مکتب شهید سلیمانی موجب تحولی بزرگ در جبهه مقاومت شد
مکتب شهید سلیمانی موجب تحولی بزرگ در جبهه مقاومت شد

سردار سلیمانی با اشاره به تحول در جبهه مقاومت در بستر مکتب سلیمانی گفت: این مکتب کشورهای منطقه را متحول کرده است.

سردار سرتیپ پاسدار «غلامرضا سلیمانی» صبح امروز (پنج‌شنبه) در گردهمایی اصحاب علم، فرهنگ و هنر کرمان در محل مصلی کرمان اظهار داشت: سومین سالگرد شهادت شهید بزرگوار و با عظمت جهان اسلام و فرزند ملت ایران در حالی برگزار می‌شود که ملت بزرگ ایران ذیل تمثال مبارک این شهید افتخار آفرین در گوشه و کنار کشور در مراکز استان‌ها، شهرها و روستاها پایبندی و دلبستگی خود را به انقلاب اسلامی و امامین انقلاب و مکتب شهید سلیمانی نشان دادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در درجه اول باید درود فرستاد به چنین ملتی و در برابر چنین ملت وفادار و فهیمی تعظیم کرد و قدرشناس بود و خدا را شاکر بود که عضو کوچکی از این ملت هستیم.

وی با اشاره به اینکه در تشییع پیکر این شهید عزیز و شهدای همراهش، ملت اسلام افتخار آفریدند که در دهه‌های اخیر بی نظیر بود، عنوان کرد: برخی تصور می‌کردند با سپری شدن زمان، شور، حرارت، عشق و علاقه مردم آرام آرام معمولی‌تر شود؛ اما اجتماعات و حضور مردم نشان داد که روند علاقه مردم به حاج قاسم، مکتب شهید سلیمانی، راه شهدا و امام شهدا رو به اعتلا است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در عراق شاهد هستیم ۲۰ روز مراسم و برنامه‌های مختلف و در ایران اسلامی دهه مقاومت و بزرگداشت این شهید عزیز صورت می‌گیرد، تصریح کرد: این عشق، علاقه و ارادت یک مسئله معمولی نیست و باید مورد بررسی دقیق‌تر قرار بگیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: صاحبان علم، اندیشه، هنر و رسانه می‌توانند ما را از مناظر متفاوتی متوجه مکتب شهید سلیمانی و تبیین شخصیت او کنند.

وی بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی را می‌توان عصر علم، فرهنگ و هنر دانست؛ اما نظام سلطه که به ریشه‌های این حادثه بزرگ پی برده بود، با انواع روش‌ها تلاش کرد موفقیت‌های علمی، فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی کند تا متوقف شود.

مکتب سلیمانی یک فرهنگ متعالی و رهایی بخش است

سردار سلیمانی ادامه داد: مکتب شهید سلیمانی یک مکتب فرهنگی‌، علمی و هنری است؛ یک فرهنگ متعالی و رهایی بخش است و از همین منظر شهید سلیمانی را یک مصلح بزرگ جهانی می‌دانیم؛ درست است او را در میدان‌های جهاد شناختیم، اما حقیقت این است که شخصیت کامل شهید سلیمانی و وجوه متعالی شخصیت ایشان در درجه اول فرهنگی، اجتماعی و علمی و هنری است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: به دلیل آنکه ضرورت حضور در مقابل متجاوز به ایران و اسلام ایجاب می‌کرد شهید سلیمانی، تمام توان خود را در این جبهه گذاشت.

سردار سلیمانی ابراز کرد: در تمدن غرب هیچ گفتمان جذاب و رهایی بخشی وجود ندارد؛ امروز بشریت منتظر است پس از ۳۰۰ سال گرفتاری در چنگال تمدن غرب وارد دوره‌ای جدید شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: امروز انتقال قدرت از غرب به شرق، به آسیا و جهان اسلام، به این معنی است که بشریت در انتظار یک دوره جدید است که با پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است؛ امروز ایران به قدرت برتر منطقه غرب آسیا تبدیل شده است و با فداکاری شهدا، قدرتی مبتنی بر فرهنگ عاشورا شکل گرفته است.

