هشت شوال بزرگترین غم یک صدساله ، بایستی روز حزن و پر از مجلس عزا و به خروش علیه اسلام امریکایی مبدل گردد !
هشت شوال بزرگترین غم یک صدساله ، بایستی روز حزن و پر از مجلس عزا و به خروش علیه اسلام امریکایی مبدل گردد !

مجلس عزای سالروز تخریب بقیع ؛ مسجد جامع جعفریه تهران نو در شامگاه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲برگزار شد ، سخنران این مراسم دکتر سید جواد هاشمی فشارکی بود .

دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن تسلیت سالروز تخریب بقیع در خصوص جایگاه ائمه اطهار (ع) بیان داشت : در زیارت جامعه خطاب به ائمه اطهار به انان خطاب کرده و می خوانیم : أَرْكَانَ الْبِلَادِ وَ أَبْوَابَ الْإِیمَانِ یعنی شما رکن شهرها و دربهای ایمان هستید . اركان جمع ركن بوده و به هر چیزی كه موجب بقاء و ماندگاری چیز دیگر شود رکن گفته می شود.و بلاد جمع بلد بوده و به هر موضعی از زمین گفته میشود ، یعنی وجود مقدس ائمه اطهار اركان بلاد هستند و خداوند به برکت وجود آنان خلق کرده و همه به بركت وجود امام است . در زیارت ائمه بقیع نیز میخوانیم که انکم دعائکم الدین و ارکان الارض یعنی شما ستونهای دین و پایه های زمین  هستید .  امام باقر در این خصوص فرموده اند که خداى عز و جل ، امامان را اركان زمين قرار داد تا زمين ، اهل خود را نلرزانَد ، و ايشان را ستون هاى اسلام و حافظان راه هدايت خويش ، قرار داده است .

ایشان در خصوص ارتقای ارادت ملت مسلمان ایران در بعد از انقلاب اسلامی ادامه داد : بعد از انقلاب اسلامی ، توسل به ائمه اطهار ، سلام وتکریم به انان ، مراسم موالید و شهادت ائمه و نیز ذکر حدیث بسیار زیاد و معنویت بخش تر شده است و اجر زیادی دارد ولی هنوز به حق مطلب که همانا رکنیت ائمه اطهار در شهرها هست دست پیدا نکرده ایم و بایستی تمام احادیث انان در حوزه های مختلف مبای و سرلوجه امور قرار گیرد و سبک زندگی ما در تطابق با آن قرار گیرد .

دکتر هاشمی فشارکی درخصوص فتنه بزرگ دشمنان برای نابودی اسلام اظهار داشت : اسلام توسط دو فتنه بزرگ شیاطین در قلب و مرکز جهان اسلام در معرض نابودی قرارداشت . یکی در حوزه سخت ، با فتنه ای که با بیانیه ننگین بالفور، در ۱۰۶ سال پیش توسط وزیر خارجه انگلیس در حمایت از« ایجاد خانه ملی برای یهودیان در سرزمین فلسطین » شروع شد و سه سال بعد  فلسطین تحت اداره انگلیس درآمد و به مرور زمینهای فلسطینی ها تصرف شد و ۷۴ سال پیش با قطعنامه سازمان ملل مبنی بر تقسیم فلسطینِ بریتانیا به دو کشور اسرائیل و فلسطین رسمیت یافت و سال بعد در سال ۱۳۲۷  چند ساعت پیش از پایان حاکمیت انگلیس فتنه گر بر فلسطین، تشکیل کشور جعلی اسرائیل اعلام گردید و شروع غده سرطانی منطقه گردید . که با ظلم و جنایت وهزم کشورهای  اسلامی را بهمراه داشت . که برگ اخر دشمنان طرح خاورمیانه بزرگ و نیز حکومت اسلامی داعش وحشی بود .

