عزادار واقعی ، پیروی در سیره فاطمی و عمل به جهاد تبیین فرزند فاطمی ، با محوریت مسجد می باشد !
عزادار واقعی ، پیروی در سیره فاطمی و عمل به جهاد تبیین فرزند فاطمی ، با محوریت مسجد می باشد !

مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) جنت آباد شمالی تهران در تاریخ ۶ دی ۱۴٠۱ دکتر سید جواد هاشمی فشارکی با موضوع رسالت فاطمی بود .

*  دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در آغاز ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) درخصوص سجایای حضرت زهرا (س) بیان داشت : آن حضرت از یک طرف ، حضرت زهرا (س) ، شخصیت معصوم و دارای صفات کمالیه درونی ، درزندگی ، عامل به آداب اسلامی ، در نسب ، اهل کساء یمانی و کانون اهل بیت ، دختر اخرین پیامبر الهی ، همسر اولین امام ،مادر دو امام شباب اهل الجنه و جده بقیه ائمه اطهار (ع) ،سوره کوثر و آیات تطهیر و مباهله و مودت و هل اتی در شان او ،سیده النسا العالمین و والاترین زن دوجهان است .

* ایشان در خصوص مظلومیت های حضرت فاطمه (س)  اظهار داشت : از سوی دیگر حضرت فامه (س) بزرگ مظلومه عالم ، اول غصب شده ارث پدری ، اول غصب شده جانشینی پدرش ، غمخوار مظلومیت همسرش ،اول کتک خورده از منافقان در شهر پیامبرش ، اول مدافع ولایت ، اول بانویی که صدای هل من ناصر داد ولی جوابی از اهل مدینه نیامد ،اول شهیده عالم ، اول ام الشهیده طفل در شکم ،تنها زن وصیت به کفن ودفن شبانه ، تنها بانوی بی نشان و بی سنگ قبر، بزرگ بانوی مظلومه جهان است .

* وی در خصوص تکلیف عزادار فاطمی گفت : عزاداریها تون قبول وتوشه ای برای اخرت خواهد بود ، لکن عزاداری و غم و غصه زهرا کافی نیست ، تکلیف ما عمل کردن به سیره حضرت زهرا(س) بعنوان اسوه حسنه و ترویج کردن سیره وی می باشد .

* ایشان در خصوص ولایت زهرا (س) بیان داشت : در بخشی از زیارت نامه حضرت زهرا می گوییم :” من دوستم با هرکه تو را دوست دارد و در ولایت توهستم با هرکه در ولایت توهست أَنِّي وَلِيٌّ لِمَنْ وَالاكِ ” لذا بایستی دوستان واقعی راه حضرت زهرا را بشناسیم و با آنان دوست و از ولایت فرزندحضرت زهرا (س) پیروی کنیم .

* وی در خصوص دشمنان حضرت فاطمه (س) اظهار داشت : در ادامه زیارت آن حضرت می خوانیم :” دشمنم با هرکه با تو دشمن است / در فکر وَعَدُوٌّ لِمَنْ عَادَاكِ ” و در پله دوم :” در جنگم با کسی که با تو بجنگد، / اقدام عملی وَحَرْبٌ لِمَنْ حَارَبَكِ ” لذا با یستی با استکبار ( امریکا و غرب و اسراییل ) بعنوان بزرگترین دشمنان اسلام و نفاق ( گروهکهای سیاسی داخلی ) و مروجان اسلام  امریکایی ( وهابیون ) و اسلام رحمانی ( خاتمی و روحانی ) نه تنها دشمن باشیم که بایستی در تقابل با فتنه انگیزی انان باشیم .

* ایشان در خصوص تاکید بر دوستی و دشمنی گفت : در زیارت نامه آن حضرت خدا و فرشتگانش را گواه می‌گیریم ( أُشْهِدُ اللّهَ وَ مَلائِكَتَهُ ) یعنی شهادت می دهیم که دوستی و دشمنی ما زبانی نیست و عامل هستیم .

* دکتر هاشمی فشارکی در خصوص خطبه فدکیه چنین تبیین کرد : اگر می خواهید پرچم عزای حضرت زهرا (س) برافراشته بماند، بایدخطبه فدکیه اش را بخوانیم وعمل کنیم . برای ما الگو می دهد ، حضرت زهرا (س) اول زن جهادتبیین در شرایط سخت مظلومیت و بی کسی همسرش ومدافع مقام ولایت بود .

* ایشان در خصوص اقدام عملی حضرت فاطمه (س)  اظهار داشت : حتی نقل شده آن حضرت (س) به درب خانه انصار و مهاجرین رفتند و یادآوری کرد واقعه غدیر و بدعت ثقیفه را یادآوری کرده و تکلیف آنان را در دفاع از حق را متذکر شدند .

* وی در خصوص جبهه حق و باطل اظهار داشت : درعصر حاضر، تقابل دوجبهه پیروان رسالت و ولایت و دشمنان رسالت و ولایت دراوج خود بوده و نبرد شدید حق و باطل سخت تر از جنگ احزاب در جریان است .

* ایشان در خصوص اهیمت و ضرورت موضوع  گفت : دشمنان حضرت فاطمه (س) به میدان امده اند، تا کار اسلام محمدی را تمام کنند. در چنین شرایطی پسر فاطمه با ندای جهاد تبیین یاری طلبیده ، جهادی که یک فریضه و تکلیف دینی واجب عینی فوری است و ما مکلف به عمل به آن هستیم .

* دکتر سید جواد هاشمی فشارکی در پایان درخصوص گروههای جهاد تبیین گفت : براساس این فرمایش الهی :” بگو: من شما رابه یک پند، موعظه می کنم و آن اینکه ، فقط به خاطر خدا دو به دو یا تک تک قیام کنید . قل انما اعظکم بواحده ان تقوموا لله مثنی و فرادی ” لذا عزادار واقعی ، پیروی در سیره فاطمی و عمل به جهاد تبیین امام المسلمین ، بصورت فردی و بصورت گروهی با محوریت مسجد می باشد !