سردار سلیمانی گفت: انقلابی که مردم فلسطین آغاز کردند، انتفاضه سنگ بود؛ اما امروز توان موشکی دارد و این محصول مکتب شهید سلیمانی است؛ امروز اراده مردم لبنان در سایه سار پرچم حزب الله مورد پذیرش رژیم اشغالگر صهیونیستی است؛ امروز مردم سوریه حقانیت راه و مرامشان در مقابل متجاوزان سوریه به اثبات رسیده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ثبات در عراق و مسیر مردم سالاری نشان دهنده، موفقیت جهان اسلام است، تصریح کرد: شاهد هستیم انصارالله مظلوم یمن چگونه ائتلاف ارتش‌های سعودی و عربی زانو زدند.

وی تاکید کرد: پیروزی مکتب شهید سلیمانی در جبهه مقاومت سرآغاز تحولاتی خواهد بود که در آینده‌ای نه چندان دور پیامدهای آن را خواهیم دید که بدون تردید ساقط شدن رژیم صهیونیستی است.

گام دوم انقلاب با مکتب سلیمانی محقق می‌شود

سردار سلیمانی با بیان اینکه براساس تحولات جهان اسلام و غرب رژیم صهیونیستی دوره ۸۰ سالگی را عبور نخواهد کرد، ادامه داد: برای آنکه عصر فرهنگ‌، هنر، علم و رسانه انقلاب اسلامی بتواند در مسیر اصلی خود گام بردارد، تنها مانع ما در سرعت گرفتن در این مسیر رژیم صهیونیستی است.

وی ابراز کرد: ملت بزرگ و با بصیرت ایران در گام دوم انقلاب اسلامی برای عبور از این مسیر و پیچ تاریخی راهی را انتخاب کرده که عنوان آن مکتب شهید سلیمانی است که این مکتب مردم را دسته دسته و گروه گروه نمی‌کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه شرایط انقلاب اسلامی بسیار رو به جلو است، تاکید کرد: هیچکدام از روندهای مکتب شهید سلیمانی در درون کشور و روندهای جبهه مقاومت در خارج از کشور نزولی نبوده است اما روندهای نظام سلطه و رژیم صهیونیستی در سراشیبی است این موارد براساس آمار پژوهشکده‌های دنیا است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه ملتی که مکتب شهید سلیمانی را پیش روی خود دارد، هر چند دشمن تلاش کند، متوقف نمی‌شود، گفت: تلاشی که در دو سه ماه گذشته هم انجام شد و دشمن به دنبال تحقق آن در کشور ما بود.

وی افزود: دشمنان تصور می‌کردند، شاید بتوانند اختلالی ایجاد کنند و ملت ایران را وادار به تسلیم کنند؛ اما تشییع شهدای گمنام و حضور مردم، برگزاری مراسم‌های بزرگداشت شهید سلیمانی نشان داد این ملت تاریخ آینده بشریت را رقم می‌زند و دروازه‌های صلح، آزادی و سعادت را به روی بشریت می‌گشاید.

سردار سلیمانی با بیان اینکه ملت ایران در آغاز راه است و دشمن به بن بست رسیده و در انتهای راه خود قرار دارد، ابراز کرد: وضع دشمن بسیار بدتر از آنی است که بر زبان جاری شود و سرعت اضمحلال دشمن بسیار بالا است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: همانگونه که دفاع مقدس گنجینه تمام ناشدنی در اختیار ملت است؛ مکتب شهید سلیمانی گنجینه دیگری است که در دوران امامت مقام معظم رهبری به دست ما رسیده است.

انتهای پیام