برگزاری طرح «ساکنان نور» ویژه خادمان راهیان نور در یادمان شهدای هویزه
برگزاری طرح «ساکنان نور» ویژه خادمان راهیان نور در یادمان شهدای هویزه

حاجی‌رحیمی در تشریح اهداف این دوره آموزشی گفت: این طرح در قالب چهار دوره آموزشی سه روزه ویژه دختران دانش‌آموز نخبه از استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

اهواز، «محمد حاجی‌رحیمی» مسئول شبکه خادمین ستاد مرکزی راهیان‌نور شامگاه دیروز (یکشنبه) در حاشیه برگزاری طرح «ساکنان نور» ویژه خادمان راهیان نور در یادمان شهدای هویزه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح در قالب چهار دوره آموزشی سه روزه ویژه دختران دانش‌آموز نخبه از استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود و در آن حدود ۴۰۰ دانش‌آموز با سفر به زیارتگاه شهدای هویزه در حوزه‌های سبک زندگی شهدا و تشریح منطقه عملیاتی، جهاد تبیین، سواد رسانه و فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی توسط اساتید مجرب آموزش می‌بینند.

وی در تشریح اهداف این دوره آموزشی افزود: طرح «ساکنان نور» را سال گذشته پیشنهاد دادیم تا بتوانیم نخبگانی را که مخاطب راهیان‌نور و علاقه‌مند به این سفر معنوی هستند، فارغ از جنبه‌های سیر و سیاحتی در یک نقطه یادمانی و قتلگاه شهیدان با عنوان «خادم الشهید» به مدت سه روز گرد هم آوریم و در قالب آموزش، برخی از معضلات رفتاری ایجاد شده در جامعه را رفع کنیم. به همین منظور نیز پس از توافق با بسیج دانش آموزی سهمیه‌ای در حد ۱۰۰ نفر را برای هر دوره در نظر گرفتیم.

مسئول شبکه مرکزی خادمین ستاد مرکزی راهیان نور، معیار انتخاب دانش آموزان شرکت کننده در این دوره را معدل بالای ۱۸ عنوان کرد و گفت: دانش آموزان پایه دهم که به عنوان فعال فرهنگی شناخته می‌شوند یا فرمانده بسیج مدرسه‌شان هستند نیز واجد شرکت در این دوره هستند.

حاجی‌رحیمی، دوره اول این طرح را مختص استان‌های خوزستان و مرکزی دانست و یادآور شد: در دوره‌های بعدی دانش آموزان سایر استان‌ها حضور خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سوال که شرکت کنندگان در این دوره‌ها صرفاً در اردوهای راهیان نور به کار گرفته خواهند شد، گفت: فلسفه خادمی، تربیت است. خادمین برای مثل شهدا شدن دور هم جمع می‌شوند و ما می‌خواهیم آن‌ها را با سبک زندگی شهدا آشنا کنیم.

انتهای پیام/