهنگی و علمی نیز نموده است لذا تصمیم گرفته شد که با توجه به تداخل عکس های مختلف و غیر مرتبط با جست و جوی مورد نظر کاربران در اینترنت که معمولا این عزیزان در سنین پایین هستند و با مواجه شدن با عکس های غیر مرتبط هم خود و هم پدر و مادر و مربیان آزرده خاطر می شوند لذا تصمیم به راه اندازی سایت جامع و کامل تصاویر در همه زمینه های علمی و پژوهشی و سرگرمی گرفته شد و در همان مرحله ابتدایی با ارائه بیش از یکصد و ده هزار عکس به عنوان هدیه ای به نیابت از شهدا در اختیار کاربران عزیز قرار گرفت. این آلبوم تصاویر تا کنون بیش از هیجده میلیون و سیصد و چهل هزار بازدید کننده داشته است و این در عین حالی است که هنوز معرفی کاملی از آن صورت نگرفته است. انشاءالله بزودی تعداد زیادی عکس به این گالری اضافه خواهد شد.فعالعکس یکaks1.ir۴۹
آپلود سنتر عکس یک سایت آپلود عکس دائمی با شرایط رایگان بودن تمامی آپلود ها توسط پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار راه انداری گردیده و در نظر دارد امکاناتی را فراهم نماید تا کاربران عزیز به راحتی بتوانند که انواع فایل های موجود خود که مربوط به شهدا و ایثارگران و همینطور عکس های دفاع مقدس می باشد را آپلود نمایند.

البته به دلیل اینکه سایت آپلود up.aks1.ir هم متعلق به شهدا می باشد لذا دیگر کاربران عزیز در اینترنت نیز می توانند به صورت کاملا رایگان از آن استفاده نمایند.

فعالآپ عکسup.aks1.ir۵۰
سایت دید۲۴ اولین موتور جست وجوی محتوای ایثار و شهادتفعالدید ۲۴dide24.ir۵۱

 

۹۳

 

۱۰۸
cmsisaar.ir۱۰۹
cmsisar.ir۱۱۰
cmssari.ir۱۱۱

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه بسته شده است.