ایشان درخصوص فتنه بزرگ دوم دشمنان اسلام علیه جهان اسلام اظهار بیان داشت : فتنه دوم در حوزه نرم با ایجاد فرقه وهابیت در عربستان که در اواخر سده دوازدهم قمری،تأسیس شده بود، ۹۲ سال پیش حکومت سعودی در  ۱۳۱۰( ۱۳۵۰ قمری ) را تأسیس  کردند. ، عبدالعزیز بن آل سعود، پادشاه اول سعودی‌ها، به عنوان پادشاه نخستین سعودی، بنیان‌گذار دولت سعودی و نخستین پادشاه از خاندان سعود در عربستان شد و مبدع اسلام وهابی ، بعبارتی نسخه اسلام امریکایی و یا بعبارتی اسلام بی خاصیت و تهی از معارف اسلامی در مرکز اسلام  بوقوع می پیوند و مبارزه نرم با اسلام ناب میشوند و تخریب مراکز اسلامی ،تهی کردن حج ، انحراف در کشورهای اسلامی از اقدامات انان بوده است و از جمله تخریب بقیع و …. در ۱۰۰ پیش را متاسفانه انجام میدهند . حتی به کربلا نیز حمله کردند و حرم امام حسین (ع) و سایر حرمان مطهر در آنجا را تخریب کردند و مردم را به قتل رساندند. این حمله، از جمله جنایات بزرگ و وحشیانه وهابیون در طول تاریخ است و همچنان در حافظه مسلمانان جهان به عنوان یکی از وحشتناک‌ترین جنایات در تاریخ مذهبی مسلمانان محسوب می‌شود. که دو فتنه سنگین دردو قلب جهان اسلام تاکنون مشکلات زیادی را بوجود آورده اند .

وی در خصوص  یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در جهان اسلام گفت : وقوع انقلاب اسلامی ، برنامه ریزی دشمنان اسلام را برهم زد وپرده نفاق کشورهای منطقه در مبارزه با اسراییل فرو ریخت و روابطشان علنی شد ، و با اقدامات محور مقاومت ، اسراییل غاصب که از نیل تا فرات را دنبال میکرد ، اکنون در محدوده فعلی اش محاصره شده است و حتی را درخانه غصبی نیز زمین گیر شده است و سیاستهای عربستان در حوزه فرهنگی و سیاسی و نظامی نیز به چالش کشیده شده است .

دکتر هاشمی فشارکی در انتها در خصوص رسالت مسلمین نسبت به بقیع شریف گفت : بقیع محل دفن پیکر چهار امام معصوم (ع) و صحابه صدر اسلام و نزدیکان پیامبر (ص) بوده و وادی مقدسی است و به همین دلیل، بقیع یکی از مهم‌ترین مقاصد زیارتی برای مسلمانان است و یکی از علائم تاریخی و فرهنگی اسلام شناخته شده است و برای مسلمانان در سراسر دنیا اهمیت فرهنگی و تاریخی بالایی دارد. وتخریب آن از بزرگترین غمهای عالم است و روز بروز نیز برای زوار محدودیت و هتک حرمت صورت می گیرد . وما وظیفه داریم که این روز حزن را زنده نگه داشته و به روشنگری بپردازیم ، بقیع را ترکیم کرده و از اتلاق قبرستان به عنوان حرم یاد کنیم و در این روز عزاداری های وسیعی صورت گیرد و بایستی به بنیانهای فکری اسلام امریکایی درجهان حمله ور شویم ، و بیداری کشورهای طرفدار وهابی را رقم زنیم و از طرق مختلف فشار وارد کرده تا رزیم عربستان مدیریت جهان اسلام بر بقیع را بپذیرد ، بایستی بازسازی حرم برای بقیع به یک مطالبه در آید و در نهایت هرکس هرکاری که می تواند برای خروج از مظلومیت بزرگ شیعه در بقیع تلاش کنند که قطعا ماجوریت دارد .