عزتی که ایران اسلامی دارد، به برکت فرهنگ ایثار و شهادت است
عزتی که ایران اسلامی دارد، به برکت فرهنگ ایثار و شهادت است

حجت‌الاسلام نقدعلی در خصوص اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، گفت: ضمانت بقای دین در اجتماع، منوط به فرهنگ ایثار و جهاد و مقدمه آن شهادت به عنوان دری از در‌های بهشت است. عزتی که ایران اسلامی دارد به برکت فرهنگ ایثار و شهادت است.

حجت‌الاسلام و المسلمین «محمدتقی نقدعلی» عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در خصوص اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت کاملاً قرآنی است و در کلمات معصومین (ع) و اولیای الهی (ع) کاملاً مشهود است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: ضمانت بقای دین در اجتماع، منوط به فرهنگ ایثار و جهاد و مقدمه آن شهادت به عنوان دری از در‌های بهشت است. عزتی که ایران اسلامی دارد به برکت فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی گفت: سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از پیشکسوتان عرصه دیانت، ولایت و انقلاب است و در جایگاهی که به‌عنوان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دارد، اقدامات خوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام داده‌ است و امیدواریم که در آینده هم بتواند با تبلیغ، اطلاع‌ رسانی و انتقال جلوه‌های فرهنگ ایثار و شهادت که در طول ۴۴ سال گذشته و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران توسط شهدا، ایثارگران، جانبازان و پیشتازان این عرصه رقم خورد، همچنان این فرهنگ را ادامه دهد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فتنه‌های گذشته در کشور، گفت: هنوز هم نسل جدید به دانایی و حرارت نسل دوران انقلاب و دفاع مقدس پای کار است و حماسه‌آفرینی می‌کند. این نسل همچنان در میدان شهادت قدم بر می‌دارد و این مفاهیم را در جامعه منعکس می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین نقدعلی در پایان با اشاره به تعامل و همکاری مجلس شورای اسلامی با بنیاد شهید و امور ایثارگران، خاطرنشان کرد: تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بنیاد شهید و امور ایثارگران وضعیت خوبی دارد و انعکاس مطالبات و دغدغه‌های خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران می‌تواند باعث دلگرمی این عزیزان شود.

انتهای پیام/