درنظام ستم شاهی مسجد تنها پایگاه امن زنان بعد از خانه بود . انقلاب اسلامی بستر جامعه را برای زنان امن و مهیا نموده و زنان مومنه انقلابی  پرورش دهنده نسل زمینه ساز ظهور (عج) درگام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود !
درنظام ستم شاهی مسجد تنها پایگاه امن زنان بعد از خانه بود . انقلاب اسلامی بستر جامعه را برای زنان امن و مهیا نموده و زنان مومنه انقلابی  پرورش دهنده نسل زمینه ساز ظهور (عج) درگام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود !

مراسم جشن سالروز میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن در مسجد جامع جعفریه تهران نو در تاریخ ۲۲ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد . سخنران این مراسم دکتر سیدجواد هاشمی فشارکی با موضوع : ” زن ، زندگی فاطمی ، زنان درگام دوم انقلاب ” بود . این مراسم با مولودی خوانی و تقدیر از بانوان دارای اسامی و القاب حضرت زهرا (س) پایان یافت .

ا*****************

*  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن تبریک روز میلاد حضرت زهرا (س) وروز زن بخصوص به بانوان حاضر،  درخصوص جایگاه زن در اسلام بیان داشت : اسلام برای زن ارزش و مقام والایی قائل است، زن را دارای روح ظریف و قوام انسانیت دانسته ،  زن شریک مرد در زندگی و مولد نسل بشر ، کانون خانه و خانواده  و پرورش دهنده نسل معنویت و اخلاق مدار دانسته ، زن مومنه شمع عشق و محبت و بهشت ساز دو دنیا می باشد . اسلام به جنبه‌ی انسانی زن تاکید دارد و جنبه‌ی ظاهری انرا فقط برای محارم مجاز میداند . راه زنان برای فعالیت و تلاش زنان در عرصه‌های علمی، فرهنگی اقتصادی و سیاسی وغیره کاملاً باز است ، لکن با ملاحظات حفظ عفت، عصمت، پاکدامنی ، حجاب، کرامت انسانی، وآرایش نکردن در مجامع عمومی و آشکار نکردن زیورآلات و جلوه گریهایش در مقابل مرد نامحرم می باشد ؛ انهم برای حفاظت از گوهر در صدف در برابر آسیب های فردی و اجتماعی و صیانت از عزت و کرامت زن مسلمان می باشد . تمام آزادی های واقعی زن در اسلام بجز موارد خلاف شرع مقدس که مغایر فطرت انسان است ، در اسلام وجود دارد ، که هر عقل سلیمی بر آن صحه میگذارد . و اسوه همه زنان حضرت زهرا (س) پاکترین و برترین زنان دو عالم و مصادق اتم زنانه احسن الخالقین آن مظلومه شهیده می باشد .

ب*****************

* ایشان در خصوص جایگاه زن در غرب اظهار داشت : در فلسفه غرب ، اصالت بر لذت جسمانی و مادی قایل بوده و براساس دمکراسی غربی ارزش ها تابع سلایق مردم هستند؛ لذا دین را از حیات انسانی بکنار گذاشته اند و انچه را حتی برضد فطرت زن و مصلحت جامعه انسانی است را مصوب میکنند . جنبش فمینیسم که‌ مدعی حقوق برابر جنسیتی با شعاری ظاهرا فریبنده بوده ولی دروغی برای افکاری شیطانی نظام سلطه می باشد .

ج*****************

* وی در خصوص واقعیت های زن در غرب گفت : زن درپشت ویترین مدرنیه غرب ، بسیار زیبا و جذاب و پرتزیین بوده ، ولی در واقع ابزار تبلیغ و فروش بازرگانی ، کالای جنسی پردرآمد ، زندگی هم باشی غیر تعهد آور ، آزادی روابط نامشروع حتی میان اعضای خانواده ، درصد بالای فرزندان نامشروع ، زنان سرپرست خانوار با فرزندانی که پدرانشان نامعلوم است . حقوق نابرابر، امار بالای خشونت وتجاوز به زنان بوده و زنان آسایش و امنیت روانی فردی ، خانوادگی و در جامعه ندارد .

د*****************

* دکتر هاشمی فشارکی در خصوص وضعیت زن در قبل از انقلاب گفت : اکثریت مردم در محرومیت شدید بوده و زنان وضعیت بدتری داشتند ، امار سطح سواد و تحصیل بسیار پایین بود و به جهت مفسده داشتن و ناسالم بودن مراکز دبیرستانی ودانشگاهی ، ادارات ، مکانهای تفریحی زنان از حرمان بیشتری برخوردار بودند . ومعدودی نیز که در جامعه فعال بودند به لحاظ محیط ناامن بودن جامعه برای زنان ، اکثر انان دچار معضلات و منجلاب بودند . روند ضربه به زن و خانواده از اواخر قاجار شروع شد و بعد در رضا خان با کشف حجاب توسط رضا پهلوی و پسرش به به اسم آزادی زنان هدف آزادی از قیودات مذهبی بود و زن به کالا و ابزار مبدل شد و عکس زنان به تبلیغ روی کالا مبدل شد و هدف سست کردن بنیاد خانواده مذهبی در کشور شیعه بود . مجله زن روز با انتخاب زن شایسته و ملکه زیبایی در حال الگو سازی زن به شیوه غربی بود . زن شاه و زنان درباریان از فساد اخلاقی برخوردار بوده و خواهر شاه بزرگ تاجرمواد مخدر نیز بود . شهرک بدکاره ها در تهران رسما دایر شده بود و حال گسترش دادن به سایر شهرها بودند . و زنان مومنه در محجوریت و زنان مخالف شاه و مبارز نیز در بند بودند .

