رونمایی از اسناد سجلی شهیدان «اسدی» و «معظمی»
رونمایی از اسناد سجلی شهیدان «اسدی» و «معظمی»

آیین رونمایی از اسناد سجلی شهیدان «امین اسدی» و «فریدون معظمی» با حضور نماینده، ولی فقیه و استاندار همدان در سالن جلسات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان برگزار شد.

آیت االله «حبیب‌الله شعبانی موثقی» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در این مراسم به مقام والای شهدا نزد خداوند و ضرورت تکریم خانواده‌های معظم شهدا در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: وظیفه داریم فرهنگ و اندیشه شهدا را در جامعه گسترش دهیم.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان نیز در این جلسه گفت: آنچه از شهدا درس گرفتیم این است که تمام وجود و زندگی خود را برای رضای خدا هدیه کردند.

استاندار همدان مجموعه بنیاد شهید را مجموعه‌ای خدمتگزار و بی منت دانست و گفت: این بنیاد تمام توان خود را وقف خدمت به جامعه معزز و ارزشمند خانواده شهدا، ایثارگران و آزادگان کرده است.

علیرضا قاسمی فرزاد با انتقاد از برخی مدیران که با وجود عکس شهدا در محل کار خود برعکس آرمان و اندیشه‌های شهدا عمل می‌کنند، گفت: امروز همه ما مدیون شهدا هستیم و باید خدمتگزار جامعه و کشوری باشیم که شهدا برای حفظ آن جان خود را تقدیم کرده اند.

در ابتدای این مراسم مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ضمن خیر مقدم به مسئولین ارشد استانی به خانه شهدا و قدردانی از حمایت و پشتیبانی از بنیاد در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان، گزارش اجمالی از اجرای طرح سپاس، اسناد افتخار، پایش سلامت خانواده‌های ایثارگر و ساخت دو مستند تلویزیونی از شهدا ارائه کرد.

در این مراسم از خانواده‌های معظم شهید محمد غفاری، اسدی و معظمی و همچنین فرزند شهید نوروزی و همسر شهید غنی زادگان و دو نفر از خادمان شهدا بخشی و ایرانپور تجلیل شد.

همچنین از اسناد سجلی دو شهید گرانقدر نیز رونمایی شد.