مراسم گرامیداشت یاد و خاطره دبیر شهید گروه پیگیری جانبازان نخاعی خوزستان برگزار شد
مراسم گرامیداشت یاد و خاطره دبیر شهید گروه پیگیری جانبازان نخاعی خوزستان برگزار شد

سردار شهید حاج فریدون غلامی در سال ۱۳۶۱ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و در سال ۱۳۶۶ به عنوان جانشین فرمانده گروهان المهدی از گردان عمار و لشکر هفت ولی عصر(عج)در منطقه شلمچه مشغول خدمت بود که…

به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز، مراسم گرامی داشت یاد و خاطره جانباز نخاعی شهید، حاج فریدون غلامی با حضور خانواده معزز شهید، همرزمان و مسئولین استان در مرکز توانبخشی جانبازان نخاعی اهواز برگزار گردید.

به گزارش همکار ما از اهواز، مراسم گرامی داشت یاد و خاطره دبیر شهید گروه پیگیری جانبازان نخاعی خوزستان، جانباز نخاعی حاج فریدون غلامی روز چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ با حضور خانواده معزز این شهید، همرزمان و مسئولین محترم استان در مرکز توانبخشی جانبازان نخاعی اهواز برگزار گردید.
در این مراسم جانباز نخاعی، سردار عبدالعلی ذاکر، عضو گروه پیگیری جانبازان نخاعی خوزستان، ضمن خیر مقدم به حاضران در مراسم گرامیداشت سردار شهید فریدون غلامی، به ذکر خاطراتی درباره منش، مرام و بصیرت شهید غلامی پرداخت و گفت: “رفاقت ما با شهید غلامی بیش از سی سال طول کشید. شهید غلامی نسبت به مسائل روز فوق العاده اشراف داشت و تا آخرین لحظه پایبند اعتقادات اسلامی، انقلابی و شرعی بود. با آن وضع جسمی که داشت، قلبش درد می کرد و زخم بر بدن داشت اما روزه می گرفت و تا آخرین نفس در مقابل خدای خود سر تعظیم فرود آورد”.

سردار شاهوارپور، فرمانده سپاه پاسداران حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان، سخنران دیگر این مراسم بود که با بیان آیه «إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ»(فصلت/۳۰)، درباره ایثار و استقامت شهدا و جانبازان شهید اظهار داشت: “درود خدا به ارواح تابناک شهیدان راه خدا، شهیدان افتخار آفرین ایران اسلامی؛ شهیدانی که با نثار بهترین و عزیزترین سرمایه خود، مایه افتخار این مرز و بوم شدند و امروز ملت بزرگ ایران اسلامی و همه ما مدیون مجاهدت ها و ایثارگری های این شهیدان هستیم و به روح شهیدان والا مقام، شهیدان انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، مدافع امنیت، به ویژه شهیدانی که سال های سال استقامت کردند، مجاهدت کردند، و ضعف ها و آلامی که در اثر جنایت های نابخشودنی کفار ، صدامیان، منافقین بر بدن آنها وارد شده است تحمل می کردند. جانبازان عزیزی که به افتخار شهادت نایل می آیند، واقعا باید بگوییم اینها بارها و بارها شهادت را از نزدیک لمس کردند و همیشه برای خدمت، برای مجاهدت، علی رغم وضعیت جسمانی که دارند، ایثارگری می کنند، مجاهدت می کنند و همچون گذشته می ایستند؛ بدون توجه به اینکه نارسایی جسمی دارند. برادران عزیزی همچون سردار عزیز ما حاج فریدون غلامی، شهید عزیز ما انصاری، جانباز بناری و بقیه شهیدانی که ایستادند و مقاومت کردند و مصداق این آیه بودند”.

گفتنی‌ست سردار شهید حاج فریدون غلامی در سال ۱۳۶۱ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و در سال ۱۳۶۶ به عنوان جانشین فرمانده گروهان المهدی از گردان عمار و لشکر هفت ولی عصر(عج)در منطقه شلمچه  مشغول خدمت بود که در این منطقه با اصابت ترکش خمپاره ۶۰ میلیمتری، از ناحیه نخاع مجروح گردید.

این جانباز سرافراز که با وجود وضعیت دشوار جسمی، بسیار فعال بود، پس از سال ها تلاش و خدمات به جانبازان و مردم زادگاهش، در ۱۷ بهمن ۱۴۰۱، روز رحلت جانگذار حضرت زینب(س) مهمان سفره شهدا شد و به همرزمان شهیدش پیوست. پیکر مطهرش در آستانه محمد ابن جعفر طیار علیه السلام دزفول به خاک سپرده شد.