ه*****************

*ایشان در خصوص وضعیت زن بعد از انقلاب بیان داشت : درهنگام شعله ور شدن انقلاب زنان مسلمان با لبیک به امام به میدان آماده و در پیروزی انقلاب نیز مشارکت داشته اند . و بعد از انقلاب زن با حفظ کرامت و عفت شخصیت اجتماعی یافته است . هیات علمی ، پژوهشگر ، پزشک و مهندس ، فعال اجتماعی عفیف در مناصب مختلف حضور یافته اند . زنان حرمت یافته و از امنیت اجتماعی برخودار شدند. و شاخصه الگوی زن مسلمان ، حضرت فاطمه (س) قرار گرفته و روز ولادت آن حضرت نیز روز زن و مادر قرارگرفته است . انقلاب اسلامی زن ایرانی را از محجوریت بیرون و کرامت بخشید و زنان آزاده در چله اول انقلاب خوش درخشیدند .

و*****************

* وی در خصوص  زن در شعار اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ اظهار داشت : گرچه متولیان اشوبها از شعار زن ، زندگی و آزادی تعریف رسمی ارایه نکردند ولی میدان دارهای آنان در رسانه های بیگانه و نیز در صحنه های خیابانی نشان داد که زنان پر مساله پرچمدار بوده و تداوم بخش اجرای کشف حجاب رضاخانی و بدنبال اختلاط و بی حیایی بودند . در انتها نیز یک زن جنایتکار و فاسد را بعنوان رییس جمهور ایران اعلام کردند، که نشان از نقشه های اینده متوهمانه دشمنان برای ملت ایران دارد .

ز*****************

* ایشان در خصوص هدف دشمن در خصوص زن در اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ چنین تبیین کرد : رهبرانقلاب اخیرا در دیدار با بانوان فرمودند : ” امید دشمن در اغتشاشات اخیر این بود که زنانی که حجاب نیمه‌کاره دارند کشف حجاب کنند اما خود خانمها زدند در دهان دشمن ” ، همچنین ما بایستی توجه داشته باشیم که :” منتها آن کسانی که حجاب را به طور کامل رعایت نمیکنند اینها را نباید متهم کرد به بی‌دینی و ضدانقلابی ”  و فصل‌الخطاب و اتمام‌حجت رهبری درباره هرگونه مسامحه و عقب‌نشینی در مسئله‌ی حجاب این  “حجاب یک واجب شرعی است که باید رعایت بشود. حرام اجتماعی قاطعانه عمل شود .”

ح*****************

*  وی خصوص حمله پیش دستانه به دشمن گفت : بایستی به سرعت از مشکلات جاری خارج شده و در موضع تهاجمی علیه نظام ظالمانه علیه زنان عالم و غیره قرار گیریم ، انگونه که رهبرانقلاب فرمودند : “موضع جمهوری اسلامی در قبال مدعیان ریاکار غربی در مقوله زن، مطالبه‌گری و هجوم است؛ زیرا غرب متجدد و فرهنگ منحط غربی در این زمینه واقعاً مقصر است و در حق حیثیت و کرامت زن، جنایت کرده است که امیدواریم دیدگاه‌های اسلام با تبیین و تکرار مناسب از زبان و قلم نخبگان و فرهنگیان زن، حتی در افکار عمومی غرب نیز اثر بگذارد .”

ط*****************

*  ایشان خصوص جایگاه زن در گام دوم انقلاب گفت : زن مومن انقلابی در گام دوم انقلاب مولد جهاد علمی ، مقوم اقتصاد مقاومتی ، مروج سبک زندگی اسلامی بوده و در جامعه با الگوی فاطمی و زینبی در عین عفاف بایستی مجاهد جهاد تبیین باشند . رسالت زنان آزاده  در خانه : دختر ، همسر و مادر شایسته ، سرشار از معنویت و اخلاق بوده و مادر ستون خیمه خانواده بوده ، با الگوی فاطمی پرورش دهنده فرزندان شیر بیشه ولایت، پرورش دهنده نسل زمینه ساز ظهور، تغییردهنده معادلات جهانی، مقاوم و کوشا در زمینه سازی ظهور (عج) در گام دوم انقلاب خواهند بود .

ی*****************

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان گفت : از این نعمات الهی که به برکت انقلاب اسلامی بوجود آمده است ، باید خدا شاکر بود و قدر آن را دانست و به رسالت خود بدرستی عمل کنیم تا برکات آن افزون شود .