لزوم برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی بر اساس فرهنگ ایثار و شهادت
لزوم برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی بر اساس فرهنگ ایثار و شهادت

اگر اندکی از بودجه های نجومی که در مقوله های مختلف فرهنگی و هنری هزینه شده است را به فرهنگ ایثار و شهادت تخصیص داده بودند، اکنون شاهد آن نبودیم که جانبازان و خانواده شهیدان اینطور در مشکلات غرق باشند و یا برای تخصیص تعدادی خودرو و سهمیه کنکور و غیره…

 

سلام؛ افسوس و هزاران افسوس که موضوع فرهنگ ایثار و شهادت که زیربنای فرهنگ و هویت ایرانی – اسلامی است، اینگونه تحقیر و مورد هجمه های گوناگون است. اکنون مسئولان کشور در حال برنامه ریزی و تدوین برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه هستند؛ اما همچنان با تقلید از نظریه های برنامه ریزی و بودجه ریزی غربی و روش های دشمنان برنامه ها را تدوین می کنند. در حالیکه بارها مقام معظم رهبری داشتن پیوست فرهنگی را برای کلیه برنامه ریزی های کلان کشور تاکید و توصیه کرده اند اما همچنان فرامین ایشان بر زمین مانده و به تقلید کور از غربی ها مشغول هستند؛ تا مولفه های فرهنگ و هویت کشور را در سینما، تأتر، نقاشی، خوشنویسی، نشریات، کتاب و سایر مراکز فرهنگی، با روش غربی ها برنامه ریزی و بودجه بندی کنند.

نتیجه فرهنگ سازی و امنیت فرهنگی و اقتصاد فرهنگی و گردشگری این شده که عده ای سلبریتی غرب زده از هزاران میلیارد بودجه و برنامه ریزی غلط چندین ساله سر بلند کنند و فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی را تحقیر، انکار و نابود کنند. در حالیکه بارها تاکید کردیم، موضوع فرهنگ و هویت ایرانی – اسلامی باید پاس داشته بشود و جانبازان و خانواده شهدا در پیشانی این فرهنگ سازی هستند.

لذا این قشر است که پس از گذشت بیش از چهل سال باید سلبریتی های کشور باشند! لیکن جامعه ایثارگر کشور همچنان برای اولیات خود مانند تخصیص سهمیه کنکور یا تأمین هزینه درمان و حتی برخی موارد پیش پا افتاده دچار مشکل و تنزل شخصیت فرهنگی و هویتی هستند.

به راستی چرا روش غلط و تقلیدی غرب را اصلاح نمی کنند؟

چرا فرهنگ عاشورایی را تبدیل به تولید تعداد معدودی سلبریتی و ورزشکار ضد انقلاب کرده اند که هر روز از تریبون های رسمی کشور به آرمان شهیدان، دین، مذهب و ولایت بتازند و در پناه ثروت های نجومی بادآورده که از بودجه ریزی غلط و غرب زده بیت المال مسلمین عایدشان شده در امنیت بمانند؟

اگر اندکی از بودجه های نجومی که در مقوله های مختلف فرهنگی و هنری هزینه شده است را به فرهنگ ایثار و شهادت تخصیص داده بودند، اکنون شاهد آن نبودیم که جانبازان و خانواده شهیدان اینطور در مشکلات غرق باشند و یا برای تخصیص تعدادی خودرو و سهمیه کنکور و غیره مورد تحقیر و هجمه قرار گیرند!

طبق فرمان مقام معظم رهبری، دور شدن از فرهنگ عاشورایی یعنی قدرت بخشیدن به دشمنان داخلی و خارجی؛ زیرا آنچه تا کنون دشمنان را مقهور قدرت نظام اسلامی کرده، فرهنگ عاشورایی بوده و هرچه داریم از این فرهنگ بوده است.

اکنون که مسئولان مشغول تدوین برنامه پنج‌ساله هفتم توسعه هستند، مجددا تأکید می کنیم، دست از تقلید برنامه ریزی و بودجه بندی غربی که براساس مولفه های فرهنگ غربی می باشد بردارند و بجای سرازیر کردن بودجه های فرهنگی به جیب عده ای سلبریتی و مدیران نشریات زرد و … باید توجه ویژه و اساسی به حاملان فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشند؛ تا بلکه با فرهنگ سازی درست، جان بر کفان عاشورایی از قشر معظم ایثارگران، تبدیل به سلبریتی های ارزشی در کشور و حتی در جهان شوند.

محسن ناطق